Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudom hogy Isten...

Honnan tudom hogy Isten mindig itt van?

Figyelt kérdés

Jézusi Hívő ember vagyok. 18/f.

Azt szeretném kérdezni hogy ha valamit tettem/esetleg nem tettem honnan tudom hogy Isten mindig itt van mellettem?

Honnan tudom hogy az életem "sínen" van.

Honnan tudom hogy Isten valóban itt van mellettem?



2017. aug. 25. 16:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%
Sanyi atya mondta. Ő pedig biztos tudja, mert pap.
2017. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 KZitus ***** válasza:
77%

Szia


"Jézusi Hívő ember vagyok" - jó lenne tudni, mit hiszel Jézusról. Könnyebb lenne a választ írni.

a kérdésedre egy bibliai idézetet szeretnék a figyelmedbe ajánlani:

Zsoltárok 1:1–3

Boldog ember az, ki nem jár a gonoszok tanácsa szerint,

Bűnösök útjára nem áll,

És gúnyolódók székébe nem ül,

Hanem Jehova törvényében leli gyönyörűségét,

És törvényét olvassa halk hangon éjjel-nappal.

Olyan lesz, mint a folyóvizek mellé ültetett fa,

Amely megtermi gyümölcsét a maga idején.

Nem hervad el lombja,

És minden tettét siker koronázza.


A zsoltáríró tudta mikor van mellette Isten, és ez mit jelenthet a számára.

2017. aug. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem melletted, benned van. Ha beszélsz valakivel: köztetek van - ez a kommunikáció mélységes lényege.

És onnan tudható, hogy tudod, hogy keresni kell, tudsz kérdést feltenni ezzel kapcsolatban, és az is bizonyossá teszi, hogy van aki tagadja, átkozza, lehet megtagadni. És hát "mindig" mert örökkévaló, végtelen -

Meister Eckhart (XIV.sz-i domonkos szerzetes) azt mondta :

"Az Istent káromló is Istent dicsőíti"

Ezért az inkvizíció elítélte, mert nem értették meg.

Csak ami volt, ami van, ami lesz az tagadható meg.


Nietzsche azt írta, "Isten meghalt, mert megöltétek magatokban ti emberek!" - talán ezt is lehet. Mondani legalább is lehet.


Hasonló hasonlót ismer meg ismer fel, ért meg, szeret, imád, gyűlöl, megvet.


"Ha nem volna nap-lényegű a szem,

Hogyan érnék el a nap fényei?

Ha isteni erő nincsen bennem,

Hogy bűvölhetne, ami isteni?"


Johann Wolfgang Goethe

2017. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Onnan tudod, hogy benned van a Szentlelke által.

Amikor jót akarsz másoknak (az a jót amit magadnak is akarnál, meg tudsz bocsátani, és segítesz ahol és ahogyan tudsz, akkor ezt a benned élő jó akarat, az nem más mint a benned élő Jézus Szentlelke.


Meg kell tanulnotok nemcsak hinni abban, hogy bennetek vagyok Lelkem által, hanem abban is, hogy működni akarok általatok a földön. Ki kell nőnötök azokat a mankókat, amelyekre eddig ugyan szükségetek volt, de most már tudnotok kell járni saját lábatokon. Ez azt jelenti, hogy az Engem dicsőítés, a Hozzám fordulás nincs papokhoz kötve. Mindenki által tudok szólni és cselekedni, aki eszét és szívét egyaránt használni szokta az Én érdekemben.


Nem a félelem lelkét kaptátok, hanem a fogadott istengyermekség Lelkét. Ha lesz bennetek bátorság arra, hogy Velem közvetlen kapcsolatban, az Én Lelkem sugallatát kövessétek, akkor papok nélkül is gazdagodni tudtok Bennem. Ha nem lesz erre bátorságotok, akkor nem lesztek jó tanítványaim.


"Amint a világi életben nemcsak fogyasztói réteg van, hanem termelői is, pontosan így, ti eddig csak fogyasztói réteg voltatok a kegyelem rendjében. Vállalnotok kell, hogy termelők legyetek! Vagyis, a bennetek élő Lelkem hatására jöjjetek össze, beszélgessetek Rólam, imádkozzatok a világért, és úgy foglalkozzatok tanításommal, ahogy azt Én az evangéliumokban meghagytam nektek. Ne féljetek! Nagyobb tévedésekbe nem fogtok kerülni, mint amiben papjaitok vannak. Az Én Lelkem nem akárki! Jobban szeretlek Én benneteket, mint ti gondoljátok. Várom, és ELVÁROM, hogy a Lélek gyümölcseit teremjétek. (Galata levél 5:22-25). "

Idézet: Jézus; A HANG 557.

2017. aug. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Isten elküldi Szentlelkét minden megtérő emberhez,és általa megteremjük annak gyümölcsét,a szeretetet.

A gyümölcstermés,a legfényesebb bizonyítéka Isten jelenlétének.

2017. aug. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Minden őbelőle áll .Nem melletted van, hanem benned. Szóval nemcsak, hogy a részed, hanem teljes egészében te magad is ő vagy, meg mindenki és minden. Saját magát osztogatta fel, Jézus meg aszondják, mondott olyat, hogy "Nem lakozik Isten kézzel csinált templomokban, bennetek van." Ja meg állítólag rájött Jézus erre, állítólag ilyet is mondott:" Rájöttem, hogy az Atya és én egyek vagyunk." Jézus pedig amúgy a mi égi bátyánk, szerintem az ő másik neve a Világügyelő fiú is. Ja meg hát állítólag nagyon kevés, kb 3% szabadakaratunk van, az életünk, sorsutunk nagyját megterveztük születésünk előtt. Tehát elvileg akkor nem nagyon tudsz mást csinálni, mint ami a sorsod, mint ami a terv szerint volt. Ami azalapján állt össze, hogy mit akartunk megtapasztalni. Jót is meg rosszat is, de a rossz megélése is tanít, tehát föntről, fölülről nézve, ahonnan jöttünk, ott igazából nincsen jó és rossz, meg ítélkezés. Ja meg nemtom, valaki még olyat mondott, hogyha jól érzed magad a bőrödben, hogyha elégedett, boldog, kiegyensúlyozott vagy, akkor tutira a sorsutadon jársz. Amúgy picit el is lehet érni, de hogyha valaki már nagyon "borítaná a darabot", a "színdarabot", amit mi együtt raktunk össze, őt akkor visszahívják haza. Állítólag. Merthogy láncreakció lenne, tehát kilöki akkor a többi mindenkit ezzel az útjáról, és akkor senki sem azt tapasztalná meg , amiért idejött. Amúgy én nemtom.
2017. aug. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Onnan,hogy nem fogod hiányolni.
2017. aug. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Blaster123 ***** válasza:

Honnan tudod, hogy az életed sinen van? Ez általában mindig utólag, a történésekre visszanézve derül ki, hogy hogyan teljesítettünk, mit csináltunk rosszul, amiből építkezhetünk a jövöre.

Életben sok dolog történik veled, nagyobb részükre nem volt befolyásod, de minden egyes történésre neked kell válaszolnod, azt neked kell kiválasztanod hogyan reagálsz ezekre és ezekért te vagy felelős. Nem kell, hogy bármelyik isten is melletted álljon ehhez. Mert te döntesz arról, hogy hogyan reagálsz ezekre.

2017. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"azt neked kell kiválasztanod hogyan reagálsz ezekre és ezekért te vagy felelős."

- Ez így van.


"Nem kell, hogy bármelyik isten is melletted álljon ehhez."

- Ez nem így van - miért? mert szeretem, keresem, bennem élővé így lesz. Nem akarok egy holt ellenséget cipelni magamban.


"Mert te döntesz arról, hogy hogyan reagálsz ezekre."

- Ez megint így van.

2017. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Blaster123 ***** válasza:

"- Ez nem így van - miért? mert szeretem, keresem, bennem élővé így lesz. Nem akarok egy holt ellenséget cipelni magamban. "

Amire igazad adtál, többnyire azért, mert te döntöd el, hogyan reagálsz a dolgokra. Minek kell ehhez bármiféle isten számodra? ha csak azért cselekszel jól, mert az egy szent könyvben le van írva, vagy mert ez te istenképednek tetszik az eleve rossz, ugyanugy nem hiszel másik 699 féle istenképben, ő támogatásuk nem kell, akkor tudod milyen ha nincs melletted egy vallás istene

Neked miért van szükséged az Istenedre?

2017. aug. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!