Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk és Hit gyülekezet...

Kedves Tanúk és Hit gyülekezeti tagok, mért hiszitek ezt?

Figyelt kérdés
Előjáróban elmondanám, a VÉLEMÉNYETEKRE vagyok kíváncsi ezzel kapcsolatban is. Sok Jehova tanújával beszélgettem, és Németh Sándor Hit vallását is meghallgattam ezzel a témával kapcsolatban. Sokan a Jehova tanúi közül is azt hiszik, hogy cselekedet álltal igazul meg egy adott ember. Ezt a Biblia több helyen is cáfolja: Titusz 3:5; Római levél 11:6 Ezekben a részekben Pál leírja, hogy MI emberek nem tehetünk SEMMIT sem, amivel a mennybe juthatnák. Csak kegyelemből juthatunk a mennybe. Ugyanakkor sok Tanútól olvastam azt is, hogy Jézus angyal volt és nem pedig Isten. Ez nekem kizárólag azt fura, mert TÖKÉLETES áldozat volt a Biblia szerint Jézus Krisztus. Ha angyal lett volna, akkor nem lett volna tökéletes. Ugyanis, az angyalok nem azok. Erre a Biblia többhelyen is utal Pl.: Az angyalok, vágyakoznak olyan dolgokba betekinteni, mint amibe az emberek betekinthetnek, vagy hogy az angyalok 1/3-a elbukott. Ha már bűnözött az adott faj, akkor már nem lehet tökéletes. Jézus így beszél arról, hogy ki tökéletes: (Máté 19:17) "Csak egy az aki Jó!" az eredetiben a "Jó" szócska a Tökéletest jelenti. Itt Jézus, az Atyára utalt. Ha lenne más is aki jó, vagy tökéletes, akkor bárki meghallhatna bárkiért, és nem lenne akkora súlya Isten áldozatának, hogy örökéletem legyen. :) Szóval érdekelne, hogy erről a két dologról mi a véleményetek, minden féle választ szívesen elolvasok, csak annyit kérek, hogy mindenkivel tisztelettel beszéljetek. Köszönöm!

2016. aug. 10. 09:41
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
Csak kérdezném, hogy hogy jön ide a hitgyüli?
2016. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, lehet félre érthető picit az említett rész, úgyhogy leírom mégegyszer: Meghallgattam Németh Sándor prédikációját erről a témáról. Való igaz elfeledtem leírni, hogy a Hit gyülekezet hívei mit is hisznek ezzel kapcsolatban, úgyhogy ezt is be pótlom: A Hit gyülekezeti tagok, azt vallják, hogy a gyerekek is kerülhetnek pokolra, ha rosszat cselekednek, viszont erre a Biblia kitér, hogy aki egy gyereket is megbotránkoztat annak jobb a lábán malomkővel a vízben sűllyednie. Ugyanis, a Biblia szerint a Gyerekek Tiszták, Jézus épp ezért mondta azt, hogy legyetek olyanok, mint a gyerekek. Mert mindenki, aki kicsi a legnagyobb. (hansolat)
2016. aug. 10. 10:27
 3/60 anonim ***** válasza:
10%

nekem meg csak annyi lenne a hozzáfűznivalóm:

Egyes nézeteket megkérdőjelezel (amit kevesebben követnek) egy olyan "világvallás" írására alapozva, amit a különböző, ma tiltólistás tudatmódosító szerek hatása alatt (értsd totál szétcsapva) megírt valami címeres idióta, beadta a sok tudatlan baromnak, hogy az "Isten igéje", üzenete, vagy bármi, és több ezer éve az megy, ha valaki valamit nem helyesel, akkor abba belemagyarázza ennek az írásnak akármelyik passzusát. Egyszerűen szánalmas. Én, és szerintem sok, ésszel élő embertársam (akiket a vallási fanatikusok hitetlennek, pogánynak, ateistának, stb neveznek, és a pokol tüzén akarnak elégetni...megint csak nagy hahaha) a kézzel fogható dolgokban hiszek. Hiszek az pl. almában, mert beleharapok és finom, hiszek a pálinkában, mert megiszom és nótás kedvem lesz, hiszek a benzinben, mert beletöltöm az autómba/motoromba, és az működik tőle, és még sorolhatnám. Ha leírnám mindazt egy könyvbe, amit 10-20 habpatron után látok és hallok, hidd el, kiadna egy "szentírás"-hoz hasonló parasztvakító katyvaszt.

2016. aug. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
Köszönöm kérdező a választ.
2016. aug. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 r.sentinel ***** válasza:
0%

Kedves kerdezo !!!


Idezlek:

"Sokan a Jehova tanúi közül is azt hiszik, hogy cselekedet álltal igazul meg egy adott ember."


Jogosan hisszik, hisz az emberek 85 % csak igerget es szep szonokokat mond, de cselekves hattere elmarad, elvegre nem az lenne-e fontos hogy a sok szo helyett eredmeny is legyen ??? Szep szavakkal nem lepsz elobbre csak ha politikus vagy !! Ugyanakkor van egy megfelelo idezetem is:

" Nem az szennyezi be az embert, ami a szajaba kerul, hanem ami elhagyja a szajat, az szennyezi be az embert" - Mate 15-11.


Tovabba Jezus-nak semmi koze ahoz amit "Isten"-kent neveztel, o sosem volt "Isten" es az akit "Isten"-nek nevezel a biblia szerint is nem a Fold es a vilagmindenseg megteremtoje volt, ezt mar a Bibliaabol elegge ki lehet venni egy kis logikaval es kutatassal a mai 2016-os ertelemmel, de sokan meg 2.000 evvel ezelotti gondolkozasba bujnak bele. Meg kell erteni hatalmas a kulombseg az akkori nep megerteset illetoen mindarrol ami akkor tortent es amit a mai nezettel es tudassal telyesen mas ertelembe es megertesbe lehet helyezni.Gyerekeinknek meseket olvasunk es elmondjuk hogy nekik hogy a meses konyvekben megjeleno szereplok csak kitalalt dolgok, de a bibliaban megjeleno kerubokat mar el tudjuk felnott fejjel fogadni mert "Szent" konyv, de a regi mesekben szereploket csak kitalalt dolgoknak gondoljuk pedig sok a valosag.

2016. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
33%

szervusz


Egy kicsit tévedésben vagy, valamit nagyon félre értettél.


Az egyik válaszomban írtam pontosan erről.Jehova nagyon szépen tanít a szaván keresztül, hogy eltudjuk sajátítani nem csak a gondolkodását a magunk adott körülményeihez, hanem ezáltal megtudunk felelni a céljainak is, hogy vissza tükrözzük alkotónk tulajdonságait.


Vegyük sorban.

A hit ismeret által alakul, és ennek folyamatos megszerzésén keresztül edződik és válik szilárddá.

Ám a hit cselekedetek nélkül semmit nem ér, Isten halottnak nevezi a tettek nélküli hitet.

Ezért nem lehet szétválasztani, mind a kettő szükséges az imádathoz.

S mivel ezekkel soha nem tudjuk Isten nagy ajándékát, visszafizetni, vagy "tartozás mentessé" tenni, bármennyit is tegyünk, ezért van a kegyelem. S ezért ez sem kizárandó.

A tetteinkkel párosult hitünkkel csak a hálánkat és az engedelmességünket fejezzük ki, ezzel még nem leszünk méltók teljes mértékben Isten könyörületére. Ehhez adja az irgalmát könyörületét.


Jézus halála, illetve Isten tettei, a Föld az élelem az ízek világa stb, és hogy az emberek ne maradjanak ebbe a "halotti" állapotban, oly nagy értékű, hogy egy ember az örökké valósságon keresztül sem lesz adós mentes, amivel elmondhatná, hogy nem tartozik Istennek.

2016. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
11%

"Jézus nem tökéletes, ha angyal".


Az hogy az Ördög sok angyalt elcsábított a maga oldalára, azzal azokat akik maradtak Isten imádata mellett, nem váltak tökéletlenné. Az angyalok ép olyan tökéletesek, mint az első ember Ádám volt amíg bűnt nem követett el.


Azt pedig, hogy az angyalok sem tudhatnak mindent, az nem a tökéletlenségüket jelenti. Ádám sem tudott mindent, csak annyit, amennyit szükségesnek látott Isten megosztani vele, s folyamatosan tanította volna tovább, hogy gyarapítsa tovább az ismereteit.

A tudás hiányától nem válik tökéletlenné senki.

A Bűnre való hajlam öröklésétől viszont igen.


az angyalok nem örököltek tökéletlenséget, mert nem szaporodnak,

Azok az angyalok pedig akik Sátán mellé álltak, elfognak pusztulni, mert tökéletesen vétkeztek, ahogy Ádám is, és ezért Ádám sem méltó a feltámadás ajándékára.

2016. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
16%

Jézus az Istenre vonatkozó "jó" szót pedig nem abban az értelemben értette, ahogy Te gondolod.


(Lukács 18:18, 19) 18 Egy bizonyos elöljáró pedig megkérdezte őt, így szólva: „Jó Tanító, mit tegyek, hogy örök életet örököljek?” 19 Jézus ezt mondta neki: „Miért nevezel engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten.


Azzal, hogy a fiatalember „jó”-nak nevezi Jézust, egy formális címet használ, ahogyan azt a rabbik is szokták. Bár Jézus nagyon jól tanít, elmondja a férfinak, hogy a „jó” megszólítás csak Istent illeti meg.


Jézus Krisztusra jellemző volt az erkölcsi kiválóság, nem fogadta el, ha a „Jó” címmel szólították meg

Ezáltal elismerte, hogy Jehova a tökéletes mértékadó a jóságot illetően.

S Jézus emberként a többi emberhez mérten tökéletes volt, mert Ő nem embertől született, s nem is örökölte a bűnre való hajlamot, így nem csak Isten fiaként, fent Isten jobbján, hanem Földi élőként is megállta a helyét Ádámmal szemben.


ellenben nem lenne az áldozata elfogadható. hiszen Ádám helyébe kellett lépnie.

2016. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:

"nekem meg csak annyi lenne a hozzáfűznivalóm:

Egyes nézeteket megkérdőjelezel (amit kevesebben követnek) egy olyan "világvallás" írására alapozva, amit a különböző, ma tiltólistás tudatmódosító szerek hatása alatt (értsd totál szétcsapva) megírt valami címeres idióta, beadta a sok tudatlan baromnak, hogy az "Isten igéje", üzenete, vagy bármi, és több ezer éve az megy, ha valaki valamit nem helyesel, akkor abba belemagyarázza ennek az írásnak akármelyik passzusát. Egyszerűen szánalmas. Én, és szerintem sok, ésszel élő embertársam (akiket a vallási fanatikusok hitetlennek, pogánynak, ateistának, stb neveznek, és a pokol tüzén akarnak elégetni...megint csak nagy hahaha) a kézzel fogható dolgokban hiszek. Hiszek az pl. almában, mert beleharapok és finom, hiszek a pálinkában, mert megiszom és nótás kedvem lesz, hiszek a benzinben, mert beletöltöm az autómba/motoromba, és az működik tőle, és még sorolhatnám. Ha leírnám mindazt egy könyvbe, amit 10-20 habpatron után látok és hallok, hidd el, kiadna egy "szentírás"-hoz hasonló parasztvakító katyvaszt."



Kedves 2. Válaszoló, valamit félreérthettél. Ugyanis, én nem kérdő jelzek meg semmilyen vallást sem! a Mondatom legelső részében nagy betűkkel leírtam, hogy csak VÉLEMÉNYEKRE vagyok kíváncsi, a Hitgyülekezeti Tagoktól illetve a Jehova tanúitól is! Kérlek olvass picit figyelmesebben. :) Nem tudom, hogy miben hiszel, de nem is érdekes, nem hiszem, hogy ha én nem sértek meg senkit semmivel, (még ki is emelem, hogy véleményt írjanak az ide válaszolók) akkor kérlek téged szintúgy válaszolj. nem láttalak, és nem hallottalak, de az írásodból látszik, hogy nem higgadt a bejegyzésed hangulata. Kérlek téged, hogy olvass elősszőr picit oda figyeltebben, és utána írd azt amit szeretnél. Köszönöm! :)

2016. aug. 10. 14:06
 10/60 A kérdező kommentje:

"Jogosan hisszik, hisz az emberek 85 % csak igerget es szep szonokokat mond, de cselekves hattere elmarad, elvegre nem az lenne-e fontos hogy a sok szo helyett eredmeny is legyen ??? Szep szavakkal nem lepsz elobbre csak ha politikus vagy !! Ugyanakkor van egy megfelelo idezetem is:

" Nem az szennyezi be az embert, ami a szajaba kerul, hanem ami elhagyja a szajat, az szennyezi be az embert" - Mate 15-11."


Értem, de nem értek veled egyet. Ugyanis, a Biblia azt írja, a fent említett kétrészben is (Titusz 3:5; Római levél 11:6), hogy nem TUDSZ érte TE tenni semmit, hogy a mennybe kerülhess. Ha valaki a kegyelmet nem hiszi, az hazugsággá tette azt, aki megtette/megadta a kegyelmet. Természetesen, úgy van ahogyan mondod, Jézus valóban ezt mondta, és arra is kell törekednie az embernek, hogy olyan legyen, mint Jézus, Hisz Jézus egy PÉLDA arra, hogy így kéne élnie az embernek. Csak hogy, Isten is nagyon jól tudja, hogy az ember erre nem képes, hisz akkor nem kellett volna a Tökéletes áldozat, Kirsztus véráldozata. Ha végig vezetem, logikai szempontból akár vagy józan paraszti ésszel, akkor tökéletes embernek nem lehet lenni mert nem tudok, úgy nézni egy nőre, hogy a szememmel le ne vetkőztessem. Vagy, hogy ne hazudjak. Én erre nem vagyok képes, erre senki nem képes. Jézus volt az egyedüli olyan ember, aki ezekre képes volt és erre is tanított. Ezt Jézus nem azért mondta, mert emiatt kárhoznak el emberek (rendben, nem csak emiatt). Tisztáltalan lesz az ember tőle, úgy mond mocskos, amit csak Isten tud megtisztítani, avagy a Szentszellem. Ez is Bűn valóban, de Jézus soha nem is beszélt trágárúl, Ő senkit nem szidott. :)



"Tovabba Jezus-nak semmi koze ahoz amit "Isten"-kent neveztel, o sosem volt "Isten" es az akit "Isten"-nek nevezel a biblia szerint is nem a Fold es a vilagmindenseg megteremtoje volt, ezt mar a Bibliaabol elegge ki lehet venni egy kis logikaval es kutatassal a mai 2016-os ertelemmel, de sokan meg 2.000 evvel ezelotti gondolkozasba bujnak bele. Meg kell erteni hatalmas a kulombseg az akkori nep megerteset illetoen mindarrol ami akkor tortent es amit a mai nezettel es tudassal telyesen mas ertelembe es megertesbe lehet helyezni.Gyerekeinknek meseket olvasunk es elmondjuk hogy nekik hogy a meses konyvekben megjeleno szereplok csak kitalalt dolgok, de a bibliaban megjeleno kerubokat mar el tudjuk felnott fejjel fogadni mert "Szent" konyv, de a regi mesekben szereploket csak kitalalt dolgoknak gondoljuk pedig sok a valosag."



A Biblia megintcsak mást tanít erről. A Biblia azt írja, hogy: Jézus is Isten (Római levél 9:5; 1János 5:20; János evangéliuma 1:1 és 14), az Atya is Isten (1Péter 1:2) és a Szent Szellem is Isten (1Korintus 3:16; Apostolok cselekedetei 2:1-4; Római levél 5:9)!

Sokan a Jehova tanúi közül, azt mondják, hogy a Szent Szellem csupán Isten tevékeny ereje. Ez hamisság! Egy erő nem képes érezni. A Szent Szellem gondolkozik (1Korintus 2:10), a Szent Szellemet eltudom szomorítani (Efézus 4:30), Ő közben jár értünk (Római levél 8:26-27), még döntéseket is képes hozni (1Korintus 12:7-11). Ő az, akit Jézus megígért nekünk, mint Vígasztalót (János evangéliuma 14:16). Rengeteg helyen a Biblia leírja, hogy Jézus, az Atya és a Szent Szellem egyetlen Isten! Mint a Tojás: van fehérje, van sárgája, és van a héja. :)

2016. aug. 10. 14:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!