Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek lesz mersze Jézus...

Kinek lesz mersze Jézus Krisztust kérdőre vonni még akkor is amikor láthatóan mindenképpen neki van igaza személyes visszatéréskor?

Figyelt kérdés

Kijelentem hogy nem provokatív a kérdésem!

Csak az jutott az eszembe hogy miért lesznek még az ítélet napon is ellenszegülő emberek akik nem akarnak hinni az Úr Jézus Krisztusnak a szavában és nem engedelmeskednek neki ?

Miért jó ez ?

Hova vezet ez szerintetek ?

Mert én szerintem amikor a Megváltó meg érkezik hozzánk még akkor is lesznek emberek akik nem lesznek képesek hallgatni rá ezért inkább vitatkozni szeretnének vele sajnos.

De miért ?

köszönöm szépen a válaszokat!

De még azért sem érdemes összeveszni vele.

Mert Ő az Isten jóval nagyobb bölcsessége van mint nekünk.

És meg érkezik vele együtt a Teremtő Atya Isten is aki előtt illene normális emberként viselkedni hogy ne haragudjon ránk.

Még akkor is hogyha ismer is bennünket.


2017. szept. 3. 16:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Ha tényleg megjelenik, akkor valószínűleg be leszek szarva.
2017. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Elhiszem!
2017. szept. 3. 16:57
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

Mert voltak, vannak és lesznek megátalkodott személyek.

Továbbá azok mennek az Atyához Jézuson keresztül, akiket az Atya magához vonz.

2017. szept. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Értem
2017. szept. 3. 16:58
 5/23 anonim ***** válasza:
52%

Egyetlen dologra helyezed a kérdés hangsúlyát, amire egy ember sem fog tudni válaszolni, hiszen nem bizonyított: az ítélet napja. Csak azért mert egy mesekönyv azt mondja amit X-száz éve kitaláltak, semmi nem garantálja hogy bármi ilyen történni fog-e. Tehát nem kellene kijelentő módba tenni hogy mi fog az ítélet napján történni, mert nem fog ilyen történni. Innentől kezdve pedig minden más magyarázkodás már csak belebeszélés.


Csak attól mert én úgy élem az életem hogy minden este elmondom hangosan hogy "holnap milliomos leszek", még nem fog az ajtó elé varázsolódni egy zsák pénz másnap. Az ítéletnap mögé való bealázkodás is pont ilyen. Elmondhatod, kitalálhatod hogy mi lesz, de soha nem lesz ilyen. A "de hát Isten meg Jézus azt mondta...." - egyik sem mondott semmit, te csak belemész a játékba és elfogadod vakon mert ezt pár ember kitalálta és leírta.

2017. szept. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Majd kiderül.
2017. szept. 3. 17:06
 7/23 A kérdező kommentje:

Nehogy valaki magára vegye.

Nem akarok én személyeskedni semmiképpen sem. Csak beszélgetni akartam volna róla.

2017. szept. 3. 17:08
 8/23 anonim ***** válasza:
52%
Alig várom, hogy elmagyarázza majd Jézus, a Buddhista, Taoista, és a több milliárd békés, de nem keresztény embernek, hogy bizony ők bár jó emberek voltak, és meg tették, amit lehetett másokért, önfeláldozó, és szeretetben teli életet éltek, de mivel nem hittek benne, szépen mennek a lecsóba, micsoda remek pillanat lesz az..... :D
2017. szept. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

Amint megjelenik szerintem minden jóérzésű, de addig kételkedő, vagy ateista ember felismeri majd és biztos nem fognak Vele vitatkozni (nem is értem ki és miért akarná kérdőre vonni).


Persze lehetnek olyan megátalkodott emberek is, akik esetleg még jobban ellene fordulnak.

2017. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Kapitány_úr ***** válasza:
28%

@8-as hozzászóló:


Ilyen nincs.

Sokan tagjai az Egyháznak úgy, hogy nem is tudnak róla. (Az "egyházat" most nem az intézmény értelmében írom.)

Mindenki, akiben szeretet van és cselekedeteit, döntéseit a szeretet határozza meg, azok ugyanúgy beleforrnak Krisztus Testébe (ti. az Egyházba), hiszen a szeretet az Istentől való.

A vallások nem bűnösek, jók, vagy rosszak. Ezt csak a fundamentalista, fanatista többnyire neoprotestáns felekezetek, illetve hívek állítják, akik a saját maguk által kreált irreális illúzióikat igazságként kezelik, és aszerint ítélik meg a többieket, hogy ezt elfogadják-e, vagy sem. Ők nem hajolnak meg egy másik vallás tagjai által feltárt azon igazságok előtt, sem a tudomány azon tényei előtt, amelyek az ő illúzióikat cáfolnák. (Lásd pl. azok, akik a mai napig azt hiszik, hogy a Föld lapos, vagy a kreacionisták... az ellenük való tényekre a végső cáfolatuk mindig az, hogy "a Sátán átverése".)


Minden vallás célja az Isten megértése, megtalálása. Mindegyik ugyanazt a világot, s ugyanazt az Istent fürkészi, s kultúrájuk különbözősége okán más-más tényeket, igazságokat fednek fel a nagy egészből. A probléma az -izmusokkal van, amikor a feltárt szeletet abszolútként kezelik és dokrínákat építenek fel rájuk. Egyik -izmus alapja sem rossz, csak maga az eszmerendszer, amely ráépült, mert totálisként kezelve az alapot, totális következtetéseket vont le belőle.

Ezt jó, ha tisztázzuk, hogy jól megérts.


A vallások, a zsidó-keresztény vallásokon kívül (az Iszlámot azért nem írom ide, mert bizonytalan, hogy igaz-e a természetfeletti eredete) istenkereső vallások. Nem kaptak kinyilatkoztatást, így nincs, ami terelje őket.

Úgy értem, olyan ez, mint egy egyenlet, aminek nincs megadva a megoldása. Sosem tudod biztosan, hogy a levezetés közben jó felé haladsz-e, illetve, hogy az eredmény kiszámításakor, illetve bizonyításakor nem csúszott-e bele hiba.

A kinyilatkoztatott vallásnál a kinyilatkoztatás megadja ennek az egyenletnek a megoldását, így mindig tudod magadat ellenőrizni, miközben a levezetésén, majd a bizonyításán dolgozol. A válasz ismerete ugyanis eligazít út közben. (De sajnos sokan pont ezt az utat nem járják be, hanem hangoztatják a megoldást, anélkül, hogy értenék, hogyan jött ki.)


Na most éppen ezért, mivel pl. Szókratész az elméjével kifürkészett olyan erkölcsi törvényeket, amelyeket 500 évvel később Krisztus tanított, illetve őmaga is élte azokat, őt nevezik néhányan az első igazi kereszténynek; jól lehet, nem hitt és nem is hihetett Krisztusban. Na most akkor miért is ne üdvözült volna?


Ne ragadjunk ki a Szentírásból részeket, s ne értelmezzük azokat totálisan, mert másik igékkel kerülhetünk ellentmondásba!

2017. szept. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!