Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Keresztények?

Kedves Keresztények?

Figyelt kérdés

Véleményetek szerint meddig engedi Isten, hogy jószándékú, Istenkereső emberek megtévesztve és becsapva éljenek különböző közösségekben, ami nyomokban sem tartalmaz már semmit, ami isteni? MIkor veszik észre, hogy be vannak csapva meg vannak vezetve, hogy megy a sok politikai handa banda, a pénz imádata, " nagy kenetű" testvérek gátlástalan pénzlopásai, törvénykezések, ítélkezések...stb stb..

Valamikor ki kell őket hozni Jákob Istenének vagy én godnolom rosszul?

Mi a véleményetek? Vagy én gondolom ezt rosszul?



2017. aug. 13. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem most mire/kire gondolsz
2017. aug. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 követ62 ***** válasza:
24%

Kedves kérdező!

Ez egy nagyon jó kérdés.

Szerintem pontosan addig amig mindenki EGYÉNILEG akár melyik közösségbe, egyházba jár. Alázattal, sok imával, Biblia olvasással, megtört szívvel, teljes odaszánással ISTENNEK (nem az egyházaknak). Le nem borul és igazi, mély közösségben nem lesz az Úrral. Aki tévedhetetlenül vezeti a teljes igazságban.


Jer.31:34

"Akkor nem tanítja többé egyik ember a másikat, ember az embertársát arra, hogy ismerje meg az Urat, mert mindenki ismerni fog engem, kicsinyek és nagyok – így szól az Úr –, mert megbocsátom bűneiket, és nem gondolok többé vétkeikre. 35 Ezt mondja az Úr, aki adta a napot, hogy nappal világítson, és megszabta a hold meg a csillagok rendjét, hogy éjjel világítsanak, aki mozgásban tartja a tengert, hogy zúgjanak hullámai, akinek Seregek Ura a neve."


Jn.6:45

"Meg van írva a prófétáknál: „És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek.” Aki az Atyára hallgatott, és tőle tanult, az mind énhozzám jön."

2017. aug. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Ebből a kérdésből csak annyi jön le, mintha azt mondanád:

"Mindenki hülye, csak én vagyok értelmes?"

2017. aug. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Jó a meglátás.

De Istennek időterve van, és minden próféciának meg van a maga beteljesedésének ideje.


"Ki kell hozni"

Nos ebben szabadon kell dönteni az egyénnek, nem lehet és Isten sem kényszerít senkit, hogy változtasson.


Ezért hozta Jézus létre a prédikáló és tanítványképző munkát, hogy a halló fülűek, megtalálják a keskeny utat.

Valamint ez a megmentés egyik eszköze annak aki a jó hírt viszi, és annak is aki hallja, és reagál rá.


(1Timóteusz 4:16) 16 Állandóan ügyelj magadra és a tanításodra. Maradj meg ezek mellett, mert ezt cselekedve magadat is megmented, és azokat is, akik figyelnek rád.

(2Timóteusz 4:2) 2 prédikáld a szót, a sürgősség érzetével légy ezen a kedvező időszakban is, a bajokkal terhes időszakban is, feddj, dorgálj, buzdíts, teljes hosszútűréssel és a tanítás művészetével.

2017. aug. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most írta ezt valaki privátban:

Azt kérdezed , rosszul gondolod-e ???

Az azt jelenti , nem meggyőződésből írtad , vádoltad az embertársaid !!!


Azt kérdezed , mi a véleményünk ???


Add a neved ahoz amit teszel !!!

Vállald fel magad , nyíltan szólj nekik , szólitsd meg őket névszerint !!!

DE elősször " az dobja rá a követ , aki nem vétkezett " !!!


Hááát erre igazán nem tudok mit írni, csak elképedni...

2017. aug. 13. 20:33
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem szándékozom gyülekezeteket, közösségeket menevezni. Nem arról van szó, h egy gyülekezet téved valamilyen tanításban, vagy hibázott bármiben is...HANEM:

A vezetők felöl jövő presszurára, teljhatalomra, pénzéhségre gondolok. Önálló vélemény nincs, ha van, akkor neki mentél Isten munkájának, Isten emberének stb.pulpitus mögül jövő varázslások, kárhoztatások, leuralások. Erre gondolok, hogy mikor hozza ki Isten az Ö népét ( amely nem szervezet ) ebből az állapotból?

2017. aug. 13. 20:36
 7/9 anonim ***** válasza:

nem lehet érteni, pontosan mi is a bajod, kedves kérdező..

"Istenkereső emberek megtévesztve és becsapva éljenek ... ami nyomokban sem tartalmaz már semmit, ami isteni? "


Ki? Mi? te mindenkiről tudod, hogy hol jár, hogy halad az útján? Felnőtt embernek magának kell eldönteni, hova jár, mit csinál.

2017. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az illető vallási vezető tévtanításokat hirdet, vagy bort iszik és vizet prédikál, akkor előbb-utóbb el fog bukni. Nyugodt lehetsz.
2017. aug. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A nagybetűs kiemelt kérdés, nem releváns, az alatta található magyarázattal, egyértelműsítő szöveggel.


Mind a kettőre mást lehetne válaszolni.

2017. aug. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!