Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van a menny? Mit jelelent...

Hol van a menny? Mit jelelent az isten kifejezés? Lehet e a tudatom angyal v demon? Van e valodi igazság? Mi a célunk a földön? Egyedül vagyok e ha beteg vok? Kovácsolhatom e mások életét is?

Figyelt kérdés

Sokszor érzem h a vallásos énem életre kel de félek töle h bajba sodor mint régen viszont jo rajta filozgatni de ettöl én még kételkedem amig a kisérleteim be nem igazolodnak

Ugye milyen fura droid vagyok?



#dilemma #harmónia #küzdelem #lógósság #Angel #god devil #6pack abs #whie
2017. szept. 3. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:

A Mennyek Országa fény évekre van nagyon messze helyezkedik el. isten ez csak egy szimpla fogalom.

Isten egy Teremtő létező Öntudatos Lény.

Nem rendelkezhetel Természetfeletti lények képességével mert csak emberek vagyunk ez a képességek nincsenek a birtokunkban.

2017. szept. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezek akartam volna írni helyesen.
2017. szept. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kapitány_úr ***** válasza:

Hol van a menny?

- Az Istenben. (Nem hely, hiszen téren és időn kívüli dolgokról beszélünk; nincs ilyen fogalom, hogy "hol".)


Mit jelent az Isten kifejezés?

- Az egyetlen abszolút létező. Örökkévaló, akinek léte nem kezdődött és nem végződik. Aki az ok-okozati törvények teremtője, mozgatója, elindítója és befejezője; de Ő maga kívül áll rajta. A létezés maga, akiben minden létezik és történik.


Lehet-e a tudatom angyal, agy démon?

- Nem. Mert az a te hatalmadban áll az akaratod által. De (szélsőséges esetekben) eldöntheted, hogy kinek a szolgálatába állítod.


Van-e valódi igazság?

- A világban vannak relatív dolgok, tehát létezik abszolút is. Tehát létezik egy abszolút Igazság.


Mi a célunk a Földön?

- A földi lét a lélek iskolája. Ahol a lélek a test által térben és időben manifesztálódva képessé válhat arra, hogy az Istenhez térjen a test halála után, mikor is megszületik a lelke a szellemi létnek.


Egyedül vagyok-e ha beteg vagyok?

- Egyedül születsz és egyedül halsz meg. A saját fogadat te magadnak kell megmosnod, és a küzdelmeidet sem vívja meg helyetted senki. Sem Őrangyal, sem Jézus, sem maga az Isten nem él helyetted. Hanem lehetőségeket kapsz arra, hogy helyesen élj. Tehát egyedül vagy, mint szuverén személy, de mégsem.


Kovácsolhatom-e mások életét?

- Kovácsolod is. Már ha rámosolyogsz az utcán egy emberre, megindítottál valamit az életében. Közvetett és közvetlen felelősségünk van más emberek felé.


Olvass Aquinói Szent Tamást és Szókratészt, és sosem lesz baj!

2017. szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogyan sodorhat bajba a vallásos éned? Nem értem...

Milyen kisérleteid? :)

A menny létező hely.

Isten, a Világegyetem alkotója, az Emberiség Teremtője, aki annyira szeret minket, hogy a legnagyobb áldozatra is képes volt, hogy újra együtt lehessünk.

Nem, az emberek emberek.

Igen, Jézus az Igazság.

A földi életünk célja, hogy Isten megtalálja velünk a kapcsolatot és szeretetközösségbe kerüljünk Vele.

A többi ebből fog adódni (munka, család stb)

Sosem vagy egyedül.

Segíthetsz nekik, de nem te kovácsolod mások életét.

:)

Te miket gondolsz a kérdéseidről?

2017. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Számomra a spiritualitás a valódi igazság, mely szerint mindannyian fénylények és Istenek vagyunk. Mivel az isteni áramlat-energiából érkezünk és mindannyiban belőle vagyunk. Mindenki fénylény és mindenkinek meg kéne ismernie teljes isteni mivoltát. Jézus is ezt tanította, csak sajnos elferdítették.

Én ennek már sok oldalát megismertem. Jót és rosszat egyaránt, mert sajnos álltak utamba az alvilágból. De felülkerekedtem. :-)

2018. okt. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Menny vagy Éden pedig valóban felfoghatatlan helyen vagy el nem képzelhető távolságban van. De az például nem hiába történik, hogy az űrhajóinkat és a szondáinkat úgyszólván nem engedik egy bizonyos pontnál feljebb. Amíg a többség befolyásolt birkalétben él itt lent, addig nem leszünk jogosultak megismerni lenti - pokolbéli - életünkben az Édent.
2018. okt. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat amik inkabb masok velemenyeit tukrozik foleg vallasos valaszokat kaptam de en filozasra vartam...
2019. szept. 10. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!