Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Erre (alább részletezve) mi a...

Prókátor kérdése:

Erre (alább részletezve) mi a protestáns teológiai magyarázat?

Figyelt kérdés

Ha jól ismerem, a protestáns teológia azt tanítja (javítsatok ki, ha tévedek!), hogy a meghaltak lelkei a végítéletig "alszanak", azok semilyen szinten nincsenek jelen a működő életben (erre alapozzák a szentek tiszteletének Bibliátlanságát is). A Jelenések könyve a feltámadást megelőző időkben több helyen is említ lekeket, akik a földi életből érkeztek, ott Isten melletti kiállásukért megölték őket, stb (csak a példa kedvéért: Jel 6,9-11 vagy Jel. 7,9-17). Az írásban ezek tudattal rendelkező, lélekként, az Isten közelében élő, eleven entitásokként vannak leírva, és mindez még a feltámasztás előtt!

Ezt az ellentmondást hogyan oldja fel a protestáns teológia?


Jó lenne, ha felekezetet is írnátok, hogy láthassuk az azok közti különbséget!



2017. szept. 8. 15:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#8 Elolvastam a linkelt oldalt, és ledöbbentem! Az ottani egyik magyarázat szerint onnan lehet tudni, hogy a lelkek csak alszanak, hogy Jézus Lázárra is azt mondta, hogy az csak alszik, majd megmondta, hogy valójában halott. Csakhogy! A mondat közben van a verssor törés, a mondandó folytatásában pedig elmondja Jézus, hogy Lázár bár halott, de azért mondja ő alvónak, mert fel fogja támasztani, és ettől a tanítványok hinni fognak! Vagyis a teljes szövegnek csak a töredékét mondjátok, és erre alapozzátok az egész tanításotokat (ezt mondjuk korábban is észrevettem, csak sosem tudtam megérteni)?

Erre csak Jézust idézhetem (Mark 12,27 /rátok a második fele): "Így nagy tévedésben vagytok." Jézus, ezt a szaddaceusoknak mondta a feltámadással kapcsolatban, de ez csak pont jelenleg rátok illő mondat volt. De megéri megnézni az egész, vagy egy terjedelmesebb részt! Márk12,26-27: "Nem olvastátok Mózes könyvében a csipkebokorról szóló részt? Én, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene vagyok! Tehát nem a halottak Istene, hanem az élőké. Így nagy tévédésben vagytok."

2017. szept. 9. 12:02
 12/20 anonim ***** válasza:
Én úgy vélem, hogy mivel Istennél nem létezik az idő, így a halottak ,,alvása,, és a feltámadás szinte egy időben történik. Csak mi időben, múltban és jövőben gondolkodunk. Számunkra a 3az1-ben is nehezen felfogható.
2017. szept. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 imakommandós ***** válasza:
76%

Nincsen alvás ezt kéne elfogadni. Nem azért mert mi állitjuk, hanem mert amikor Jézus beszélt a pokolról akkor is "kinlódásról" beszélt, es a Jelenések könyve is örökké tartó "kinlódásról" beszél a gyehennával kapcsolatban. Se alvás se megsemmisülés nem lesz.

Ezt azok találták ki akik félnek a pokoltól.

2017. szept. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
15%

Kedves imakommandós!


Én hajlok arra,hogy Biblia szavának higgyek,és ne a tiednek.Bocsi!

2017. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
#12 Elég jó meglátás, csak 1 gond van vele: ugyan ennyi erővel minek beszélni alvásról, mikor a halottak lelkei teljesen tudatuknál lévő, élő lelkek. Sőt! Míg az alvásra csak annyi a bizonyíték, hogy egy mondat alapján az "elhunyt" szót meghamisították, addig más Bibliai részletek egymás mellé téve pontosan kiadják, hogy a lelkek élnek a test halála után! Szóval, ez nem túl jó, pontosabban nagyon ingatag érv!
2017. szept. 9. 22:20
 16/20 anonim ***** válasza:
18%

„Eljön az óra, amelyben mindazok, akik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát, és kijönnek; akik a jót cselekedték, az élet feltámadására; akik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására” (Jn 5:28-29).


„Mert maga az Úr riadóval… leszáll az égből: és feltámadnak először, akik meghaltak volt a Krisztusban; azután mi, akik élünk, akik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe” (1Thessz 4:16-17).


"Övé egyedül a halhatatlanság, aki megközelíthetetlen világosságban lakik, akit az emberek közül senki sem látott, és nem is láthat: övé a tisztelet és az örökkévaló hatalom. Ámen."(1 Tim 6:16)

2017. szept. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%

#16

Ez alapján az angyalok hány éves korukban halnak meg?


Ha így értelmezzük a "halhatatlanság" fogalmát, akkor okvetlenül kell feltételeznünk, hogy az anygalok is egyszer meghalnak. Ahogy azt is, hogy az ember eleve halandóságra lett teremtve. Holott mondja a Szentírás, hogy a halál a bűn következménye.


Az a baj, hogy ez az őrtornyos-szombatiskolás magyarázat számtalan logikai bukfenchez vezetne. Isten pedig világos kinyilatkoztatást adott számunkra.

2017. szept. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
15%

17.Hsz!


Te dolgod,ha nem hiszel a Biblia világos tanításának,hogy CSAK Istené a halhatatlanság.


A Biblia tanítása szerint az angyalok örökélete is Isten döntésének függvényében lehetséges.


Nyilván,a Sátánnal együtt lázadó angyalok,a teremtésüktől,a végső ítéletig élhetnek.


A Biblia nyilvánvalóan kifejezi,hogy azÉdenből való kiűzetés azért történt,hogy az Isten ellen lázadó ember nehogy egyen az"élet fájáról"és örökké élő bűnös legyen.


"... Most tehát, hogy ki ne nyújtsa kezét, hogy szakaszszon az élet fájáról is, hogy egyék, s örökké éljen: Kiküldé őt az Úr Isten az Éden kertjéből, hogy mívelje a földet, a melyből vétetett vala."(1 Móz 3:22,23)

2017. szept. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
55%

Senki nem mondta, hogy a teremtményeknek önmagukban van örök életük. Csak te tagadod az örök életet, tagadod, hogy az angyalok halhatatlan lelkek lennének, tagadod, hogy az ember lelke, amit Isten teremtett a testbe, halhatatlan lenne. Pedig a Biblia csak azt mondja, hogy Isten képes lenne elpusztítani. Persze, hogy képes lenne rá, hiszen Mindenható.


De miért pusztítaná el a lelket, legyen az emberé vagy angyalé, ha még a sátánt se fogja elpusztítani?


"A sátánt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették - itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké."


A sátán is örökkön-örökké él majd, csak ez egy örökéleten át tartó szenvedés lesz számára.

2017. szept. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19%

19.Hsz!


Bibliától idegen hamistanban hiszel.

2017. szept. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!