Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szolnak a reformátusok a...

Prókátor kérdése:

Mit szolnak a reformátusok a kassai vértanúk ügyéhez?

Figyelt kérdés

1619.9.7.-én, Kassán, egyértelműen semmibe véve a korábbi megállapodást, több napi éheztetés és kínzás után református hajdúk kivégeztek 2 jezsuita papot és egy diákot, amiért nem voltak hajlandóak áttérni Kálvin elképzeléseire.

Korábban protestánsok követelték, hogy mondjak eseteket, amikor "reformátusok vérben gázoltak". Tessék, itt a konkrét eset!

Tehát mivel magyarázható ez a református vérengzés? Netán tetszik Istennek, ha katolikusokat végeznek ki? Vagy a Biblia azt tanítja, hogy a katolikusokat ki kell végezni? Netán valamelyik presbiternek volt látomása? Vagy mi?


A bónusz kérdés: miért akarják a protestánsok tagadni, hogy bizony ha alkalmuk adódott, hát ők sem voltak jobbak a deákné vásznánál? Mi a jó ebben a tagadásban (már azon túl, hogy ha elismernék, akkor minimum gondolkodniuk kellene a katolikus vérengzések felemlegetése előtt)?



2017. szept. 7. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Ugyanaz, mint nektek a gályarabokról...
2017. szept. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért nem teljesen ugyan az! A katolikus egyház elismeri, hogy ezzel és a hasonlókkal bűnöket követett el, a pápa pedig (gyakorlatilag az én nevemben is) bocsánatot is kért értük (ha pedig nehezen megy a megbocsájtás, megemlítteném, hogy Te magad kéred Istent, hogy úgy bocsásson meg neked, ahogy Te másoknak!). Ezzel szemben a reformátusok úgy viselkednek, mint ha ők még csak hasonlót sem csináltak volna! Azért ez elég lényeges különbség!
2017. szept. 8. 01:19
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
A gyűlölet teljesen elvakít téged. Lassan pszichiátriai eset leszel.
2017. szept. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

"Ugyanaz, mint nektek a gályarabokról..."

Azért nem ugyanaz a kettő. A gályarabos történet egy politikai per, valóban túlkapásokkal.

A kassai vértanúk esete meg egy felekezeti ellentétek miatt felhergelt protestánsok mészáros-akciója volt, minden jogi és erkölcsi normát félredobva.

Egyébként nem fognak ezért bocsánatot kérni, mert nekik más az egyházfelfogásuk, mint nekünk. Nálunk inkább egyének vannak, mint közösség. A pápa tud bocsánatot kérni a katolicizmus nevében, mert ő az egyház látható feje. De ilyen tisztség a reformátusoknál nincs.

2017. szept. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Sosem állította senki,hogy minden református hű követője volt Krisztusnak,de egyetlen demokratikusan megválasztott református vezetés sem adott ki parancsot ilyen istentelenségekre,szemben a római katolikus pápákkal,vallási vezetőkkel.


Azon azonban érdemes elgondolkozni,hogy olyan kimondottan ördögi módszereket,mint fizikai,és lelki erőszak,vagyon felhalmozás,elkövethet-e egy apostol jogfolytonos követője,mely napjainkig napi gyakorlat a katolikus uralkodási módszerekben.


Valóban "apostoli jogfolytonosság"-e a gyilkolás,zsarolás,zsarnokoskodás,vagyon felhalmozás,mely napjainkig megfigyelhető,a római katolikus vezetésben.

2017. szept. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5! Pontosan erről szólt a bónusz kérdésem! Elhiszem, hogy iszonyat rossz hallani, hogy a szentéletűegyedülbiblikus reformátusok akkor bizony nem egyéni akcióban, hanem teljesen jogellenes, vezetői parancsra napokon átt kínozták, lelkileg terrorizálták,végül kivégezték azokat a papokat! Sajnos ezek a tények, már nem hit kérdése! Persze, ha akarod, csak hidd, hogy a reformátusok maguk a megtestesült Biblia! Csak 1 apró baj van: ezzel, hogy deklarálod, gyakorlatilag Te magad is részese vagy ezeknek a valamikori vérengzéseknek! Én inkább annak vagyok a részese, hogy legalább bocsánatot kértem azoktól, akik atrocitásokat szenvedtek el az egyházamtól (ezt a pápa tette meg helyettem!, de pl nálatok ennek még az ötlete is lehetetlen a decentralizációtok miatt)


Mellékesen külön gratulációm mindazoknak, akik 100%-ra nyomatták a most lereagált választ. A tények tagadása hogyan tekinthető válasznak? Vagy csak az vezetett titeket, hogy valaki beszólt a katolikusoknak (még ha hazugságokat is beszélt)?

2017. szept. 9. 22:45
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező!


Nyilván fanatizmusod vakított meg,hogy már az első mondatom sem jutott el értelmed pitvarába!


"Sosem állította senki,hogy minden református hű követője volt Krisztusnak,de egyetlen demokratikusan megválasztott református vezetés sem adott ki parancsot ilyen istentelenségekre,..."


1.A tettet nyilvánvalóan istentelenségnek minősítettem.


2.Tagadtam,hogy minden református keresztény,tehát Krisztust követő.

2017. szept. 10. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező!


Nyilvánosság előtt hazugnak minősítettél.


Vagy kérj bocsánatot rágalmadért,vagy igazold,hogy az adott esetben demokratikusan megválasztott református intézmény adott parancsot az általad megnevezett istentelenségre!

2017. szept. 10. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Amikor Rákóczi György hajdúi szeptember 3-án Kassához értek, Dóczi András császári főkapitány kevés katonájával kilátástalannak látta a harcot, tekintettel a város protestáns vezetőségére. Másnap létrejött a város átadásáról szóló szerződés, amelynek kikötése volt, hogy senkinek, sem a katolikus híveknek, sem pedig papjaiknak nem eshet bántódása. Amikor a hajdúk szeptember 5-én bevonultak a városba, tüstént felrúgták a megállapodást: Dóczit bilincsbe verték és elhurcolták Erdélybe. Rákóczi György meghagyta, hogy a három papot tartsák szigorú házi őrizetben. Kétnapi éheztetés után megpróbálták hittagadásra bírni őket, majd pedig az első sikertelen kísérlet után, szeptember 7-én ismét rájuk törtek, és válogatott kínzások után Márkot és Menyhértet lefejezték, Istvánt pedig halottnak vélve egy közeli szennygödörbe vetették, majd pedig mellé dobták a másik két áldozat testét is.


Megfelel magyarázatnak? Vagy továbbra is azt állítod, hogy egyéni akcióként, netán parancsot megtagadva végezték ki a szerzeteseket?

2017. szept. 10. 16:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez nem úgy tűnik,mint egy demokratikusan megválasztott református vezetés halálos parancsa:


"Rákóczi György meghagyta, hogy a három papot tartsák szigorú házi őrizetben."

2017. szept. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!