Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van aki biztos abban, hogy...

Van aki biztos abban, hogy vár minket valami a halál után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves vagyok és várandós. Mióta a gyermekemet várom, nagyon ijesztő gondolataim vannak. Sajnos olyan dolgoknak is kell örülnöm a terhességem miatt, mint idős Nagymamám most pár évig még szeretne élni, hogy lássa Dédunokáját, vagy, hogy fiatal Anyukám sok év után végre ellátogatott az orvoshoz, hogy meggyógyítsák fájos derekát és karját, hogy még sokáig tudjon vele játszani. Úgy érzem a halál gondolata még soha nem volt ilyen közel hozzám. Nagypapám és Édesapám hiánya is jobban fáj most, mint eddig bármikor. Mindig is féltem a haláltól és attól, hogy a halál után a semmi vár. Hogy becsukom majd a szemem és nem leszek többe, nem lesz több gondolatom. A tehetetlenség, hogy ezellen semmit sem tehetek, sem most, sem a jövőhéten, sem 70 év múlva, rettenetesen megrémít. Katolikus vallás szerint neveltek engem, bár sok mindenben nem hiszek, amit a biblia tanít és sok dolgot másképp képzelek el, mint ahogy elmondják, de nem hiszem, hogy ez bűn lenne. Ha Isten valóban létezik, szerintem senkire sem neheztel azért, hogy milyen vallás szerint él (most itt nem a sarkalatos példákra gondolok természetesen, csak, hogy Mária valóban szűz volt e, Jézus volt e a megváltó, a Szentlélek galamb képében érkezik, amíg nem váltok más vallásra Isten haragszik rám, stb.) Életem során többször kértem már Istent, hogy küldjön nekem jeleket és háromszor, három teljesen különböző és más vallást követő ember kérdezte meg tőlem, hiszek e benne, meséltek nekem a saját hitükről és ők teljesen megnyugtattak (legalább is akartak) hogy a halál után nem a semmi vár. Jelenleg viszont úgy érzem, hogy irracionális félelmeim (minden lefekvés előtt a nem akarok meghalni pánikszerű érzés) erősebb, mint a hitem. Talán ez csak a terhesség alatti depresszió egy tünete, de mindenképp ide akartam kiírni a kérdést.


Arra szeretnék megkérni mindenkit, hogy ne másoljatok be részleteket, idézeteket senkinek a könyveiből, hogy saját szavaitokkal, magyarra lefordítva írjatok nekem. Ti miért vagytok biztosak a hitetekben? Szerintetek miért nem jött még el az Isten? Tudom, az én vallásom szerint már eljött Jézus képében, de a zsidók szerint például még nem. Ha már eljött miért nem jön el újra? Miért hagyja, hogy tönkretegyük a földet? Tényleg csak Éva és a szabadakarat miatt? Minden rossznak a kapuját kinyitotta az első két ember és Isten tehetetlen? De a legfontosabb nem ez, van itt valaki, aki biztos abban, hogy vár minket valami a halál után?


Köszönöm!


2017. aug. 14. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Biztos senki sem lehet, csak azok akik tanui voltak Jézus feltámadásának, vagy esetleg egy csodás jelenésnek. Akik azt állítják, hogy biztosak, magukat csapják be. Biztosak abban lehetünk, amit már megtapasztaltunk, vagy van rá bármilyen kísérlet amivel igazolható. Mi csak hihetünk és reménykedhetünk benne. Ezen hitünk lehet erős és szilárd, vagy egészen enyhe. De az erős hitűekre is jöhet olyan időszak, hogy hite ideiglenesen megrendül. Ha megnézed, akkor Jézus is mindig a "hit", "hiszel" szavakat használja.


Nálad az a probléma áll fent, ahogy szokták mondani: "Hiszek én, de a magam módján". Ilyen nincs. Akkor te a magad istenében hiszel, aki egy csalfa, hazug és valótlan isten, mert elhiteti veled, hogy lehet hinni a magunk módján és az még jó is.


Ha úgy gondolod, hogy a Szentháromság egy Isten akiben hiszel, akkor el kell fogadni a szavát. Például Mária szüzessége és Jézus megváltása elég sarkalatos pont, ha ezekben nem hiszel, akkor kár is akár egy szót elhinned a Bibliából. Ha a Szentírásban bemutatott Isten létezik, és te meghazudtolod szavát, nem fogadod el megváltását, akkor ezért téged jutalmazni fog? Ezért jobb sokszor egy ateista, aki nem hisz egyáltalán Istenben, de igyekszik életét helyesen élni.

2017. aug. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%

Tisztelt kérdező: fiú vagyok 20 éves.

Református vagyok Isten hívő keresztény ember vagyok.

Az az Igazság hogy Isten senkit sem ítél el semmi miatt. Hanem mi magunk hozzunk létre ítéletet magunk felett.

És ez inkább előny és következményről szól hogy miképpen fogunk dönteni.

A haláltól nem kell félni hogy ha meg bántuk a bűneinket. Egyszerűen meg halunk és várunk a feltámadásra. Amíg a Megváltó Krisztus fel nem ébreszt bennünket.

2017. aug. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

OFF:

Kedves #2! Én is református vagyok, és kérlek olvasd gyakrabban Bibliát, hiszen tele van Isten ítéletével! Ha nem ítélne el senkit semmiért, akkor nem is lenne szükség arra, hogy Krisztus azok helyett szenvedje el az ítéletet, akik bűnbánattal bíznak benne.

A biblikis (nem a népszerű és jól hangzó, hanem a biblikus) teológia az az, ami Isten ítéletéről ÉS kegyelméről is szól. Lehet hogy te is így gondolod mint én, csak rosszul fogalmaztad meg, vagy rosszul értettem.


------------------


Kérdezőnek:


Én 100%-ig meg vagyok győződve róla, hogy a halál nem elmúlást (pontosabban nem csak a testnek az elmúlását) jelenti, ha ez volt a kérdésed.

A kérdés. hogy ha van Isten, akkor igazságos-e? (Magyarul: van-e törvény és/vagy felelőssége az embernek? Ha van, akkor van-e ítélet vagy ha annyira áthágod Isten törvényeit mimt Hitler meg Sztálin, az sem számít, mert úgysincs ítélet?)

Mivel már lelepleztem a hitemet, ez a kérdés inkább költői.


És ha Isten elé kell állnom, én vajon elég jó vagyok-e? Én tudom magamról, hogy a Tíz parancsolat valamennyi pontját valamilyen szinten megszegtem. Az hogy a múlt héten egy tolókocsis embert segítettem felemelni a lépcsőn, olcsó vigasz...


Ha katolikus hitben nevelkedtél akkor bizonyára világos, hogy hogy jön a képbe Jézus, mint valóságos Isten és valóságos ember, és ezek alapján talán világos is, hogy mi annak a jelentősége, hogy ő tökéletes életet élt, mégis azt a büntetést kapta helyettünk, amit nem is érdemelt volna... Ezért tovább nem is magyarázom, de a kérdésedre visszatérve: én ennek az ellenkezőjét kizártnak tartom!

2017. aug. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Nem és igen.


Isten biztosítja a teremtményeit, és nem üres ígéreteket tett vagy tesz.


Azért írtam, hogy nem és igen, mert a halál után nincs valóban semmi, de a feltámadás amit Isten megígért Jézus megváltó halála által lehetősége van az embernek vissza kapni az életét.


Azért vagyok biztos benne, mert Isten nem hazudik.

Jézus nem feleslegesen végezte el a feladatot értünk is. hiszen akkor hiába törte volna magát.


Nem az Isten, hanem a fia az aki eljött és ismét itt van.

Isten a szavában mindenről tájékoztatja az embereket, amit van aki elhisz van aki nem.

Nem fogja hagyni hogy teljesen tönkre tegyék az emberek azt, amiért nem Ők dolgoztak.

Istennek idő terve van, és ez fokozatosan halad előre.

S nem az Éva, és az Ő szabad akarata miatt.

Hanem azért, hogy Sátán aki az Éden kertben megkérdőjelezte Isten hatalmát, és törvényeit, igazságát, és szerető vezetését, igazolást nyerjenek, valóban úgy van-e?


Jézus ezért imádkozott, hogy Isten neve, mivoltja tisztázva legyen, és bizonyítsuk mi is emberek, hogy nem hagyjuk, hogy elfordítson minket a Teremtőnktől.

Ugyan is Sátán állítása szerint Isten rossz uralkodó, és azt is állítja, hogy minden embert eltud fordítani a Teremtőjétől.

Isten teszi a dolgát ez ügyben, és mi is tegyük a dolgunkat, kételyek nélkül.

Aki kételkedik, annak egy helyben toporog a hajója.


Igen, a halál átmeneti állapot, Isten ígéretet tett, és a Fián keresztül bizonyította, hogy képes, és akarja is az embereket vissza hozni az életbe.

Ezért mutatta be Jézus kicsiben, hogy Isten mit fog majd nagyban , vagy is az egész földre kiterjedően tenni, a Messiási királyság ezer éve alatt.

Ismerd meg Atyáid Istenét, szándékát, és tedd amit kér.

2017. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy van Isten. És sok dolgot megtapasztaltam az Evangéliumok és egyáltalán a Biblia szavának igazságából, ezért a többit pedig elhiszem. És megtapasztaltam, hogy az élő Isten valóban szeretet és ember szerető Isten. És éppen ezért is -túl azon, hogy elhiszem az evangéliumok igazságát, az örökkévalóságra vonatkozóan is-, belátom azt is, hogy ha Isten szeretet, akkor nem űz olyan gonosz tréfát, hogy szinte csak megízlelteti velünk a létezés örömét, aztán hagyja hogy a földben elrohadjunk.

És még egy, ami engem mindíg elgondolkodtatott, s ha úgy tetszik megnyugtatott. Hogy az ember, aki tisztában van a saját halandóságával, de még az effektív haldokló ember is képes őszintén nevetni és mosolyogni, s ez, az elmúlás egyedüli realitásával és annak szomorúságával, a visszavonhatatlan veszteséggel valami kibékíthetetlen ellentétben van; az ideológiáktól lecsupaszított, egészséges életösztönnel élő ember tekintetében; és sokkal inkább valami másról árulkodik, mint az elmúlás valóságosságáról, vagy véglegességéről.

2017. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hű, köszönöm mindenkinek, de főleg neked utolsó, a Te válaszodtól valóban megnyugodtam és el is gondolkodtattál! (Bár mondjuk mindenki, aki írt.)


Első válaszoló! Nézd, én még nem beszéltem Istennel, nem mondta nekem, hogy valóban Ő küldte Jézust, ahogy azt sem, hogy Mária szűz volt. Sokat olvastam Jézusról, hogy ki volt Ő a történelemben. A zsidó vallást követők pedig azért haragszanak rá és végül azért is ölték meg (amit szerintem sem érdemelt meg) mert Istenkáromlónak tartották, hiszen valamiért (de sajnos azt nem tudom, hogy miért) nem hitték el neki, hogy valóban Isten küldte és mint tudjuk, azóta is várják a megváltót. Nem tudom, hogy ez miért ne lehetne igaz. Miért ne lehetne, hogy Jézus "csak egy" sima ember volt, akit erre neveltek a szülei, vagy kicsit megbolondult az idők során? Tudom, hogy a biblia ír Jézusról, és ahogy Nagymamám indokolná a létezését, "igaz, hiszen le van írva a bibliában" de sajnálom, nekem ennyi nem elég. Senki nem vagyok, hogy bizonyitékokat követeljek, jól tudom, és sajnálom, hogy megkérdőjelezem Jézust. És nem úgy hiszek, ahogy én akarok, de azért lennének Jézushoz kérdéseim! :) Ettől szerintem nem lenne jobb, ha ateista lennék.

2017. aug. 14. 14:08
 7/11 KZitus ***** válasza:
10%

Szia


Abszolut hiszek ebben az ígéretben:(bocsi, kérted hogy ne másoljunk részleteket, de másként nem megy a válasz írás)

János 5:28, 29

Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, és kijönnek: akik jó dolgokat tettek, az élet feltámadására, akik hitvány dolgokat cselekedtek, az ítélet feltámadására.

Cselekedetek 24:15

"...és reménykedem az Istenben — e reménységet ezek az emberek is táplálják magukban —, hogy lesz feltámadásuk mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak."


Ha Isten mondja ezt, miért ne hinném el? Ezt is közli velem: „Nem ember az Isten, hogy hazudjék” 4Mózes 23:19.


Tehát minden okunk megvan arra, hogy higgyünk a feltámadásban, ami a halál után vár ránk :-)

2017. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Természetesen hiszem,hogy amint Jézus esetében,minden ember halála után is, várja a feltámadás napja.


Isten létét,igen sokszor kézzelfoghatóan tapasztaltam,és ígéreteit a Bibliából ismerem,és bízok azokban.


A félelmeidet,a testedben végbemenő hormonális viharok okozzák,magzatod jelenléte miatt.

Megszületése után,olyan morális erőt fogsz nyerni,mely alkalmassá tesz gyermeked felnevelésére.


Jézus jelenlétét Földünkön,semmilyen számottevő történész nem cáfolta,s a róla szóló feljegyzések biztosítanak mindannyiunkat,hogy amint az Ő szeretetét megismeri mindenki,magához veszi mindazokat,akik törvényrendszerében élnek,és ebben elfogadták megváltását.

2017. aug. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" Első válaszoló! Nézd, én még nem beszéltem Istennel, nem mondta nekem, hogy valóban Ő küldte Jézust, ahogy azt sem, hogy Mária szűz volt. "


Kérdező,a Biblia,aminek nem hiszed el minden szavát,azon keresztül szól Isten. Ha más is a Bibliából tudja ezeket,akkor ne várd,hogy neked majd leszól a Mennyből személyesen,ez senkinél sem így történt. Aki meg azt írta,hogy a magad módján hiszel,szerintem arra célzott (majd kijavít,ha nem,de tényleg ezt látom rajtad),hogy sajnos mazsolázgatsz a Bibliából. Szeretnél az örök életben hinni,de az odavezető utat nem fogadod el (Jézus). Ezt is írja a Biblia,hogy Jézus az Út és csak rajta keresztül van örök élet. Abból nem sok jó szokott kisülni,ha az ember a kijelölt ösvényt próbálta megkerülgetni,hátha van rövidebb út is.

2017. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én nem keresem a rövidebb utat. Állok elébe a hosszú, göröngyös útnak. Rengeteg "biblia" van, amiben a különböző vallások máshogy "mesélik el" és "színezik ki" Isten történetét. Én a bibliáról tanultam csak és Jézusról, de idővel volt lehetőségem belehallgatni más vallásokba is, bár igaz, nem tudok róluk sokat, de miért ne lehetne a többi az igaz? Honnan tudhatnák, hogy melyik könyben vannak Isten szavai, hiszen ki ki a saját vallásának könyvében hisz. Úgy gondolom, hogy Mária és még csomó dolog csak részletkérdés, és nem olyan fontos, nincs köze a "hiszek e Istenben" kérdéshez.
2017. aug. 17. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!