Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért nem vesznek...

Jehova Tanúi miért nem vesznek részt az egyházak közötti jótékonysági étel osztáson, ruha osztáson, ökumenikus Isten tiszteleteken, és egyéb jótékonysághoz, és kapcsolat építéssel kapcsolatos eseményeken?

Figyelt kérdés
2017. szept. 8. 19:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%
ezt egyszer már kérdeztem én is az egyiktől. Azt mondta, mert ez nem feladata a keresztényeknek. mert attól, hogy enni ad egy éhező hajléktalannak, még nem fog megtérni az az illető. őket az nem zavarja, hogy lehet, éhenpusztul vagy megfagy, mielőtt megtérhetne. vagy éppen az ilyen "keresztények" miatt nem tér meg, akiknek csak a szájuk jár.
2017. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
12%

Mert első sorban nem karitatív tevékenységet végzünk, ami nem jelenti azt, hogy nem segítünk a rászorultaknak.


Többször adtam magam is segítséget embereknek, voltak akik még hálátlanul, kidobták az ételt, mert pénzt akartak, amiből a nikotin, vagy az alkohol iránti éhségüket enyhítették volna.


Egyébként pedig Isten nem hozott létre vallásokat, ennél fogva az ökomenizmus, nem bibliai eredetű, egy Isten van, így egy tanítás, és hit.

2017. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
0%

Persze ha a Biblia leírását olvasod, látható, hogy az első keresztények sem a más "vallásúakat" támogatták elsősorban

hozzájárulásukkal, hanem azokat, akik egy hitben voltak velük

2017. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
79%
Vigyázz bucimaci, nehogy egy mocskos református adjon majd enni, mikor éhezel. Megérdemelnéd.
2017. szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
14%

Voltam nagyon rossz helyzetbe, és ahogy Én is szoktam adakozni másoknak, akik nem tanúk, nekem is adakoztak más vallású ismerőseim. De nem azért mert kértem volna, hiszen a testvéreim bőséggel segítettek.


Sajnos félre érted a mondani valómat, és gyűlöletet szítasz. sajnálom.

2017. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
0%

Ja , és soha nem mondtam senkire hogy mocskos, ennél fogva Te aljas vagy, hogy ilyent feltételezve írsz rólam.


Sajnállak.

2017. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
coccomaci miért gerjedtél haragra?
2017. szept. 8. 21:36
 8/36 anonim ***** válasza:
18%

:)

Nem gerjedtem haragra


Egyszerűen csak rosszul esik,

Ennyire nem szabadna gyűlölködnie, érthetetlen

2017. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Kérlek olvasd vissza az írásaidat, rendkívül sok indulat van benned. Érdemes lehet feltenni a kérdést, hogy ha ennyi indulattal küzdesz, akkor a gyülekezet, amit képviselsz, kinek az oldalát erősíti.
2017. szept. 8. 22:15
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Mert elmegy a pénz a kiadványokra.


Egyébként bucimaci, Jézus hozott létre Egyházat, Ő maga mondta, felesleges kézzel lábbal tagadnotok. Már 2000 éve létezik és a pokol kapui sem vesznek erőt rajta. Így persze kizárt, hogy a 19. századi őrtorony szervezet legyen az.

2017. szept. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!