Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol kezdjek neki? (Többi lent)

Hol kezdjek neki? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A Bibliát egy "kezdőnek" ,hol érdemes olvasnia illetve milyen ütemben és milyen sorrendben kell haladnia?


Elsősorban Hit gyülekezeti tagok válaszát várom!



2017. szept. 3. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Ízelítőnek pl. beleolvashatsz ide:

[link]

2017. szept. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
már megvolt az ízelítő :) ,elolvastam és át "tanulmányoztam" az evangéliumokat és pár levelet,viszont mondták nekem akkor ,hogy nem érdemes csak úgy "random" módon olvasni a Bibliát ,hanem kell bele vinni valamilyen rendszert is.
2017. szept. 3. 21:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem János evangéliumával kezdd. (Az egész Biblia középpontjában Jézus áll, nyilván őt kell a legjobban kegismerni.)


Utána Pál leveleit ajánlom. Szerintem ami "kezdőnek" a legtöbbet mondó, az Galátzia 5. fejezete.


Utána Ószövetség is jöhet. Mózes első két könyve, esetleg Zsoltárokba, beleolvasgatni. (Nekem a 90. zsoltár a kedvencem.)

2017. szept. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2017. szept. 3. 23:19
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Én Máté evangéliummal kezdtem.Tökéletesen bevált.

Utána beleolvastam az Apcselbe, de inkább a levelek szóltak, állandóan kijelentést vettem belőlük...


Végül kedvet, erőt gyűjtöttem az Egész elolvasásához, az 1 Mózessel kezdtem, nagyon érdekelt, tényleg, hogy volt "ez" valójában.?


Közben jártam Istentiszteletre (helyesre), nem helytelenre, és a Szent Szellem is betöltött vagy megérintett, nem száradtam ki, sokkal élvezetesebb volt olvasni a Bibliát!

2017. szept. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 imakommandós ***** válasza:
Én is szeretem a János evangéliumot, de az egész újszövetséget olvasd el. Nem úgy, hogy egyszer kiolvastad és le van tudva. Isten igéjéhez úgy kell hozzáállni, hogy akkor is élő, ha már ezerszer elolvastad az újszövetséget. Akkor vagy közösségben Istennel amikor imádkozol vagy olvasod a beszédét.
2017. szept. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 imakommandós ***** válasza:

Az, hogy milyen ütemben olvassa valaki, az a szomjúságától függ.

Ha valaki egy hét alatt kiolvassa az újszövetséget az szerintem már egészséges szint. Ismerek olyat aki börtönben tért meg, és reggel nyolctól éjfélig olvasta. :)

De nem lehet dogmát csinálni ebből.

Mindannyian más szinten vagyunk más lehetőségekkel.

2017. szept. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért azt cáfolnám,hogy csak az ember szomjúságától függne a Bilblia olvasás időtartama. :)


Nálam volt olyan időszak ,hogy nagyon éheztem az Istennel való közösségre és a Szent Szellem betöltekezésre és mégis nagy nehezen tudtam csak rávenni magam,hogy olvassak némi igét :/ Ez azért van mert én világ életemben nem szerettem olvasni.Legyen az Biblia vagy valamilyen más könyv. :/


Mindenesetre köszönöm a tippeket.

2017. szept. 4. 13:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért az meglepő, hogy most nyíltan benyomtam egy teljes mértékben TROLL választ, ti meg meg sem néztétek rendesen, és erre 100%-ot nyomtatok... (Mikor ha rendes és elgondolkodtatót írok, jön a DISZLÁJK)


Nézzétek meg, mit linkeltem, kérlek XD

2017. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom : [link]

Izgalmas, levelezős, párbeszédes.

A tematikusan felépített 28 részes sorozat nagy segítséget nyújt, hogy jobban megértse a Bibliában rejlő mondanivalókat, Isten üzenetét. A teljes egészében Bibliára épülő, egyszerű magyarázatokkal kiegészülő tanulmány átfogó képet ad a Biblia tanításairól és annak gyakorlati alkalmazásáról.

2017. szept. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!