Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az alábbi iga mit jelent...

Az alábbi iga mit jelent illetve mire utal? (Hit gyülekezeti tagok válaszát várom elsősorban)

Figyelt kérdés
Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám, aki fiát vagy lányát jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. 38Aki nem veszi vállára a keresztjét, s nem követ, nem méltó hozzám.

2017. aug. 21. 21:10
1 2
 1/16 kzs ***** válasza:
100%

Én Hit Gyülis vagyok.


Az első részben foglaltakat úgy kell érteni, hogy azontúl, hogy szeretnünk és tisztelnünk kell a szüleinket (erre különben van parancsolat a Bibliában), de ha történetesen úgy adódik, hogy választanunk kell egy Igeellenes szülői kérés, vagy maga az Ige között, akkor a legnagyobb tiszteletadás közepette mégiscsak Krisztusra (vagyis az Igére) kell tekintenünk.

A Hit Gyülekezete nem lát ebben semmiféle lázadást vagy tiszteletlenséget a szülők felé: nyugodtan, békességgel forduljunk el Igeellenes szülői kérésektől.

----------------

A kereszt vállra vétele:

Ez természetesen nem a katolikus keresztvetést jelenti, hanem azt, hogy hogyan lehet a legnagyobb teher mellett is Istenben bízni. Hogyan lehet a különböző próbatételeket kezelni. Mennyire állunk ki a ránk nehezedő dolgok ellenére az Istenhitben.

2017. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget ! :)


Viszont az én Bibliámban azzal még kiegészíti az első szövegrészt ,hogy "sőt még saját lelkét is " (megutálja) ,ezzel mire akar utalni Isten?

2017. aug. 21. 22:37
 3/16 imakommandós ***** válasza:
85%
önmegtagadáshoz tartozik, hogy ha mindenben Krisztust akarjuk követni, akkor lehet, hogy sok álmunkról vagy tervünkről végleg le kell mondanunk Krisztusért.
2017. aug. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"önlelkét"

A válasz az újjászületésben rejlik.

Az igazi megtérés elképzelhetetlen újjászületés nélkül.


Ugyanakkor az újjászületés egy "Teljes folyamat" is, mint a gyermekek megfoganásától..az anyaméhből való kibújásig,..majd tovább is nézhetjük a fejlődést, kisgyermekkor...stb.


Ebben a Fejlődésben a legerőteljesebb: a Vezetés, a Szentlélek vezetése, Isten konkrét akaratai ..az egyén életében.


A szellem újjászületik egy pillanat alatt, de az illető lelke nem. Kap ugyanis egy "fröccsöt"/elnézést!/ a új borból, hatása alá is kerülhet néhány napra, de döntően a további sorsa azon áll, hogy engedelmességre odaszánja e hittel "annak a kenetnek", aki megjelent neki, aki újjászülte..

Ha van hittel engedelmesség, a "kenet"/Úr/ munkálkodik benne tovább..,ha nincs leáll a munkálkodás, a hívő barátunk megreked.


Ó természet lelke, és amit az Úr ki akar munkálni új lélek is, nem csak szellem, ne lenne különbség, sőt ellentmondás?

Bőven van ellentmondás, ilyenkor "cross", az engedelmességet szereti az Úr, még több "kenet", még több kegyelem.

Különben nincs megváltozás, csak megrekedés, vagy még rosszabb, a hitből való kiesés(bűn)..


A "cross"-nál kell meggyűlölnöd a saját önlelkedet is, csak hogy tehessed Isten Akaratát, és elnyerd jutalmát!

2017. aug. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 kzs ***** válasza:

@ Kérdező


Az, hogy saját lelkét is megutálja, ezzel kapcsolatban azt kell tudni, hogy a lélek felelős a gondolatokért.

Vagyis az Istenhez nem méltó bűnös gondolatok ellen nagyon sokszor kell harcolnunk: mihelyst ezek belénk jönnek, azonnali dicséret éneklés, Igehallgatás, Igeolvasás, stb. ezek rengeteget segíthetnek.

2017. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Én,nem vagyok hitgyülis,csak Krisztus követője.


Az ige abból indul ki,hogy nagyon szereted családodat,s ez helyénvaló,azonban a családod nem uralkodhat feletted.


Aki Krisztust jobban szereti családjánál,az megengedi,hogy Krisztus--vagyis az isteni szeretet- uralkodjon benne.


Krisztus bennünk való uralma,néha azt a megvetést hozza ránk,ami Krisztust is érte,de Ő már meghalt értünk.A mi keresztünkre,csak énünk azon dolgait kell megfeszítenünk,amelyek elválasztanak Tőle.


"Krisztussal együtt keresztre vagyok feszítve: többé tehát nem én élek, hanem Krisztus él bennem; azt az életet pedig, amit most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem, és önmagát adta értem."(Gal 2:20)

2017. aug. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 kzs ***** válasza:

@ 6-os (előbbi)


Pontosan így van. A Hit Gyüli is ezt tanítja.

2017. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget :).


Igazából az én lelkem is nagy "ellenző" Krisztus követésében ,de hála a kegyelemnek ,Krisztus nagyobb bennem.Azonban a lelkemnek köszönhetően vannak bűnök ,amiket csak nagy akarat erővel tudok távol tartani magamtól ,emellett néha engedek is neki..tehát ilyenkor mit kell csinálni,hogy kevés akaraterővel elnyomható legyen ez a bűn?

2017. aug. 23. 11:52
 9/16 kzs ***** válasza:

@ Kérdező


Hát igen. Ez az a kérdés, amit bármelyikőnk feltehetett volna. Ugyanis amíg itt élünk ezen a földön, sajnos ki vagyunk téve számos olyan gondolatnak, amiket evilág "istene" (aki a Sátán) hoz belénk.


De Jézus mivel nem olyan főpapunk van nekünk (aki Jézus), hogy ne tudna megindulni a gyarlóságainkon (hiszen mindenben megkísértetett miérettünk), járuljunk ezért a Kegyelem Királyi Székéhez (vagyis az Atyához) Őáltala, hogy alkalmas időben (vagyis bármikor) segítséget találjunk.


Ez annyit jelent, hogy bármikor kérheted Jézus segítségét, hogy segítsen meg a Szellemével, miközben Istennek tetsző módon dicséreteket hallgatsz, imádkozol, és ami nagyon fontos: ott van az Efézus 6/ 13-18 Igerészekben a Szellemi Harc: ezeket valld meg és gyakorold hittel.

2017. aug. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tehát akkor leginkább Jézus/Isten segítségét az alábbi igékkel lehet kérni ebben az ügyben?
2017. aug. 23. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!