Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy mernek Jehova Tanúi...

Hogy mernek Jehova Tanúi olyat mondani hogy Isten szemszögéből kell vizsgálni az eseményeket? Az Őrtorony lenne talán Isten Szava?

Figyelt kérdés
Jehova tanui,őrtorony

2017. aug. 22. 22:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
A Biblia Isten szava. Az Őrtorony meg egy kiadvány, amiben mindenféle bibliai témák vannak.
2017. aug. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem vagyok Jehova Tanúja. Sőt, pontosan azt sem tudom, ők hogyan értelmezik a fenti kijelentést.


De magával a kijelentéssel mélységesen egyetértek. Mert ez nem nagyképűség, nem istenkáromlás. Hanem azt jelenti (számomra) hogy az isteni akaratot próbálom megérteni a világ történéseiben, felülemelkedve az emberi érzelmeken, korlátokon, szűkös tért-idő perspektíván.


És ezáltal jobban megértem a lényeget, és elmélyül a hitem, ahelyett, hogy értetlenségből válságba kerülne.

2017. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 KZitus ***** válasza:
10%

Te, "Isten szemszögéből kell vizsgálni " alatt nem a Bibliát érted? ha nem miért nem?


Mert Isten szemszögéből CSAK a Bibliából lehet vizsgálódni bármit is!

2017. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

KZitus.

Sem Te Sem Én nem tudjuk Isten szemszögéből nézni az eseményeket azon egyszerű oknál fogva hogy emberek vagyunk nem pedig Istenek.A Bibliát emberek irták nem Isten oké???

2017. aug. 22. 23:17
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
A Bibliában tényleg benne van Isten útmutatója, csak épp az őrtorony ezt totálisan kiforgatja és a saját értelmezését nyomja le az őrtorony hívek torkán. Ha pedig azt valaki nem fogadja el, akkor megy a lecsóba.
2017. aug. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy többen írták, Isten szemszögéből meglehet érteni és vizsgálni az eseményeket.


Az őrtorony a Bibliára épült kiadvány.

De az nem azt jelenti, hogy az az Isten szava. Az továbbra is a Biblia marad.

Valamit nagyon kiakarsz forgatni, és ellenségeskedést szítani.

Csak gratulálni tudok. :(

2017. aug. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13%

A Bibliát emberek írták, de nem a saját gondolataikat tartalmazza.

Isten azért íratta a Bibliát emberekkel, mert az angyalok nem tudtak volna olyan érzéseket kifejezéseket használni mint egy ember.Jehova az angyalokkal is leírathatta volna a Szentírást. Végtére is őket nagyon érdekli, hogy mi történik velünk

Hogy szemléltessük: A Biblia egyszerűen beszámolhatott volna arról, hogy Dávid király házasságtörést és gyilkosságot követett el, melyet később megbánt. Mennyivel jobb azonban, hogy Dávid saját szavai vannak a birtokunkban, olyan formában, ahogy ő fejezte ki azt a szívbe markoló fájdalmat, melyet a tettei miatt érzett, és ahogy megbocsátásért könyörgött Jehovának! „ Az én vétkem szüntelen előttem forog” — írta Dávid. „ A töredelmes és bűnbánó szívet oh Isten nem veted te meg!” (Zsoltárok 51:5, 19). Ennélfogva a Biblia melegséget sugároz, változatos és vonzerővel bír, amit az emberi közreműködés kölcsönöz neki.


Ha nem lehetne megérteni, akkor nem íratta volna le, hogy ezt olvassuk kutassuk, elmélkedjünk rajta, és alkalmazzuk.

2017. aug. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Azért jött a Szentlélek, hogy segítsen. Ő a mennyből van. Az őrtorony hét gonosza meg a sátántól és úgy forgatja ki Isten szavát, ahogy nem szégyelli.
2017. aug. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Hogy mernek Jehova Tanúi olyat mondani hogy Isten szemszögéből kell vizsgálni az eseményeket?"

Ezzel semmi baj sincsen. Nem vagyok Tanú. Minden egyház előrébb helyezi a saját teológiáját a Bibliánál, és minden egyház azt állítja, hogy a teológiája 100%-osan biblikus

2017. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem igazán derült ki, mit is akarsz kérdezni. "Az Őrtorony lenne talán Isten Szava?" - mondod. Nos, természetesen nem, viszont ugyanúgy nem Isten Szava az egyházatyák írásai, sem egyetlen zsinat határozatai, sem a pápák mondásai vagy bármilyen más egyházi méltóság mondásai, (beleértve a reformátorokat is), sem semmilyen bibliakommentár vagy bibliaértelmezés, semmilyen egyházi vagy teológiai írás, amit valaha is írtak az elmúlt kétezer évben. Egyik sem Isten Szava, mivel az csak a Szentírás, egyedül. Nos, akkor ebből szerinted mi következik, ezt miért vetetted fel?


"Hogy mernek Jehova Tanúi olyat mondani hogy Isten szemszögéből kell vizsgálni az eseményeket?"


Ezzel mi a gondod? Természetes, hogy keresztényekként meg kell tanulnunk "Isten szemszögéből" gondolkodni, és az Ő értékrendje szerint élni, ez neked új gondolat? Inkább az lenne a furcsa, ha nem ezt vallanák.


"Te Sem Én nem tudjuk Isten szemszögéből nézni az eseményeket azon egyszerű oknál fogva hogy emberek vagyunk nem pedig Istenek"


A KZitusnak írt válaszodban ettől oltáribb nagy közhelyet nem is írhattál volna. Hogy mire jöttél rá! Tényleg nem vagyunk Isten. Mondta valaha egyetlen keresztény is, hogy az vagyunk? Elárulok neked egy titkot, amit a Szentírás tanít (a sok közöl): emberekként bizony gondolkodhatunk úgy, mint Isten (és Jézus)! Sőt, pontosan ebbe az irányba kell fejlődnünk a gondolkodásmódunkban.


"A Bibliát emberek irták nem Isten oké???"


Nos, itt kissé elbizonytalanodtam veled kapcsolatban. Ha keresztény vagy, ennek a mondatodnak semmi értelme, sőt eretnekség, ha pedig nem vagy az, miért pont Jt-it pécézted ki? Merthogy azt az egész keresztény világ vallja, hogy a Biblia Isten Szava.


Szóval nem nagyon látom, hogy füle-farka lenne annak, amit mondasz, nem is nagyon látszik, mi akar az lenni.

2017. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!