Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért utálják a tanúkat?...

Miért utálják a tanúkat? Miért ellenszenvessek az embereknek?

Figyelt kérdés
2017. aug. 21. 18:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Én ugyan ateista vagyok, de nem utálom őket. Sőt még udvaroltam is egynek. Nem ártanak senkinek. Az átlag frusztrált ember meg mindenkit utál. A cigányokat, a zsidókat, a melegeket, a hajléktalanokat, a híreségeket, mindenkit. Ez egy ilyen ország.
2017. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

" Ez egy ilyen ország."

Pontosítok: ez egy ilyen világ.


Kérdező:

Én például nem utálom őket. Abszolút közömbösek a számomra.

Régebben idegesítettek - akkor sem utáltam őket! -, amikor a '80-as évek második felében rákaptak arra, hogy az emberre piócaként tapadva próbáltak téríteni az utcán. Szerencsére ezzel felhagytak.

2017. aug. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Katolikus vagyok ,nem utálom őket. Engem még egyik tanú sem bántott. Mikor jöttek hozzám nem voktak erőszakosak,mint ahogy itt többször olvasom is a véleményeket róluk. Itt a GYIK en sem kaptam tőlük utálatos választ.
2017. aug. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem ismerek sok tanút, de akikkel idáig váltottam pár szót azokra az volt jellemző, hogy bemagolt szöveget tudtak csak elmondani (a fórumbeli tanúk másolnak), ha bibliai igével támasztottam alá a tévtanításaikat, akkor kihátráltak a beszélgetésből, majd mártírt csinálva magukból (ez a mániájuk, hogy mindenki üldözi őket) mentek tovább.

A viselkedésük taszító. Nem lehet velük értelmesen beszélgetni, nem érdekli őket a Biblia, kizárólag az őrtorony tanításait lehet hallani tőlük. Ez egy megkötözöttség és nem utálja őket szerintem senki, csak iszonyúan idegesítőek ezek miatt.

(azt tudtad, hogy csak magukat mondják kereszténynek, mindegyik keresztény egyház szerintük az ördögé? Csak kérdem...)

2017. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem utálom őket, nem is ismerek személyesen egy tanút se. De gondolom a legtöbb embernek nem szimpatikus az, ahogy rátelepednek másokra, és meg akarják téríteni az embereket.
2017. aug. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Az első válaszolóval lényegében egyetértek, kit ezért kit azért, vannak emberek, akik a saját "öntőformájuk" szerint akarnak másokat igazítani,


Mert sokaknak nem tetszik, a házankénti szolgálatunk, hogy nem ünneplünk minden ünnepet, a vérrel kapcsolatos álláspontunk miatt nagydobra verik a gyűlöletüket.

S kitudja, mi minden még, amibe belehet kötni.

2017. aug. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
A házankénti őrtorony házalás Biblia ellenes és zaklatás. A vér elutasítása abban az esetben, ha azzal menthető lenne egy élet pedig gyilkosság. Ez miért lenne szimpatikus? Zaklató gyilkosok. Bem is értem mi a baj velük.
2017. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

"Mert sokaknak nem tetszik, a házankénti szolgálatunk"


Mindenféle lehetetlen időpontokban zaklatjátok az embereket az otthonukban és az elmebajotokat akarjátok rájuk tukmálni. És még ti vagytok elképedve, hogy ez miért nem tetszik nekik... Az ember esze megáll.


"hogy nem ünneplünk minden ünnepet,"


Szerintem az emberek túlnyomó többsége konkrétan telibesz..ja, hogy ti mit ünnepeltek és mit nem. Ez abszolút a ti dolgotok, senkit nem érdekel.


"a vérrel kapcsolatos álláspontunk miatt nagydobra verik a gyűlöletüket."


Senki nem gyűlöl emiatt senkit, titeket sem (de persze hogyan is létezhetne jehovás egy kis mártírkodás nélkül...). Csak tudod, az átlag jó érzésű embereknél igencsak kiveri a biztosítékot ha azt hallják, hogy egyesek képesek lennének akár a saját családtagjukat, gyermeküket is halni hagyni adott esetben - és végignézni a halálát ölbe tett kézzel, miközben egy egyszerű művelettel meg is menthetnék az életét. És hogy az ilyen emberek nem átalkodnak még kereszténynek is nevezni magukat, na az aztán pláne kiveri a biztosítékot.

2017. aug. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem utálom őket. Hozzám is becsengettek sokszor, de soha sem lehetetlen időben (persze nem engedtem be őket). Csak egyszer csengetnek, nem zaklatnak
2017. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én csak szánom őket.
2017. aug. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!