Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik újjászületett hívők...

Akik újjászületett hívők lettek azok akiket Isten fel mentett az elkárhozas alól a Fiában való hit által így igaz?

Figyelt kérdés
Én így értelmeztem tehát minden szabad de nem minden használ és tudni kell az egészséges normális életmódot élni legalább nincs elkárhozas.
2017. szept. 11. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
Az ember csak egyszer születik meg, nem születik "újjá"
2017. szept. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
De, ujjá tud születni szellemben. Akivel ez nem történt még meg, az persze, hogy tagadja, pedig ez feltétele az üdvösségnek.
2017. szept. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
Nem
2017. szept. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%

A megmentés több feltétellel jár.


Sajnos téves tanítás. hogy elég ha gondolatban elfogadom Jézust megváltónak, és igyekszem "szépen" élni.


A keresztény élet lemondásokkal jár, ebben a világban.

S vannak feladatok elvárások amit Isten munkatársaiként végezni kell. Nem beszélve, az erkölcsi törvények betartásáról.

2017. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

"Akik újjászületett hívők lettek azok akiket Isten fel mentett az elkárhozas alól a Fiában való hit által így igaz?"

Igen. Viszont, ha tényleg hívő vagy, akkor gyűlölöd a bűnt és szenvedsz, ha cselekszed, és haladsz a megszentelődés útján!

Mindent szabad, mert nincs törvény, de ahogy írtad, nem minden használ. Ezeket pedig megtanuljuk megkülönböztetni, ahogy a jó és a rossz között különbséget tenni is

2017. szept. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%

"Sajnos téves tanítás. hogy elég ha gondolatban elfogadom Jézust megváltónak, és igyekszem "szépen" élni"


Aki a halála pillanatában tér meg és születik újjá, az is üdvözül. De talán majd te is megtudod milyen az újjászületés, bár elég rendesen hadakozol ellene.

2017. szept. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

"A keresztény élet lemondásokkal jár, ebben a világban. "

Ez egyértelmű. De egy kereszténynek benne van a jellemében, azaz gyűlöli a világot, nem pedig vallási okokból, kényszeredettem mond le ezekről


"S vannak feladatok elvárások amit Isten munkatársaiként végezni kell. Nem beszélve, az erkölcsi törvények betartásáról."

Így van, ez pedig a szeretet. De nem azért szeretek, hogy üdvösségem legyen, hanem azért szeretek, mert üdvösségem van és az újjászületett szellemem lehetővé teszi, hogy szeressek.

2017. szept. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%

Az "újjászületett hívőnek" sincs egyenes bejutása a mennybe, minden embernek meg van a lehetősége, hogy rossz útra térjen és elkárhozzon vagy bűnt kövessen el akár mulasztással. A Szentírás mindössze egy emberről írta, hogy már életében a kegyelem teljességében volt, gondolom nem te vagy az.


Sajnos sok ilyen "újjászületett hívő" elfelejti Krisztus szavait, mert megrészegíti őket az "újjászületés" mámora. Mit is mond Jézus?


"Ezután a balján levőknek ezt fogja mondani: ‘Távozzatok tőlem, átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és az ő angyalainak készült. 42Mert éheztem és nem adtatok enni, szomjaztam és nem adtatok inni, 43idegen voltam és nem fogadtatok be, mezítelen voltam és nem öltöztettetek föl, beteg voltam és fogságban, és nem látogattatok meg engem.’ 44Erre azok is megkérdezik: ‘Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, mint idegent vagy mezítelenül, betegen vagy a fogságban, és nem szolgáltunk neked?’ 45Akkor ő így felel majd nekik: ‘Bizony, mondom nektek: amikor nem tettétek meg ezt egynek e legkisebbek közül, nekem nem tettétek meg.’ 46És elmennek majd, ezek az örök gyötrelemre, az igazak pedig az örök életre.«"


Itt pedig nem beszél se egészséges életmódról, se tiltásokról. Tehát vehetjük úgy, hogy amit leírtál, édes kevés az üdvösséghez. Neked még újjá kell születned Szentlélekben, hogy megértsd és felfogd mit jelent Krisztust követni.

2017. szept. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves coccomaci!


Nyilvánvalóan nincs fogalmad az Újszövetség szerinti "Újjászületés"értelméről.


Tájékozódnod kell,mert az újjászületés, természetes következménye,az üdvösség állapotának,vagyis a megváltás elfogadásának!

2017. szept. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az "újjászületés"lényege,hogy meghal bennem a régi "én",és megszületik bennem Krisztus.

Az újjászületett ember döntéseit,a benne élő Krisztus hozza,mely bűn nélküli,és megveti a bűnt.


Krisztus szerint szükséges mindenkinek újjászületnie.

2017. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!