Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszel istenben?

Miért hiszel istenben?

Figyelt kérdés
Már aki hisz attól kérdezem.
2017. szept. 11. 07:44
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
51%

Megpróbálom viszonylag egyszerűen leírni.


Úgy látom, hogy a különböző fizikai axiómák alapján egy univerzumra való anyag és energia nem keletkezhet a semmiből, ezért az ősrobbanás egy "isteni szikra" kell legyen. Tehát szükségszerűen léteznie kell egy Teremtőnek, vagy isteneknek.


Hogy miért a kéreszténység? Az ókori görögök, egyiptomiak, vikingek istenei nyílván hamisak, hiszen milyen istenek akik képtelenek megtartani vallásukat és az enyészeté lesznek?

A számtalan hindu istenséggel sem tudok azonosulni, így maradnak az egy Istenben hívő vallások.


A mohamedán vallás egyértelmű koppintása a zsidó és keresztény vallásnak, számomra ezért már eleve hiteltelen. Elfogadom Jézus létét és értünk adott áldozatát, ezért csak keresztény lehetek (azon felül, hogy ebbe születtem bele).


Már csak az a kérdés, hogy melyik felekezet. Ez sem túl nehéz, azok hite és Istenről való tudása lehet tisztább, akiket személyesen az apostolok tanítottak, vagy azoké, akik a 19. 20. században alakultak és saját kényük kedvük szerint értelmezték az Írást? Nyílván azoké, akik élő szóban hallották mindent, akiket az apostolok tanítottak és magyarázták nekik hitünk titkát.

2017. szept. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 KZitus ***** válasza:
31%

Szia


istenben, sőt istenekben egyáltalán nem hiszek.

De a Teremtő Istenben igen, mivel meggyőződtem a létezéséről, és arról is, az a legjobb életút, ha az Ő alapelvei, törvényei szerint élek. Látom a gyakorlatban, a mindennapi életemben, hogy mennyivel jobb, boldogabb, kiegyensúlyozottabb lett az életem, ami számomra az egyik legnagyobb bizonyítékok között szerepel: Ő nem csak létező Isten, de a velem leginkább törődő lény, aki jelen van az életemben. Ezt ki kellene mindenkinek próbálnia, a boldog élet miatt. Mert ugye a puding próbája a kóstolás.

Nem csak hiszek benne már pár évtizede, de imádom Őt, mivel már el sem tudom nélküle képzelni az életemet, annyival jobb minőségű lett azóta.

Tudom milyen az élet amikor nem hittem Istenben, és tudom milyen úgy élni, hogy erősen kapaszkodom belé:-)

2017. szept. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
33%

"anyag és energia nem keletkezhet a semmiből, ezért az ősrobbanás egy "isteni szikra" kell legyen."

Első: csak szólok, hogy a mondatod két fele között NINCSEN logikai kapcsolat. Vagyis attól, HA nem keletkezhet a semmiből, az ősrobbanás még akármi is lehet. A lényeg az, hogy valamiből keletkezett, ami nem feltétlenül egy isten.

Tehát a levegőben lóg a választásod.

2017. szept. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
39%

Mint írtam, egyszerűen és röviden próbáltam leírni. Ha nem tetszik az egyszerűsítésem, akkor sajnálom. Nem vagyok elméleti fizikus, de pár év egyetemi fizika hallgatása után megpróbáltam ilyen egyszerűsítéssel élni.


Ha bővebben fogalmazzuk meg, akkor is oda jutunk, hogy vagy Isten, vagy öröktől fogva, örökké létező anyag/energia. Ez utóbbiban nem hiszek.

2017. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
36%

Mert az élő, nem állt elő élettelenből.


Minden dolognak, még a gyufaszálnak is van létrehozója.

2017. szept. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
3%

"Ez utóbbiban nem hiszek."

Így viszont úgy szól a válaszod, hogy "Azért hiszek istenben, mert hiszek benne".

2017. szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
Credo, quia absurdum est.
2017. szept. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
82%

Így van, Istenben azért hiszek, mert hiszek benne. Mert számomra így logikus. Bizonyítani nem tudom.


Te meg azért hiszel a materalizmusban, az örökké létező anyagban, mert hiszel benne, számodra az a logikus. Bizonyítani nem tudod.


Ebből sose csináltam problémát, mindenki abban hisz, amiben szeretne, amit a leginkább hitelesnek tart.


De lényegtelen erre több szót fecsérelnem, a kérdésre válaszoltam, neked is immár kétszer.

2017. szept. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
64%
Tisztelt kérdező: azért hiszek Istenben mert meg tapasztaltam a jelenlétét az életemben és mert így szülöttem!
2017. szept. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
44%

"Mert számomra így logikus. Bizonyítani nem tudom."

Nem létezik "számomra logika". Ami csak logikusnak TŰNIK - az NEM LOGIKUS. A logikának pedig nincs köze a hitedhez.


A hited csak és kizárólag a vágyadon alapul. Persze ez nem probléma, mert szinte az összes hívőnél ez a helyzet - de te megpróbáltad tudományosan, logikusan levezetni, és ezért szólok, hogy NEM JÓ a levezetésed, SEMMI sem igaz belőle.

Szerintem fontos, hogy ezzel tisztában legyél.

A többiek, akik írtak, nincsenek még a te szinteden sem (tudásból), azért nem írtam nekik.


"Te meg azért hiszel a materalizmusban, az örökké létező anyagban, mert hiszel benne, számodra az a logikus."

Nem, és mondjuk nem is értem, miért írtad ezt. Gondolatolvasó vagy?

Azért fogadom el a materializmust, mert 200 év alatt amit kitaláltak, az mind ezen alapul, és mind működik. Tömegével.

Ugyanakkor az idealizmus 10000 év alatt is csak nagyon kevés dolgot tudott kitalálni, és ezek közül is sok az esetleges, máig bizonyítatlan.


"Bizonyítani nem tudod."

Amint látod, milliónyi bizonyíték van, és az ellenoldal meg rendkívül gyengén muzsikál. Ugyan ez még mindig nem jelent 100%-ot, csak 99.9999%

Amíg nincs jobb, addig elfogadom ezt, de persze mindig készen állok megvizsgálni a dolgokat, ha új bizonyíték kerül elő.

NEKED mi kellene ahhoz, hogy elvesd a mostani hited?


"a kérdésre válaszoltam, neked is immár kétszer."

Nem, mert elsőre nem derült ki, hogy a válaszod az, hogy "CSAK"!

A többieknél meg rögtön kiderült.

2017. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!