Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhizmus elítéli a boszorkán...

Buddhizmus elítéli a boszorkányságot?

Figyelt kérdés
Mert a keresztény vallás igen, csak azt nem tudom hogy mért, mert kijátssza istent azzal hogy jövőbe lát meg ilyenek.Azt írja, hogy boszorkányság gátolja az utat is isten és az egyén között, de mért????

2017. aug. 22. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A buddhisták leröhögik az egészet, amit írtál.
2017. aug. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Amit a Biblia tilt, azt azért tiltja, mert igenis működik, hat. De nem az Atya áll mögötte. Ha pedig nem az Atya áll mögötte, akkor vajon ki más lehet?

Az is a baj, hogy az emberek vagy alá- vagy túlbecsülik a gonosz hatalmát. Aztán csak nézhetnek...


Istent azért lehet egyelőre "kijátszani", mert most még megengedi, mivel hosszú tűrő. Ez pedig már nem kijátszása, mivel ő engedi, hogy neki hátat fordítsunk, majd annak gyümölcseivel lakjunk jól kellő időben.

2017. aug. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Picit félreérted a boszorkányság szót.


A kereszténység nem csak azt érti boszorkányság alatt, hogy egy rút banya az üveggömbből próbálja megnézni a jövődet, vagy kezed vonalaiból. Hanem ez olyanokkal társul, mint sátánimádat, egyéb okkultizmus, magzatelhajtó italok készítése, stb...

Ezek közül a buddhizmus sem néz mindent jó szemmel.

2017. aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Azok a csúnya, gaz keresztények:)

Én hívő vagyok, de pont nem érdekelnek a boszorkányok, nem is hiszem el, hogy valaki a jövőbe lát...


A kereszténység lényege Jézus, aki szeretetet tanított, nem pedig idióta hókuszpókuszokat


"Azt írja, hogy boszorkányság gátolja az utat is isten és az egyén között"

Mi írja? hol írja?

2017. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dongaben ***** válasza:
25%

Azok a csúnya, gonosz "Boszik"!:)

A "boszorkányság" nem a rosszindulatról szólt sosem, hanem a gyógyításról, a természetes gyógyítás ismeretéről. Aztán ráfogták, hogy "Mágia", mert nem értették az akkori emberek, hogy egyes növényeknek, vagy állatok szerveiből származó főzeteknek gyógyító hatása lehet... Nyilván volt, aki ezeket gonoszságra használta. (Mérget kevert.) Amit szintén nem tudtak mással magyarázni, mint "boszorkánysággal". A Buddhizmus csak a gonoszságot ítéli el.

2017. aug. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dongaben ***** válasza:
55%
Hát... A filmekből műveltséget szerzőktől nem is vártam mást...:XD
2017. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!