Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok és protestánsok!...

Katolikusok és protestánsok! Mi az, amit a legjobban becsültök egymásban, vagy netán amit a másik fél jobban csinál nálatok?

Figyelt kérdés
Néha ólálkodnak ortodoxok is erre, ők választhatnak, hogy kiről írnak.
2017. jún. 7. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Ami így elsőre beugrott, az a református lelkészek beszéde. Kb. még nem találkoztam olyan lelkésszel, aki nem beszélt volna jól, gondolom külön tanulják a prédikálást.

Az evangélikusokban becsülöm, hogy itt Magyarországon kis létszámmal is már milyen régóta fenn tudnak maradni és kis kapacitásukhoz mérten milyen sokat tudnak tenni a karitatív gondozásban.

A görögkeletiekben nagyon tisztelem a liturgia szépségét, ez a gazdag hagyomány igazán mély tartalommal bír, mely számomra is felemelő.

Római katolikus vagyok.

2017. jún. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

A református közösségekben egy sokkal erősebb összetartást látok helyi szinteken, mint nálunk katolikusoknál. Ez szerintem követendő példa lenne.


Az evangélikus hitben nagyon becsülöm, hogy nem tértek olyan messzire az egyetemes Egyház hitétől, protestánsok között őket tartom egyik legközelebbi testvéreinknek. Szerintem velük valóban kialakulhatna egy erős ökumenizmus.


A keleti egyházakban a régi hagyományok tisztelete lenne követendő példa, ez nyugaton már kicsit kiveszett sajnos.

2017. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 imakommandós ***** válasza:
78%

Azt becsültem eddig a Katolikusokban amit a mostani pápájuk kezd megtaposni.

Házasság, család szentsége, homoszexuális propagandával szembeni ellenállás, a bűnök bűnnek nevezése.

2017. jún. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Reformátusként én is csatlakozom a 3-ashoz.


Mármint nem a pápa szidásában, hanem hogy társadalmi szerepvállalást a katolikusok kötelességüknek érzik, van véleményük, és meg is érvelik. Emiatt sok ateista mondja nekem hogy "ti reformátusok sokkal jobb arcok vagytok", pedig ebben épp hogy nem kéne "jó arcnak" lenni. Mi protestánsok gyakran úgy vagyunk vele sajnos hogy "olvasd a Bibliát, és tegyél lelkiismereted szerint", és ügy lezárva.

2017. jún. 7. 21:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedvelem a protestáns Istentiszteletek egyszerűségét, kedvelem a lelkészek igehirdetését. Én sem hallottam még protestáns lelkészt rosszul prédikálni. Kedvelem az evangélikusokat, hogy náluk van összetartás, nem úgy, mint a mi egyházközségünkben. Legalábbis az én lakóhelyemen.

Kedvelem a protestansoknál azt is, hogy a Bibliára fektetnek nagy hangsúlyt, nem a külsőségekre.


Római katolikus

2017. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 követ62 ***** válasza:
86%

Én minden reggel meghallgatom a katolikus misét (bocs, inkább csak annyit amikor elhangzik az ige és még a pap elmondja gondolatait) és bizony vannak olyan napok amikor tiszta szívvel áment tudok mondani.

Van olyan pap akinek nagyon jó gondolatai vannak az ígével kapcsolatban.

2017. jún. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

róm.kat. vagyok

kedvelem a protestánsokban azt, hogy nagy hangsúlyt fektetnek a Bibliaolvasásra, sajnos ezt nem látom a saját egyházközségemben. továbbá azzal én is egyet értek, hogy nagyon jók a prédikációik a tiszteleteseiknek, életszerűek, mindenkihez személyesen szólnak (legalábbis ez az eddigi tapasztalatom velük). szerintem azért va több jó prédikátor a protestánsoknál, mint a katolikusoknál, mert a mi felekezetünk nem ezt tekinti a fő feladatnak, hanem a szentségek kiszolgáltatását. de attól még fordíthatnának erre több figyelmet. nálunk most egy olyan pap szolgál, akinek a prédikációi kuszák, se füle se farka, gyakran semmitmondó, unalmas. lassan azt fontolgatom, hogy inkább átvándorlok a gör. kat. misére egy-egy vasárnap :D

2017. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

én ortodox vagyok ,számomr azért nehéz erre a kérdésre válaszolni, különösen tekintetbe véve azokat a válaszokat amiket a korábbiak írtak, mert ezek NEM a felekezethez tartoznak


mondok egy példát, én egy igazán kiváló református gyülekezetbe jártam és járok a mai napig(csak valamivel ritkábban), ahol tényleg testvéries a viszony, pl van egy alapszabály, h nálunk senki nem éhezik, nálunk senki nem fázik, és ezt be is tartjuk ha pl valakinek télen nincs pénze kifizetni a magas fűtésszámlát azt a többiek összeaják neki, és ez csak egy példa. De ismerek más református gyülekezeteket is, ott kb megdögölhetsz tőlük a templom közepén is nem érdekli őket csak jól fésülten és szép ruhában dögöljél meg.


Írták pl h összetartás van, tudnék mutatni olyan református "közösségeket" ahol nincs kb semmi élet, és olyan katolikusokat ahol tényleg az az érzésem hogy egy család az egész, és ez nem csak 1-1 gyülekezet hanem ország szerte szerveződő mozgalmak


ugyan így az egyszerűség vs mélység, tipikus tapasztalatom hogy egy katolikus azt mondjam ilyen jó a reformátusoknak hogy ott hosszú a prédikáció, és egy református meg elmegy egy katolikus misére és utána már úgy érzi ha református szertartáon volt mintha nem is ment volna templomba csak emghallgatott egy hoszú észosztást. Ez is az egyén beállítottságától függ.


Én pl akkor is ortodox lennék ha nem lenne elérhető közelben jó ortodox gyülekezet, sőt eleinte egy olyanba kezdtem el járni ahol nagyon nem éreztem jól magam, de ez nem tántorított el magától az ortodoxxá válástól, ugyan így azért mert van itthon egy példásan jó református gyülekezet attól még a reformátusságot magát nem tartom kevésbé elítélendőnek (micsoda szerencse hogy a legtöbb magyar református egyháztag azt sem tudja elvileg miben kéne hinnie)

2017. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 követ62 ***** válasza:
78%

Kedves ortodox testvérem.


Én katolikusból lettem adventista. Már nem is akarok más lenni.

Mindenki aki előzőleg megírta a gondolatait, mit értékel a másikban bizonyára tudna negatív gondolatokat is írni.


DE ITT MOST NEM EZ A KÉRDÉS!


Annyi negatív hozzászólás van más kérdéseknél. Miért kell még itt is?

2017. jún. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az előzővel, én is tudnék sok olyat felhozni, ami nem tetszik más felekezetben. de itt van most végre egy kérdés, ami nem a negatívumokra épít. szerintem, ha már sajnálatos módon annyi felé szakadtunk, mi, keresztények, akkor legalább tanuljunk egymás hibáiból, és ha látjuk, hogy valahol valami jobban működik, arról vegyünk is példát.

római katolikus

2017. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!