Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy rk. Vallású úrvacsoráho...

Ha egy rk. Vallású úrvacsorához járul református közösségben, mert ő azt fogadja el (a lelkész engedélyezte), akkor a rk. Egyház hogyan vélekedik erről?

Figyelt kérdés
Persze ez a rk.-nak keresztelt és bérmálkozott személy rendszeresen istentiszteleteken vesz részt mise helyett, tehát nem éppen Úrvacsorára esett be.

2017. aug. 28. 00:12
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Ez már nem egyszer megtörtént eset.

Az illető azt mondta, hogy ő a református értékekkel tud azonosulni, a katolikus nem jelent neki semmit. Ezért is csak a lelkésztől kért engedélyt, elmondva neki, hogy mit hisz.

2017. aug. 28. 00:15
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben az említett személy szerintem már református vallásúnak tartja magát. Nem a keresztség számít, hanem a felnőttként meghozott döntés. Én is katolikusnak vagyok megkeresztelve, de teljes mértékben refinek vallom és érzem magam. :)
2017. aug. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#2

Köszönöm szépen a választ!

Igen, azt már magam is sejtem, hogy az illető hova sorolja magát, illetve az is kitűnik a történtekből, hogy a ref. közösség be is fogadta (még ha hivatalosan nem is váltott felekezetet!).

De a kérdésem arra (is) irányul, hogy a Római Katolikus Egyház hogyan vélekedik az ilyen egyénekről, mi az álláspontja ilyen esetekben?

2017. aug. 28. 01:18
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

mi lenne? semmi. nincenek megbillogozva a hívek, senki nem gyűjti be a megkeresztelteket akaratuk ellenére a misére


nem értem a kérdést


onnantól kezdve, hogy valaki áttér egy másik vallásra, már az új közösséghez tartozik. Attól még lehet, hogy továbbra is szolidáris marad a régivel szemben is, de akkor sem tartozik már oda. ezt a mindkét közösség tudomásul veszi, a régi is, az új is, és pont. Nincs se sértődés, se harag, se kiátkozás, ha ez érdekel.

2017. aug. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Egyébiránt én is rk vallásúnak születtem, sokáig egyedül azt ismertem, de sok kérdésemre nem kaptam meg tőle a válaszokat. Aztán találkoztam egy másik vallással, ami sokkal inkább az én hitemről szólt, sokkal inkább megszólított. Innentől kezdve minden tiszteletem, de egyáltalán nem érdekel, hogy a katolikusok mit szólnak hozzá, hogy én más vallásra tértem. Ez az én személyes utam, csak rám és Istenre tartozik. Vannak, akik meg az én új vallásomba születtek bele, és a katolikus vallással találkozva áttértek rá, mert hozzájuk meg azon át szólt érthetőbben, vagy személyre szólóbban Isten.


Az emberek különbözők, a vallások különbözők, mindenki megkeresheti a neki szólót. Isten itt is, ott is ugyanaz.


Ennyi a lényeges.

2017. aug. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%
Ha elköltözök egy másik városba, akkor ott is bemehetek a boltba kenyérért.
2017. aug. 28. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

Katolikus részről a reformátusok úrvacsorájának vétele vagy tudatlanság (ami bérmálkozás után kizárt), vagy annak kinyilvánítása, hogy ő már nem katolikus, hanem református.


Kérdező, gondold meg, hogy melyik egyházhoz szeretnél tartozni, és járj oda, ahova akarsz! A katolikus egyház visszavár, ha meggondolnád magad.

2017. aug. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7


Éppen a 7. hozzászólás írója értette meg a kérdésem lényegét!


Rk. vagyok (megkeresztelve, bérmálkozva, első áldozó is voltam - ráadásul felnőtt korba lépve.), papíron nem tartozom a ref. valláshoz, viszont már hosszú ideje ref. közösségbe járok, mert annak hitelveivel tudok azonosulni - és igen! az Úrvacsora az, amit elfogadok a rk. áldozással szemben. Ezért is voltak beszélgetéseim a lelkésszel erről.


Azáltal, hogy én "papíron" rk. létemre Úrvacsorához járultam, már ezzel a tettemmel megtagadtam a rk. tan (egyik) központi tanítását, ahogy én megértem ezt.

2017. aug. 28. 08:30
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Az biztos, hogy nem "szolgálhatsz egyszerre két Úrnak", tehát innentől kezdve te már nem vagy közösségben a Katolikus Egyházzal, tehát nem áldozhatsz. Nem feltétlen az Úrvacsora miatt, hanem amiatt, amit gondolsz az Eucharisztiáról.

A bérmálkozással anno te magad megerősítetted a katolikus keresztségedet. Minden szentség eltörölhetetlen jegy, tehát te katolikus maradsz az egyház szemében. Hogy a református egyház ezt mennyire tartja tiszteletben, vagy sem és engedi majd neked a konfirmációt, az az ő dolguk.

2017. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Ilyenkor örülök, hogy ismerem Istent és nem emberek kitalációi után kell loholnom. Nem is tudom mit érzek... Felháborodást elsősorban, mert van aki kisajatítja Jézust és van bátorsága azt mondani, hogy máshol ugysem kapod meg azt, amit mi nyújtunk. Nem hittem volna, hogy a katolikus egyház is jehovista szinten van.
2017. aug. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!