Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tortenik akkor ha egy...

Mi tortenik akkor ha egy muszlim veletlen alkoholt iszik?

Figyelt kérdés
pl van egy kancso elotte, amire azt hiszi, hogy viz, es meghuzza, utana mi tortenik? hisz nem direkt tortent, hanem veletleni hibabol. ilyenkor kap balamit? vagy 1 hetet gyon? (eszembe jutott, hogy nem fogyaszthatnak alkoholt, es kicyit tul komplikaltam..:D)
2017. aug. 26. 17:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%
Kedves muszlim, rá se ránts, vannak ilyen emberek, gondolom irányzathoz sem köthető, mindegyikben vannak. Nem mérvadók, Mohamed a mérvadó az iszlám értelmezésében.
2017. aug. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Amúgy van olyan muszlim ország, ahol nem tilos, pl. Türkmenisztán, Üzbegisztán. Mondjuk nem tudom, hogy ott a muszlim lakosság ezt hogyan egyezteti össze.

"vagy 1 hetet gyon?" - az iszlámban nincs gyónás....

2017. aug. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Akkor beég.
2017. aug. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
44%

"Ismerek olyat, aki a kézfejét a pohár fölé tette, miközben ivott, mondván hogy így allah nem látja :D :D De a disznóhús evése nála is halálos bűn! Komolyan vicc ez a vallás.."


Ezt már sokszor hallottam keresztényektől vagy ateistáktól. Az elsőnél még ugy voltam vele hogy lehet van ilyen tudatlan muszlim, de a sokadik "ismerek olyan muszlimot" című történetnél világossá vált hogy ez egy városi legenda. Aki azt állítja hogy ha a pohár fölé teszi a kezét és úgy iszik nem látja Allah, az valószínűleg nem is muszlim. Vannak olyan muszlimok akik isznak alkoholt. Ezzel bűnt követnek el, de ilyet egy muszlim sem mondana.

2017. aug. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14. Ismered a "nem igazi skótot"?


[link]

2017. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
35%

#14

Keresztények közt is van olyan, aki bűnt követ el, a muszlimok sem szentek mind, ők is ugyan olyan gyarló emberek, mint mi.

Az alkohol pedig egy olyan dolog, amit nem igazán lehet tiltani, aki hajlamos rá, úgy is issza, legyen muszlim, keresztény vagy ateista.


Mitől vagy te különb mohamedán, mint az, aki ilyen hivatkozással néha kortyint egyet? Mi jogon bírálod és ítélkezel felettük? Nem embert ölt, hanem csak ivott pár kortyot...

2017. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
60%
Ez ugyanolyan, mint amikor a barátok (szerzetesek) borjúhúst szenteltek hallá. Nyilván hülyének és/vagy ennyire megbocsájtónak hiszik az istenüket.
2017. aug. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!