Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a pogányság bálványimádó...

Ha a pogányság bálványimádó vallás akkor a kereszténység micsoda?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 20:18
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
ok,igazatok van nem ártana egy értelmező kéziszótár...így értettem:bálványimádás:istenként imádni egy személyt,tárgyat,állatot bármit amitől függ az ember.csak mert nekem egy keresztény gyülis mondta,hogy a pogányok bálványimádók,pl.napot,holdat természeti dolgokat istenítenek.csak akkor sztem a kereszténység is az mert ott ezt egy személlyel teszik.de ez csak az én véleményem.köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 27. 15:01
 12/23 anonim válasza:
Mire akarsz kilyukadní?
2010. máj. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
Szerintem az a különbség, hogy a pogány istenségeknek elég időnként valmi áldozatot bemutatni, vagis megajándékozni őket, hogy kegyesek legyenek. A keresztény vallás esetében pedig egy egész törvénykönyvet kell értelmezni és betartani.
2010. máj. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
arra,hogy nem értem miért mondott a gyülis arc olyat másokra ami az ő vallásának is az alapját képezi?-ha nem tudnak elszakadni az imádatuk tárgyától(Jézus)akkor ők is ugyanolyan bálványimádók,mentális függők,mint a pogányok.hangsúlyozom nekem semmi bajom Jézus személyével! csak a keresztény vallásról ezt gondolom.ennyi.
2010. máj. 27. 16:08
 15/23 anonim ***** válasza:
63%
A katolikus templomok tele vannak bálványokkal!És imádják,csókolják,adakoznak nekik!
2010. máj. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
ez világos de amit ők a gyülekezetben csinálnak az is ugyanolyan bálványimádás.lehet ,hogy nem fizikai/szobor,szentkép/de mentális bálvány.
2010. máj. 30. 08:49
 17/23 anonim ***** válasza:

Ha az ami lent van igaz, akkor tuti, hogy bálványimádók.


[link]


"Isten ábrázolása"

2010. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Az Isten törvénye nem azt mondja, hogy faragott képet ne csináljunk, hanem: faragott képet ne csináljunk abból a célból, hogy azt imádjuk. Jellemző példája ez a Szentírás önkényes és megcsonkított értelmezésének, ami különben állandó jelenség a katolikusellenes hitvitákban. Hajánál fogva kirántanak valahonnan egy szentírási idézetet, kiemelik az összefüggésből, elhallgatják a helyes értelmezéshez szükséges körülményeket, vagy a tételükkel ellentétben álló egyéb, világosabb szentírási helyeket - s ezzel kész az érvelésük. Így csakugyan mindent be lehet "bizonyítani" a Szentírásból.


A különbség bálványozás és keresztény képtisztelet között ott van, hogy a bálványimádó imádja az istenszobrot vagy a fétist, vagyis: istennek tartja s isteni erőkkel ruházza fel; a keresztény katolikus ember viszont a szentképeket, szobrokat s a feszületet semmiképp sem imádja, nem tekinti isteni lényeknek, hanem csak mint Istenre s az Ő szentjeire emlékeztető jelet, becsben tartja azokat. Ha letérdelünk a feszület előtt, nem a fa vagy a kő az, amit tisztelünk, hanem az, akit az a feszület ábrázol: Jézus Krisztus. Ezt nálunk minden gyermek tudja s tudják a protestánsok is, de azért ügyes, túlbuzgó embereik váltig felmelegítik ezt a rosszhiszemű mesebeszédet.


Egyébként keresztet, szobrot, szentképet a lutheránusok templomaiban is találunk: hogyan van akkor, hogy ez ellen a kálvinisták sohasem dörögnek, csak a katolikusoknál botránkoznak meg rajta szörnyen? Világos jele tehát ez annak, hogy itt nem a józan ész vagy a vallásos buzgóság beszél, hanem a szenvedély és gyűlölködés.


Vajon, ha valaki szobájában a meghalt édesanyja képét, hivatalában az államfő képét tisztelete jeléül kifüggeszti, ezzel bálványimádást követ el?

2010. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Magát Jézust imádni mint Istent, már eleve bálványimádat, még ha hús, vér is volt. A hinduk a tehenet imádják istenként, és az is hús, vér.


A keresztények azt mondják, hogy Jézusban az Isten van.

A hinduk azt mondják, hogy a tehénben az Isten van.


A tehén bálvány, de Jézus nem!!!???

...hagyjuk!

2010. júl. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
tulajdon képpen a kereszténység is az egy nagy bálványimádó vallás mert Isten ezt Mondja : "Csak az Urat imádjátok, a ti Isteneket! Ő kiszabadít benneteket minden ellenségetek kezéből!" De ők nem hallgattak rá, és korábbi szokásaikhoz híven éltek.Ezek a népségek imádták ugyan az Urat, de egyszersmind bálványaiknak is szolgáltak, s ugyanígy gyermekeik és gyermekeik gyermekei is."Szent István Társulati Biblia Királyok II. könyve 17. fejezet.Sokan nem tudják hogy ez tulajdonképpen mit is jelent.Ez azt jelenti hogy csak Istent szolgáljuk s tiszteljük de a legtöbb templomban megtalálható a Jézus,a Mária, vagy a többi zetekről szoborés az emberek azokhoz imátkoznak .És ez egyenlő a bálvány imádással mert a szobrokat tisztelik.
2010. júl. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!