Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kezdjek templomba...

Hogyan kezdjek templomba járni? Kell fizetni érte?

Figyelt kérdés

Igazából régóta hívőnek tartom magam, szoktam a Bibliából olvasni és elmondok minden nap egy imát, de amióta dolgozok nagyon kevés időm van, sportolok és tanulok is.

És sokszor van hogy egész nap nem mondok el egy imát. Emiatt stresszes is vagyok, bűntudatom is van.

Ha azzal helyettesíteném hogy mondjuk x naponta elmennék a templomba, akkor valamelyest jobban érezném magam. Meg talán úgy közelebb is tudnék kerülni Istenhez, hiszen mondjuk egy mosás és takarítás között elmondani egy imát gyorsan, annak nincs olyan varázsa, mint régen mikor úgymond semmi dolgom nem volt, jobban át tudtam engedni magamat.



2017. jún. 18. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A bejáratnál nem kell fizetni, de mise alatt illik... Nyugi, még csak keresned sem kell a kasszát, odajönnek vele hozzád.
2017. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom eldönteni a kérdésed alapján hogy normális vagy-e vagy csak viccelsz...:(

(Elnézést...)

2017. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
értem, de nem misére gondolok itt, hanem csak úgy bemenni, elmondani egy imát, kicsit ott ülni, megpihenni a hétköznapok fáradalmai között
2017. jún. 18. 16:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Tedd meg, ha ez esik jól. Ne kérdezz, nyisd az ajtót és légy csendben. Ennyi.
2017. jún. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

templom nem egy park

viszont parkban a templom elott tobb imat is elmondhatsz

be is mehetsz, ahol kotekezoen fizetni kellbott ugyis kiirjak vagy szolnak


amugy pedig egyszeruen nem kell streszesnek lenned se buntudatodnak lenni amikor van idod beszelsz istennel

masok lefekves elott szoktak neked akkor sincs idod?

sot felkeleekor is lehetne

az ima nem attol lesz jo ha hosszu

a miatyank igen rovid es akar le is roviditheted


de anyit is eleg istentol kerned mindeg

"Istenem ad hogy helyesen cselekedjek."

2017. jún. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A puding próbája az evés. Menj be egyszer pénz nélkül és meg fogsz lepődni, senki sem fog szólni, sem megszólni.
2017. jún. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én,még nem találkoztam olyan "profitorientált"templomközösséggel,ahol belépési díjat kellett volna fizetni.
2017. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan be lehet menni, nem kell fizetni.
2017. jún. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A templomok nem mindig vannak nyitva, sajnos erre a legtöbb helyen nincs lehetőség. Bár rossz kimondani, de vannak akik Isten házából is lopnának.

Szóval a legtöbb csak mise/istentisztelet (vagy egyéb rendezvény) alatt van nyitva, olyankor tudsz menni imádkozni. Fizetni természetesen nem kell.


Van néhány nagyobb templom, ahol megoldották, hogy csak az előtérbe be lehessen menni (belső rész kapuval elzárva), ott szintén tudsz imádkozni. Egyébként ezt pont ilyesmi miatt találták ki.


Bár nálunk nem annyira jellemző, de vannak olyan templomok is, amik egyben túristalátványosságok. Itt a látogatóktól kérnek belépőt, ők viszont nem imádkozni mennek.

2017. jún. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fizetni nem kell. De ha 50 Ft-ot dobsz, mert cikinek éreznéd ha nem, akkor az még nem sok és ha látszik sem a gáz kategória. De senkinek semmiköze hozzá mikor mennyit adsz és hihetnék, hogy másik állandóba már dobtál.
2017. jún. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!