Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tortenik akkor ha egy...

Mi tortenik akkor ha egy muszlim veletlen alkoholt iszik?

Figyelt kérdés
pl van egy kancso elotte, amire azt hiszi, hogy viz, es meghuzza, utana mi tortenik? hisz nem direkt tortent, hanem veletleni hibabol. ilyenkor kap balamit? vagy 1 hetet gyon? (eszembe jutott, hogy nem fogyaszthatnak alkoholt, es kicyit tul komplikaltam..:D)
2017. aug. 26. 17:00
1 2
 1/17 laaaci ***** válasza:
100%
Részeg lesz.
2017. aug. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Ismerek olyat, aki a kézfejét a pohár fölé tette, miközben ivott, mondván hogy így allah nem látja :D :D De a disznóhús evése nála is halálos bűn! Komolyan vicc ez a vallás...
2017. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

ezt nem minden muszlim tartja igazából be, de aki betartja, és úgy iszik véletlenül, az nyilván lelki furdalást érez utána, és megbánja


amúgy egy alkoholos italt elég könnyű azért felismerni, így velem ilyen még nem történt. Olyan már volt, hogy véletlenül disznóhúsos ételt ettem, amibe bele volt keverve, így fogalmam sem lehetett róla, csak mikor megéreztem a szalonna ízét. Olyan volt a szitu, hogy illetlenség nélkül kimehettem a mosdóba, és kiköptem, mert nem akartam lenyelni.

De ha olyan szituációban lettem volna, hogy nem mehetek ki, akkor nyilván lenyelem a falatot, megbánás mellett.


abban meg maximálisan igaza van a kereszténységnek, hogy a bűn fogalmát abban állapítja meg, hogy tudva és akarva kell elkövetődnie, bár azt hiszem, ha egy hívő ember akaratlanul szabályt szeg, attól még éppen olyan erős lelkifurdalást fog érezni, ha nem erősebbet, mintha direkt tette volna.


nálunk nincs gyónás, csak bűnbánat. Az iszlám úgy tartja, hogy nem kell közvetítő Isten és a hívő között.


amúgy az iszlám nem ám olyan barbár vallás, ahogyan le akarják sokan festeni manapság... de fogod majd kapni itt is a mocskolódó válaszokat, ne legyen igazam

2017. aug. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

#1

nem vicc. amit te tapasztaltál, az nem az iszlám tanítása... Allah, vagy nevezd Élinek, mint a judaizmus, Istennek, Atyának pedig mindent lát, mert Ő maga a Létezés. Ostoba az az ember, akármilyen vallású is, aki azt hiszi, hogy bármit eltakarhat előle. Isten elfedi és megbocsátja az ember sok bűnét, de ismeri minden rezdülését... De ezt Jézus is elmondta, a keresztények éppen úgy tudják...

2017. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

#4 aligha

az iszlám szerint a pokol tüze senkit nem emészt el teljesen, mert a pokolnak kettős funkciója van: nem csupán büntetés, az túl öncélú lenne. Isten ennél kegyesebb. Hanem tisztít is, és minden lélek annyi időt tölt benne, amennyi ahhoz kell, hogy megtisztuljon, és méltóvá váljon a kegyelemre és az üdvözülésre. De -szemben a keresztény pokol-képpel az iszlám tanítása szerint Isten végül még a legnagyobb bűnösöket is kiemeli a tűzből, miután megtisztultak. Mert szereti a teremtményeit.

2017. aug. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Egyszer egy iszlám imámot hallottam arról beszélni, hogy ha véletlen volt, akkor Isten elnézi nekik.
2017. aug. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

#2


Valóban létező esetet írtál le. Azt is szokták mondani, hogy este nem látja őket Allah, vagy ha szemüket eltakarják.

2017. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%

Igen, mivel az isteni törvény egy, és állandó. Ahogy a kereszténységben is így van, az iszlámban is így van.


Ahogy írtam az előbb is, a kereszténységnek teljesen igaza van abban, hogy tudva, és akarva...


A mai világban a különbözőségeket akarják sokan látni a kereszténység és az iszlám között. Pedig minimálisak. A szekuláris világ és az ábrahámi vallások között van az igazi szakadék, nem a kereszténység és az iszlám között.

2017. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%

#8

közben én is itt vagyok, muszlimként, folyamatosan próbálok reagálni, válaszolni, értelmes válaszokkal, de ti úgy tesztek, mintha itt sem lennék, és csak arra figyeltek, ami alaptalan ostobasággal és babonával találkoztatok. A keresztények között talán nincsenek téves hiedelmek, amik messze állnak a valódi keresztény tanítástól? Dehogynem. De ha ezeken rágódunk, sose ismerjük meg az igazi vallási tanítást...

2017. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
#2, #7 ezt én is meg tudom erősíteni. Ismerős férje dolgozott kint Tádzsikisztánban, mesélte, hogy a muszlimok ugyanúgy nyomták a vodkát, mondván, hogy éjszaka van, Allah alszik és nem látja őket. Vagy épületen belül szintén ittak, mert Allah csak a szabad ég alatt látja őket.
2017. aug. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!