Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy rk. Vallású úrvacsoráho...

Ha egy rk. Vallású úrvacsorához járul református közösségben, mert ő azt fogadja el (a lelkész engedélyezte), akkor a rk. Egyház hogyan vélekedik erről?

Figyelt kérdés
Persze ez a rk.-nak keresztelt és bérmálkozott személy rendszeresen istentiszteleteken vesz részt mise helyett, tehát nem éppen Úrvacsorára esett be.

2017. aug. 28. 00:12
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#10


Éppen azért vagyok ebben a ref. közösségben, mert ITT érzem Isten jelenlétét, itt vagyok "otthon". Itt a tiszta ige szól, sokat imádkozunk együtt. Odafigyelünk egymásra. Olyan, mint egy nagy család.

Ha egy másik "címke" alatt találta volna meg ugyanezt, akkor ott volnék. Éppen azért is kértem, hogy az Úr asztalához járulhassak...ott, velük közösségben.

2017. aug. 28. 14:06
 12/19 anonim ***** válasza:
89%

Tulajdonképpen akkor megtagadja az Eucharistiát és a többi szentséget is, mint annak idején Luther.

Ez mindenkinek a szabad döntési joga joga.

2017. aug. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
47%

12.Hsz!


(Apcs 5:29)"Péter és az apostolok így válaszoltak: „Inkább kell engedelmeskedni Istennek, mint az embereknek."

2017. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
96%

Ez elég egyszerű történet, mint már írták többen is. Az Eukarisztia és az úrvacsora is kettős jelentéssel bír. Elsődelges jelentése mellett az egy közösségbe való tartozást jelenti.

Ha a reformátusoknál úrvacsorázol, akkor azzal megtagadod az Egyházat és a reformátusokkal vallasz egy közösséget (fordítva is így lenne).


Egyébként hivatalosan a lelkész nem engedélyezheti, csak a református püspök, bár a reformátusok pont azok, akik tojnak sokszor saját szabályaikra is.


Mindazonáltal nem értem, hogy minek bérmálkoztál, ha nem értesz egyet az Egyház tanításával.

2017. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#14


Arra, hogy miért bérmálkoztam, ha nem értek egyet a rk. tanításokkal, nagyon röviden ennyit tudok mondani:

A felkészítés során nem hangsúlyozták ki kellően azokat a pontokat, amikről utólag, az idő előrehaladtával győződtem meg, hogy mégis mennyire sokat számít, milyen nagy fontossággal bír a rk. egyházban.


Pl. imádkozhatsz Máriához is. Nem kötelező, de jó. - Ez, hogy jó, nincs alátámasztva a Bibliában. Tehát ez csúsztatás volt.


Azt hangsúlyozták, hogy Jézus a Megváltó, de mellé tették azt is, hogy az évente legalább egyszeri szentgyónás kötelező. - Ha valóban Jézus az egyetlen megváltó, közvetítő Isten és emberek között, akkor a külön papnak gyónás, szentek nagyfokú tisztelete mire való? Stb.


Valójában a ref. közösség melletti elkötelezettségem a személyes, Isten Lelke által vezetett döntésem. (És itt most nem a címkézés a lényeg, hogy ref., rk., stb!)

2017. aug. 28. 22:38
 16/19 anonim ***** válasza:
93%

Távol álljon tőlem, hogy vitába szálljak egy frissen áttért emberrel, annak se haszna, se értelme. Később majd esetleg, amikor kicsit ülepszik benned a dolog.


Azonban úgy vettem ki, hogy az Eukarisztiával van bajod, ezért választod helyette az úrvacsorát. Ehhez képest csak ezt nem említetted meg. Mellesleg olvasgasd a Bibliát, de mint friss protestáns, megnézheted mit írt Luther például a gyónásról.


Másrészt azért tértem ki csodálkozva bérmálkozásodra, mert az amolyen "felnőttség" szentsége is. Esetedben ezek szerint nem az volt. Egyébként ebben sincs semmi különös, sajnos gyakori a bérmálkozás szülői, nagyszülői unszolásra. Abban már inkább van probléma, ha valaki önszántából él a szentséggel és nem fogja fel jelentőségét.


Egyébként javíts ki, ha tévedek, de a Bibliában úgy szerepel, hogy az ember Jézus a közvetítő. Ha persze elfogadod még azt a katolikus tanítást, hogy Jézus egyszerre ember és egyszerre Isten. Nyílván isteni mivoltában saját maga felé értelmetlen lenne követítenie.

2017. aug. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
80%

"Éppen azért vagyok ebben a ref. közösségben, mert ITT érzem Isten jelenlétét, itt vagyok "otthon". Itt a tiszta ige szól, sokat imádkozunk együtt. Odafigyelünk egymásra. Olyan, mint egy nagy család.

Ha egy másik "címke" alatt találta volna meg ugyanezt, akkor ott volnék."


Elég érdekes értékrend, hogy egy x fős közösség miatt hátat fordítottál annak az egyháznak, amelyiknek felnőttként vállaltad (a bérmálkozáskor), hogy a tagja maradsz... Felnőttként nyilván nem gondolod, hogy a katolikusoknál nem találtál volna olyan x fős közösséget, amelyikben ugyanilyen családias a hangulat. Csak keresni kellett volna.


"A felkészítés során nem hangsúlyozták ki kellően"


Aki bérmálkozik, felnőttként vállalja, amit vállal. Egy felnőttől elvárható, hogy ne várja el, hogy mindent a szájába adjanak, hanem önállóan nézzen utána mindennek.


"Pl. imádkozhatsz Máriához is."


A katolikusok Máriához nem imádkoznak, hanem arra kérik őt, hogy könyörögjön (vagyis imádkozzon) értük. Imádni csak Istent imádják, tehát csak Istenhez imádkoznak.


"nincs alátámasztva a Bibliában"


A katolikusok soha sehol nem mondták, hogy csak az számít, ami benne van a Bibliában. Nekik ugyanúgy fontos a szent hagyomány is. Felnőttként tudhattad...


"Ha valóban Jézus az egyetlen megváltó, közvetítő Isten és emberek között, akkor a külön papnak gyónás, szentek nagyfokú tisztelete mire való? Stb."


Hogyan próbáltad kideríteni a választ az ilyen kérdéseidre?


"Ha persze elfogadod még azt a katolikus tanítást, hogy Jézus egyszerre ember és egyszerre Isten."


Hát ha ezt se fogadja el, akkor reformátusnak se mondhatja magát...:

"18. K.: Kicsoda lehet ez a Közbenjáró, aki egyszerre valóságos Isten és valóságos és igaz ember is?

F.: A mi Urunk, Jézus Krisztus..."

[link]

2017. szept. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
33%

Isten gondoskodott az emberiség világosságáról,s ezért elküldte szolgáit,hogy fogalmazzák meg az Ő akaratát.Ez a fogalmazvány,a Biblia.Minden igazság mércéje,alapja a Biblia.Ami eltér a Biblia tanításától,az idegen Istentől,és akaratától.

A "szent hagyomány"csak annyiban fogadható el,amennyiben a Biblia tanításával megegyező.

Az "egy színen való áldozás",és a kenyér,és bor átlényegülése ellentétes a Biblia tanításával,sőt kannibalizmus.

Krisztus áldozata egyszer,s mindenkorra elégséges áldozat volt.Őt minden nap,minden templomban feláldozni istenkáromlás.

Jézus nem áldozást parancsolt meg követőinek,hanem egy megemlékezést áldozatára.

2017. szept. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
91%

Ha annyira ellentétes lenne, akkor az evangélikusok se tanítanák azt...


Az is le lett már írva 100-szor, hogy a katolikusok nem akarják Jézust újra feláldozni minden misén. Ha valamit annyi sokszor leírnak és még mindig képtelen vagy felfogni, akkor lehet nem másokkal van a probléma, hanem veled. A saját elképzelésidet meg ne vetísd másokra. Én is kitalálhatnék a te szertartásaidról minden félét, majd leírva szörnyülködnék rajta, attól még nem vána igazzá, ahogy a te szádból is csak hazugság származik.

2017. szept. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!