Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves protestánsok! Mit...

Prókátor kérdése:

Kedves protestánsok! Mit tudtok a Rózsafüzérről?

Figyelt kérdés
NEM a protestáns dogmákra vagyok kíváncsi, hanem saját véleményekre, tapasztalatokra, stb. Pl milyen imákból áll, hogyan, mikor lehet/kell mondani, stb.

2017. szept. 2. 22:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Nincs óriási tudásom róla. Amit tudok (lehet helytelenül), hogy

-minden bogyó egy ima, így az üdvözlégyet, és a Miatyánkot imádkozzátok körbe-körbe talán

-valami köze van Mária tiszteletéhez, gondolok a sok üdvözlégy miatt


Saját véleményemre is kíváncsi vagy?

Protestánsként se a mechanikus imákat nem szeretjük, se Máriát bevonni az imáinkba. Mechanikus imákból természetesen kivétel a Miatyánk, de azt is csak egyszer imádkozzuk el, nem egymás után sokszor.

2017. szept. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
*gondolom
2017. szept. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bátorságod! Ment a zöld kéz, mert ez valóban a kérdésre adott válasz volt.


Jöhetnek még a válaszok!

2017. szept. 2. 23:13
 4/34 anonim ***** válasza:
72%

Mint minden ritmikus ismételgetés,az önszuggerálás módszere.

Valamit az ember el akar érni gondolkozás,személyes döntés nélkül,azt ismételgeti.


Ilyen a Rózsafüzér,az imamalom,a mantrázás,az iszlám imádságai,stb.


Isten,vágyik az egyén személyes imádatára az alapján,amit Ő tett érte az adott napon,vagy a múltban.Vágyik ,hogy elismerjük szeretetét,és azt gyakoroljuk másokon.


Az ismételgetett mások imádságai kiszorítják az Istennel való személyes kommunikációt,mely élő hitünket alapozhatja meg,és fanatizmust,horda követést ad helyette.


A közös éneklés,közös imádság,mely hathat olyan emberekben,akik szeretik a melódiákat,de Isten dolgai iránt nem érdeklődnek.

A melódiákon keresztül megszólíthat Isten Lelke ilyen embereket,hisz a melódiákhoz szöveg ragad,s azok Isten felé vezető üzenetet közvetíthetnek.

A közös éneklés is válhat mantrázássá,ha az éneklők nem élik át a szöveg értelmét,s a szöveg helyett csupán a melódiára figyelnek.


A protestáns éneklés, sok esetben azonos célú,mint a Rózsafüzér mormolása,csak egy kicsit változatosabb.

2017. szept. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
51%

Nincs protestáns dogma. Nekünk nem mondják meg, hogy mit gondoljunk. Szerintem neked fogalmad sincs a protestánsokról.


A kérdésre: mind a két már megszületett válasszal egyetértek.

2017. szept. 3. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat! Jöhetnek még!
2017. szept. 3. 07:28
 7/34 anonim ***** válasza:
26%
Csak rosszat, de még nincs igazi hited, dörzsölgessed csak, hátha kihúzzák a Lottó 5-öst.
2017. szept. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Kedves protestánsok! Én most meg vagyok zavarodva. Korábban, ha valaki a rózsafüzérről kérdezett, máris kéretlenül ott voltatok, és mondtátok a saját dogmáitokat (elnézést! Valakinek nem tetszett ez a szó, tehát nevezzük ezentúl kismacskának!) … tehát kéretlenül mondtátok a kismacskáitokat. Most ez a kérdés direkt a Ti kismacskáitok kifelytésére lett kiírva … de most meg lapítotok, mint az a bizonyos a gyomban.

Akkor most mi, hogyan, meddig? Könyveljem el, hogy a protestánsok gyávák? Vagy könyveljem el, hogy csak téríteni akarnak, és ha egy nehezen megtéríthetőnek tűnő valaki bukkan fel, akkor inkább hallgatnak?

Vagy most mi van?

2017. szept. 4. 09:01
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Én (1-es) kifejtettem remélem kulturáltan, 4-es egy kicsit harciasabban, 5-ös meg írta hogy egyetért velünk.


Mi az ami még érdekelne? Hogy miért nem szeretjük a mechanikus imákat, és miért nem imádkozunk Máriához?

2017. szept. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Eddig csak 2! érv hangzott el. Azt keveslem. Más kérdéseknél sokkal több félrevezető magyarázkodással találkoztam.


Eddigi összefoglalás: nem is tudjátok, hogy miről beszéltek, a rózsafüzér egy mantra. Az elsővel nem dicsekednék, a második Az elsőből fakad, és csak részben igaz.


Leginkább egy olyan válaszra lennék kíváncsi, aki valóban hívő, gyakorló, katolikus életet élő volt (nem vasárnapi keresztény!), de áttugrott valamelyik protestáns felekezetbe. Tehát ismeri a rózsafüzér valódi lényegét (nem csak a látszatot és amit mások meséltek neki), de mégis elvetette.

2017. szept. 4. 09:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!