Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tenni ha nem akarom...

Mit lehet tenni ha nem akarom megszomorítani ISTENt, de egy területen nem bírok el pedig bűn?

Figyelt kérdés
Nincs férjem, nincs eddig még senki a láthatáron de a szexuális dolgok működnek és önkielégítés bűn Isten szemében, mit tegyek?

2017. szept. 3. 16:35
1 2
 11/19 Prókátor ***** válasza:
57%
Jézus megmondta, hogy ember számára lehetetlen az üdvözülés, azt csak Isten adhatja meg. Saját tapasztalat, hogy ha szívvel kéred, megszabadulhatsz ettől a bűntől is, bár nem árt rásegíteni! Ha vannak fotóid, írások, stb, amik felszítják a vágyaidat, töröld azokat, Ha katolikus vagy, gyónjál meg, és imádkozz! Megérkezik a segítség!
2017. szept. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem nézek ilyen filmeket, újságokat elégettem még friss megtérő koromban, nincs semmi ami eszembe juttathatná a dolgot. Böjtöltem is érte. Kértem férjet is, mit tehetnék még? (Az a baj a gyülibe ezt nincs kivel megbeszélnem), mert ugye csak az érti meg aki benne él, hiába magyaráznám is el.
2017. szept. 3. 19:07
 13/19 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy vannak fiatalok, akik hasonló cipőben járnak, mint te.

Én pl. voltam egy táborban, ahol többen tettek tanulságot arról, hogy sikerült megszabadulniuk ebből.


Itt egy jó cikk amúgy.


[link]

2017. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, két dologban tévedsz:

1: NEM BŰN! A Biblia nem tiltja! Nézd csak meg.

Csak a mértéktelenséget ítéli el, de gondolom, nem tartasz ott.

2: NEM paráznaság! Az a házasságtörés! Nézd csak meg.

Az, hogy utána a későbbi egyházak ezt hogyan torzították, más kérdés.

2017. szept. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%

#14nek:

De bizony tisztátalanság az.

Biztos azért írod, mert benned is erősen benned van, és jó lenne, ha nem lenne bűn!


Kérdezőnek:

Ne félj, van megoldás a problémádra Istennél.


Megtérünk, átadjuk a szívünket Istennek, Ő elfogadja az őszinte és hitbeli dolgot.


De ahogy követjük őt /írod jársz gyülibe/ az ellenség is kimutatja a "foga fehérjét". Ha észrevesszük, hogy egy terület nem megy /írod sex. dolgok működnek/, kiderülhet ezt már nem te akarod, mégis teszed, tehát ezen a területen nem élvezel szabadságot, a probléma démonikus, ilyenkor szabadulásra van szükséged attól a tisztátalan szellemtől, aki ezt veled művelteti.


Két dolgot tudok mondani.

Az egyik, ha gyülibe jársz, milyen gyüli az, hisznek e a szabadulásban, tudnak-e benne segíteni, van e ebben a szolgálatban gyakorlatuk, vagy vak vezet világtalant..és hogy működik-e a gyülidben olyan "tiszta szellem", amitől a démonok kipucolnak az emberből...?


A másik, a környezeted, lakásod, kapcsolatrendszered?

Ezekből, vagy akár egyetlen embertől is jöhet olyan befolyás, kapcsolati függés, ami elodázhatja ezt a szabadulás kérdést. Esetleg olyan megvallatlan bűn, ahol konkrétan "bejött", de öröklötten is "bent" lehet.


A lényeg, hogy Isten megszabadít, keresd Őt ebben, ne add fel, mert Isten látja a szívedet és veled van ebben a harcban, ha küzdesz ellene..

/Ónkárhoztatásba semmi esetre se ess, mert az nem Isten akarata, az ellenség malmára hajtja a vizet./


A Rossz véleményeket természetesen ki kell zárni! Sajnos ez a fórum vegyes-vágott, minden elképzelhető hülyeséggel találkozhatsz itt.

/Nem a legjobb hely a Megtisztulásra, Szabadulásra!/

2017. szept. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Járj olyan keresztény közösségekbe, ahol nagyobb az esélyed párt találni. Ha őszintén imádkozol és próbálsz ismerkedni, akkor ne legyen túlzott bűntudatod.
2017. szept. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 KZitus ***** válasza:
38%

Szia


Mit lehet tenni...?

"Szeretem Istent és igéje kijelenti világosan, hogy bűn, paráznaságnak számít." - itt van a megoldás kulcsa. Ha szereted Istent, akkor hidd el neki, hogy ő jobban tudja mi az ami jó neked. Ha tudod, hogy amit teszel(hiszen leírtad)? bűn, akkor valami hiba van az Istennel ápold kapcsolatodban. Mert magadat jobban szereted mint őt. Olvasd naponta a Bibliát, és ez erőt ad majd, hogy közelebb kerülj Istenhez, és akkor undorodol majd mindentől, amit ő is gyűlöl, utál.


Mert mit jelent szeretni Istent?

"Mert az Isten szeretete azt jelenti, hogy megtartjuk a parancsolatait; a parancsolatai pedig nem megterhelőek,.."1János 5:3

Tehát ha egy adott területen "megterhelő" a számodra, akkor baj van azzal, ahogyan szereted őt. Kis erőfeszítéssel(de az is lehet, hogy naggyal) érdemes rendbehozni az Istennel ápolt kapcsolatodat.

Kerüld a kísértést jelentő helyzeteket:-)

Vagy keres a gyülekezeten belül férjet magadnak...nem csak a sajátodban kereshetsz:-)

Nálunk jelenleg 2 testvérnő Romániában "talált" magának férjet :-)

2017. szept. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 ka.ka.o ***** válasza:

Egy gyakorlati tanács:

Amint érzed a késztetést, imádkozz, kérj erőt. Azután hallgass keresztény zenéket, amíg el nem múlik. És ha sikerült átvészelni, köszönd meg - én így szoktam csinálni, működni szokott. Esetleg olvass egy számodra kevesebb részt a Bibliából a zene után. Énekelhetsz is^^


Ha az elméded teljesen lefoglalod szellemi dolgokkal, sokat elmélkedsz, olvasol, az segíteni tud, hogy kevesebbszer jusson eszedbe az önkielégítés.


A legfontosabb az, hogy soha ne add fel a harcot. Ha elbuksz is, próbáld átgondolni, mit csináltál rosszul, tanulj belőle, majd állj fel, és menj tovább, próbálkozz, küzdj, de ezt hittel.


Biztos lehetsz benne, hogy le tudod küzdeni minden alkalommal, amikor csak kísértésbe esel. Pál apostol egyszer ezt írta: "Mindenre megvan az erőm annak köszönhetően, aki erőt ad nekem" (Filippi 4:13). Ha Isten az, aki támogat, vajon van lehetetlen? Higgy hát benne, hogy sikerülni fog:)


És ne feledd a Példabeszédek 24:16 szavait: "Mert ha hétszer elesik is az igazságos, fel fog kelni". Kelj fel te is, akárhányszor esel is el, ne feküdj a bűntudat és a mérhetetlen önvád kínzó porában. Tudd, hogy Isten nem vet el a hibáid miatt.


Talán ismered az 1Péter 4:8-at, amely ezt írja: "mindenekelőtt buzgón szeressétek egymást, mert - és most jön a lényeg - a szeretet bűnök tömegét fedezi el". És kiben lenne nagyobb szeretet, mint szerető Atyánkban? Ő maga a szeretet, ígyhát biztos lehetsz benne, hogy megbocsájt, ha valóban megbánod. Csak törekedj arra, hogy javíts magadon^^ JAVASLOM, HOGY OLVASD EL A 103. ZSOLTÁRT! Ha marcangolna a bűntudat, tedd mindig ezt. Elmélkedj Isten szeretetén^^ Szeretném kiemelni a 12-től és 14-ig terjedő verseket (vagy igehelyeket, ha úgy tetszik jobban):


" Amilyen távol van a napkelet a napnyugattól,Olyan messzire veti el tőlünk törvényszegéseinket. Ahogy az apa irgalmaz fiainak,Úgy irgalmaz Jehova az őt félőknek. Mert ő jól ismeri formáltatásunkat,Megemlékezik róla, hogy por vagyunk"


Ismered Dávid király esetét? Ő komoly bűnöket követett el: házasságtörést, és úgy intézte, hogy megöljenek egy férfit. De később megbánta bűneit. Hogy tekintett rá Isten ezután? Az 1Királyok 14:8-ban (vagy valamely bibliafordításban a 3Királyok 14:8) Jehova ezt mondja Dávidról: "megtartotta a parancsolataimat és egész szívével engem követett, csakis azt cselekedve, ami helyes a szememben". Olyan, mintha Isten elfelejtette volna Dávid hibáját, nem emlékezett meg róla, nem vetette el őt. Ez számomra is nagyon buzdító, ezért gondoltam, megosztom veled^^


Még egyszer szeretném idézni a Filippi 4:13-at, amelyben Pál ezt írja: "Mindenre megvan az erőm annak köszönhetően, aki erőt ad nekem". Megfigyelted, hogy NEM azt írja, hogy azért van meg mindenre az ereje, mert ő maga olyan erős volna? Azt írja, annak köszönhetően, aki erőt ad neki.


Aki neki erőt ad, neked is fog. Támaszkodj rá, ne magadban bízz. "Bízzál Jehovában teljes szívedből, és a magad értelmére ne támaszkodj. Minden utadban vedd figyelembe őt, és akkor ő fogja egyengetni ösvényeidet" (Példabeszédek 3:5,6).



Ha elkezded olvasni a Példabeszédek könyvét, egyértelművé válik, hogy Isten azért állított fel törvényeket, hogy védjenek minket. Sokan korlátoknak érzik.. És valóban azok: korlát egy keskeny út mentén, mely óv attól, hogy a mélybe zuhanj, és összezúzd magad. Minden parancsa a javunkat szolgálja, így ez is. Próbálj rájönni, miért is jó, ha megtartóztatod magad attól, hogy önkielégítést végezz. Leírhatnám, de jobb, ha magad gondolkodsz el rajta^^



Összefoglalnám, amiket eddig leírtam:

Mélyítsd el az Isten iránti szereteted, elmélkedj sokat szellemi dolgokon, olvass, beszélgess szellemi dolgokról. Istenre támaszkodj, ne magadban bízz. Higgy, hogy sikerülni fog. Ha elesel, állj fel, és hidd el, Isten nem a vétkeid szerint bánik veled, a lényeg, hogy próbálkozz, és menni fog majd:)



Az elején írtam egy gyakorlati tanácsot - szerintem hasznos, alkalmazd. És szeretnék adni még egyet: ha ellenállsz a vágyadnak, keletkezik egy kis frusztráció, amit le kell vezetni (könnyebb úgy). Erre tökéletes a sport, futás, edzés - valami, ami fizikailag kimerít, és lehetőleg még élvezed is.


Egyébként örülök, hogy azt akarod tenni, ami helyes:)

2017. szept. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 ka.ka.o ***** válasza:

Elnézést, rosszul fejeztem ki magam, mikor azt írtam, hogy Isten AZÉRT állított fel törvényeket, hogy védjenek minket. Igazából csak arra gondoltam, hogy a törvényei jók a számunkra, védenek, óvnak bennünket.


A különbség az, hogy a második állításom a példabeszédek könyve tökéletesen alátámasztja, de az elsőt (hogy ezért születtek) nem, vagyis ilyet nem találtam - túlzással éltem, elnézést. De a lényeg ez: a javunkra válik, ha betartjuk őket^^

2017. szept. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!