Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy örök vita kérdés: Hiszel...

Egy örök vita kérdés: Hiszel Istenben? És a csodában?

Figyelt kérdés
2007. aug. 31. 23:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A hit erot ad,akkor amikor legnagyobb szukseg van ra!
2007. szept. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőben hiszek, és egyikben sem. mert olyan furi belegondolni, hogy van valaki, aki mindenki felett van, és mégsem élő ember. A Csodában is ilyesmi a hejzet. mit nevezünk csodának? hogy a mindenhatóból idézzek: A leves szétválasztása csupán bűvésztrükk, az anya aki aki egyedül neveli gyermekét, 2 állása van, és igyis jut elég ideje a gyerek elé menni suli után, az a csoda. a diák, aki a drog hejett a tanulást választja, az a csoda. :D... szerintem tényleg el kéne ezen gondolkodni
2007. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Jókait idézem és igazat adok neki

"Ki hisz - boldog,ki nem hisz - okos."

2007. szept. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%
Én hiszek Istenben! +keresztény is vok, de igen, a hit erőt ad!
2007. szept. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, erről egyszer írtam egy esszét egy versenyre is.

Isten létezik-e? Na igen, de kicsoda isten?

A legtöbb embernek azért esik nehezére elfogadni isten gondolatát, mert isten hallatán rögtön valami felhők között üldögélő kopasz öreg mikulás jut az eszükbe, akire hivatkozva az egyház egy rakás őrültséget és kegyetlenséget követett el a középkorban.

Isten nem egy öregapó. Sőt, szerintem isten még csak nem is személy. Ezzel a tulajdonsággal mi ruháztuk fel őt. Szerintem isten maga az egyetemes értelem.

Na, az meg mi a franc?

Értelem. Kicsit libabőrözik az ember a gondolattól, hiszen most akkor az egy létező valami akar lenni, vagy sem?

szerintem egyértelmű hogy értelem nélkül nem létezhet ez a világ. Hiszen az univerzumnak meghatározott törvényei vannak, szabályokra épül, meg van szabva, hogy mi lehetséges, és mi nem. A kő mindig lefelé esik. A tűz mindig meleg. Az ellentétek vonzák, az azonosságok taszítják egymást. A világegyetemet legalább 20 fizikai állandó tartja működésben. Ha ezek közül egy is megváltozna, az univerzum máris "életképtelen" lenne, nem lenne képes a létezésre.

Létezik egy értelem, mert létezik a világ. Ilyen egyszerű. A világunk ésszerű, van célja, működése. Működőképes a világ. Pedig akár az is lehetne, hogy zöld bolygóméretű ludak fagyjanak meg a nap tüzében, miközben a bolygók elpukkanak, és az univerzum másik oldalán tűnnek fel ismét. Bármi más is lehetett volna a világ, de mégsem a káosz uralkodik. Egy rendszer a világ. Egy csodálatos rendszer, amelyben értelem uralkodik. És ez az értelem maga isten. Az hogy meg tudjuk szólítani, hogy van egy arca, ha úgy tetszik már csak mi adtuk neki. Ő meghallgat, az időn felül áll, ezért hatással lehet az életünkre. Nem kell kérnünk, hogy beleavatkozzon a dolgokba, hiszen már minden eldőlt az ősrobbanás pillanatában. attól fogva mozgatja a világot, és mivel negyedik dimenzión kívüli, azaza időtlen, minden történést ismer, és fölötte áll. Eléggé érthetetlen, mi? De a legfontosabb, hogy az egyetemes értelem alapvetően jó, és ezért meg kell értenünk azt, hogy mit súgall az értelem, mert azzal megérthetjük isten akaratát.

És hogy mi a csoda?

Egyesek úgy definiálják, hogy olyan dolog, ami ellentmond a fizika törvényeinek. Mint például ha egy ember zuhan 40 emeletet, és túléli. Ehhez nem kell feltétlenül megmásítani a fizika törvényeit, csupán a fizika törvényeit kihasználva kell úgy alakítanunk a körülményeket, hogy az illető túlélhesse a dolgot. Teszem azt, a szél éppen felfelé fújt, közben ráesett a fák ágaira, amik lassították, bő ruhában volt, amiknek a nagyobb felületébe jobban belekapott a szél, vagy akár közben nekisúrlódott az épületnek. Mindezek együttesen lelassították annyira a esést, hogy azt túléljék.

Akkor ez nem csoda? DEHOGYNEM! Hiszen csodának kellett történnie ahhoz, hogy mindezen körülmények összejátszhassanak, mert elvileg egy ilyen zuhanást lehetetlen túlélni. Csodák vannak, de nem feltétlenül jelenti azt, hogy ezek megmagyarázhatatlanok. Isten sem szívesen rúgná fel a saját szabályait mindenféle csipp-csupp dolog miatt. De nem feledd, ahogy Einstein mondta: Isten titokzatos ugyan, de semmiképpen sem rosszindulatú.

Remélem megválaszoltam a kérdésedet!

Albert

2007. szept. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

A csoda az, hogy vannak olyan meberek akik ilyen butaságot képesek elhinni.


Most őszintén gondold végig mindazt amit Istenről mondanak. Láthatatlan, megfoghatatlan, csak azzal kommunikál akivel Ő akar, minden és mindenki fölött hatalma van, /mégsem tesz soha semmit/ és az emberek képesek mindent megtenni érte, annak ellenére, hogy nyilvánvalóan nem is létezik.

Tökéletes lehetőség arra, hogy az iskolázatlan és buta népet ilyen marhaságokkal ilyesztgessék.

"Félni kell sitentől mert Ő mindent lát"

"Isten mindenre képes és brmit megtehet"

"Isten haragja hatalmas"


De most őszintén kérdezem, szerinted nem nevetséges, hogy jön egy fanatikus aki azt mondja, hogy létezik ilyen és ezzel kezd fenyegetőzni?

Aki ezt elhiszi az azt is elhinné, hogy Malacka tényleg ott lakik ahol...

2007. szept. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
A keresztény értelemben vett istenben nem hiszek, viszont nagyon is vonzanak azok a vallások, amik már rég letűntek, és kr. születése előttre datálódnak. ezekben a vallásokban is említenek isteneket, szerintem ezt nem kell most külön magyaráznom. Szerintem ez sokkal elfogadhatóbb. Csoda? Az meg mi?:)Csodák nincsenek, minden ami történik velünk, annak oka van, és véletlenek sincsenek... szerintem! :)
2007. nov. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszek Istenben.Számtalan kérdés vetődik fel bennem,közülül egy:-Ha isten létezik,és mindenek felett áll,és jön a blabla,hogy Isten mindent lát....,akkor,mért hadja,mért nem tesz pl.az ellen,hogy ártatlan kisgyerekek a ráktól szenvedjenek?...A csodákban hiszek,de nem az isteni csodában.A csoda relatív,ritkán tapasztalható jelenség.
2007. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
27%

Nem hiszek benne, legalábbis nem olyan értelemben hogy "jóisten"!

Sajnos a gonoszság van jelen az életben és ha isten abban a formában létezne ahogy emberek emlegetik neem engedné hogy ártatlan emberek szenvedjenek mások büneiért!

2007. dec. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
én hiszek istenben de úgy fogom fel mint madách aki azt mondta, hogy isten megteremtette a világot és most hagyja hagy menjen magától, ha valami nagy baj van akkor besegít de nem mindent irányít. Amúgy inkább a sorsban hiszek, hogy minden történik valamiért!
2007. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!