Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen nyelven beszélhetnek...

KZitus kérdése:

Milyen nyelven beszélhetnek az angyalok?

Figyelt kérdés
1Korintusz 13:1 "Ha emberek és angyalok nyelvein szólok, de szeretet nincs bennem, kongó ércdarabbá vagy csattogó cintányérrá lettem."

2017. aug. 28. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Nincsenek angyalok. A Bibliát nem szó szerint kell értelmezni.
2017. aug. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
A te esetedben az angyal beszél mádzsárul. Na de ez a vers arról szól hogy sz#rt sem ér a legszebb beszéd (németül: mit Engelszubgen reden (angyalnyelvvel) ha szeretet nélkül mondod. Ill. Ha nincs benned szeretet akkor mondhatod szeretettel de az nem számít. Most komolyan el kellett magyarázni? Látod még a kötekedő kérdés sem rossz ha szeretettel írják, vazze.
2017. aug. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Az között, hogy valaki ismeri Isten tökéletes igazságát, és az között, hogy gyakorolja, óriási különbség van. Jó esély van rá, hogy ez a "nyelv" nem arra vonatkozik, mint az emberi világban vett nyelvi különbségek, hanem az igazság tökéletes beszédére. Az angyalok egyértelműen képesek Isten tökéletes igazságát beszélni, jobban, mint egy ember, aki távol áll Istentől, de önmagában az igazság ismerete, és annak beszéde még nem elegendő, erről szól az igehely is, ha valakiben nincs szeretet, és nem éli meg a hitét, nem éli meg a szeretetet, nem gyakorolja azt, lehet bármilyen jó beszélő, bármilyen jó igehirdető, el fog veszni.
2017. aug. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

"Érthetetlen Angyal-nyelven"

Ákos is megmondta.

2017. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

"1Korintusz 13:1 "Ha emberek és angyalok nyelvein szólok, de szeretet nincs bennem, kongó ércdarabbá vagy csattogó cintányérrá lettem.""


Szerintem ez amolyan írói túlzás Páltól az érzékeltetés kedvéért. Csak kapóra jött a korintusiak érthetetlen nyelven halandzsázási vágya miatt.

2017. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Pál apostol korában is gyakorlat volt az extázis alatti értelmetlen halandzsa nyelven történő beszéd,amit gyakorlói "angyali nyelvnek" neveztek,és Isten Lelke kitöltetésének gondolták.Az ilyen "nyelveken szólás"gyakorlói különbeknek gondolták magukat a többi kereszténynél.Pál nem ítéli el ezt,de figyelmezteti őket Isten Lelke gyümölcstermésére,a szeretetben való életre,mindenek felett.
2017. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
A globalizáció óta angolul.
2017. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet latinul, vagy görögül. Ezek eléggé elterjedtek voltak akkoriban.


Viccet félretéve, az angyalok szellemi lények, lelkek, nincsenek szerveik a hangképzéshez, valószínűleg nem is kell nekik. Amikor megjelentek embereknek, akkor mindig úgy beszéltek, hogy az adott ember saját nyelvén értette őket.

2017. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15%

Tudnak beszélni? Én még egyet sem hallottam megszólalni. De tuti hogy valamelyik földi dzsuvás nyelvet beszélik, egytől egyig. Ha imádkozol, tudod, jó tudni hogy milyen nyelven, ki tudja Mihály arkangyal meg sem érti amit mondasz neki.


Kicsit egyértelműbben írva, a kérdésed szerintem hülyeség mind vallásos mind tudományos szempontból, és ami még fontosabb, teljesen értelmetlen is ezen agyalni.


Személyes véleményt olvashattatok.

2017. aug. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ez valami üres prédikátorról szól, aki kikiáltotta magát prófétának, Isten "szócsövének" és szándékosan vezeti félre az embereket, mert nincs benne szeretet. Mert lehet olyan pl, hogy valaki nem okos, de nyitva van a szíve mások felé, és kedves, aranyos, jóindulatú, becsületes, őszinte nem képmutató ember. Ja és attól üres az a prédikátor, hogy hiányzik belőle a szeretet, de úgy adja elő, mintha ő tudná a tutit, és nem tudom, mennyire hiszi el ezt magáról. Amúgy nemtom.
2017. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!