Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység azért használj...

A kereszténység azért használja a Hal-szimbólumot, mert ez a Halak Korának vallása. Tehát ha átlépünk a Vízöntő korszakba, akkor a keresztény vallás el fog tünni? Mikor lesz vége?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 20:23
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
hal görögül IKHTÜSZ, ami egy mozaikszó. betűnként: Jézus Krisztus Isten Fia, Megváltó. ezért szimbólum. semmi köze a horoszkóphoz, meg ilyenekhez!
2011. máj. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, amit te felmondasz kérdésként az egy ezoterikus maszlag (értsd hazug állítások egyvelege), amit az "elvtársak" terjesztenek a "birkáiknak" már a múlt százas hatvanas évei óta, ..érdekes, azóta jön a Vízöntő kor... és soha nem jön el, mert ilyen összefüggés nem létezik, ellenben eljön a hamis Krisztus (=Antikrisztus) nemsokára, Lady Gaga már ünnepli a megszületését (nézd mega Born This Way című clippjét!)

a kereszténység el fog tünni, amikor eljön az igazi Krisztus ítéletet tartani, akkor már nem lesz szükség vallásra olyan formán, ahogyan most van

a vallás pszichológiai szükséglete az embernek, ha nem éri el az eredeti kereszténységet, mindenféle pótszerekhez folyamodik, mint például politika, sport, ezoterika, okkultizmus (ha tudnád mekkora üzlet !), boszorkányság, visszatérés egyfajta felújított pogánysághoz, sátánizmus, szabadkőműveség, tömegkultúra mint a kultusz egy formája és még hosszan sorolhatnám...

amúgy a kereszténység szorul vissza, ez igaz és az is hogy a zsidó vallásúak/származásúak közül egyre többen térnek át ide és veszik fel a kereszténységet,

ebből is tudhatod hogy az utolsó időket éljük, az Úr visszajövetele előtt pár évtizeddel vagyunk

érted a válaszom ?

2011. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
47%

"...a vallás pszichológiai szükséglete az embernek, ha nem éri el az eredeti kereszténységet, mindenféle pótszerekhez folyamodik,..."


Abban egyet értek, hogy "a vallás pszichológiai szükséglet" bár ezzel sem teljes az egyetértésem. Azért nem teljes, mert a religio (Istennel egyesülés, visszatérés) előbb-utóbb MINDENKIvel megtörténik, csak nem ugyanúgy éljük meg, mivel nem vagyunk egyformák.


Azt viszont nem értem, hogy miért a kereszténységet jelölöd meg mint azt a vallást, amelyet el kellene, hogy érjen az ember, vagy ha mégsem sikerül neki, akkor minden más utat (más vallást is!) pótszernek nevezel.


A kereszténység csak egy módja annak, ahogy az ember visszatalálhat eredeti forrásához, Istenhez!


Tudod, "Isten Egy, de neve ezer.", ahogy azt még a Bibliánál is korábbi védikus szövegek megírták. :)

2011. máj. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

20:32

Az tény, hogy vannak világkorszakok, és az elmúlt 2000 év Jézusról szólt, aki halak volt.


20:43

"Kedves Kérdező, amit te felmondasz kérdésként az egy ezoterikus maszlag"

ezzel nem értek egyet


Nem tudom pontosan mikor köszönt be a Vízöntőkor, de az tény, hogy eddig a halakban voltunk.


"a kereszténység el fog tünni, amikor eljön az igazi Krisztus ítéletet tartani, akkor már nem lesz szükség vallásra olyan formán, ahogyan most van"

ezt nagyrészt elfogadom


"a vallás pszichológiai szükséglete az embernek, ha nem éri el az eredeti kereszténységet, mindenféle pótszerekhez folyamodik,"

ez mi akart lenni? azt elfogadom, hogy az embernek a kezdetektől van hite, tényleg amolyan létszükséglet. De mit értesz eredeti kereszténység alatt? A kereszténység előtt is voltak olyan korszakok, ahol nagyszerű okos emberek éltek, fogalmuk sem volt a kereszténységről, ez is csak egy vallás, aminek kezdete van és vége lesz. Aztán majd lesz egy "fejlettebb" vallás.


"visszatérés egyfajta felújított pogánysághoz"

pl?


"amúgy a kereszténység szorul vissza, ez igaz és az is hogy a zsidó vallásúak/származásúak közül egyre többen térnek át ide és veszik fel a kereszténységet,"

azt én is hallottam, hogy a keresztény egyház tagjainak száma csökken, de én úgy tudom, hogy sokan áttérnek az iszlám vallásra.


"ebből is tudhatod hogy az utolsó időket éljük, az Úr visszajövetele előtt pár évtizeddel vagyunk"

Ebből nekem nem az jön le, hogy az utolsó időket éljük. Pár évtized? Miért? Ezt honnan lehet tudni?


"érted a válaszom ?

ezt a mondatot inkább nem kommentálom...

2011. máj. 11. 20:58
 5/42 A kérdező kommentje:

20:56

A válaszod nagyon tetszett, én sem értem azt, hogy a keresztény vallást miért állítják be a keresztények (főleg ők) egyetlen igaz, legfejlettebb vallásnak, ami után már csak az ítélet jön. Én úgy gondolom, hogy 3 féle ember van - 1 azok az emberek, akiknek az egyházi dolgok magasak, 2 - az egyházi emberek 3- azok a magas szinten lévők, akiknek már egyetlen egyház sem képes fejlődést biztosítani.


"A kereszténység csak egy módja annak, ahogy az ember visszatalálhat eredeti forrásához, Istenhez!"

ez így van, amíg nem volt keresztény vallás, addig is meg lehetett találni Istent, csak nyitottnak kell lenni rá.

2011. máj. 11. 21:02
 6/42 anonim ***** válasza:

mai 20:43-as vagyok

1."a vallás pszichológiai szükséglet" egy nagy tudású orosz politológustól származik, aki egy beszélgetésben az Oroszország hangja rádióban a vallás és a politika kapcsolatáról szólt, linkeljem ?

2."nem ugyanúgy éljük meg, mivel nem vagyunk egyformák."-Istenről mindekinek van valamilyen tapasztalata, mert a lelkiismeret révén szent tesz rá, csak valakik eltévednek a Hozzá vezető úton

"nem ugyanúgy éljük meg, mivel nem vagyunk egyformák"- teljesen téves állítás, mintha azt mondanád, hogy nem létezik tőlünk független külső valóság

"nem ugyanúgy éljük meg, mivel nem vagyunk egyformák"- tehát sem az ég, sem a Nap, sem a föld, semmilyen külső objektív valóság nincsen szerinted, csak az én, azaz a te fantáziád, azaz az általad (valójában démonok sugallta) alkotott illuzió-világ ??

"Tudod, "Isten Egy, de neve ezer.", ahogy azt még a Bibliánál is korábbi védikus szövegek megírták. :)"-ezzel a hazugsággal kábítják az agymosott népet az ÚJ VILÁGREND urai, akik előkészítik az Antikrisztus/Álmessiás uralmát,

amikor egy vallás, egy nyelv, egy kormány, egy jogrendszer és egy pénz. (Az az egy vallás egy ökumenikus vallás lesz, mely mindenféle ezoterikus maszlagot a nyílt sátánizmusig magában foglal.)

Az eredeti kereszténységhez képest szinte minden csak pótszer, mert nem képes az ember Isten iránti éhségét pótolni. Saját magam átmentem rajta, sok mindenbe belekóstoltam, aztán kikötöttem az eredetinél. Az utak különbözőek és sokan vannak akik elakadnak az úton és látom hogyan kínlódnak, gyakran jobban mint én magam valaha. De ha valaki elutasítja Krisztust, magát az Életet utasítja el.

Az Új Világrend urai mindenkit szeretnének elcsábítani Krisztustól, mindenfajta propagandaeszközt bevetnek...

Emlékszel még a h1n1 elleni oltásra való rábeszélésként alkalmazott propaganda-fogásaikra ? Nem volt járvány de rávették az embereket, hogy vegyék meg azt ami szükségtelen.

Neki az az érdekük, hogy minél több ember eltávolítsanak Krisztustól és az örök halálba taszítsanak. Egy Isten van, a pogány és zsidó vallások istenei démonok=bukott angyalok. Ha azt állítod, hogy azok istenei olyanok mint Isten, nem ismered kicsit sem miről van szó és milyen fontos dolog forog kockán.

ÉBRESZTŐFILM ateistáknak az eljövendő és megvalósuló világrendről:

[link]

Kedves Kérdező, válaszod szerint nem érted, amit írtam.

Nézd meg, ha még nem ismernéd filmet. Arról a megvalósítandó uralomról szól, melyet a krisztustagadást népszerűsítők fognak megvalósítani. Nézd meg milyennek tervezik az Antikrisztus uralmát, ahol az igaz és eredeti kereszténység vissza fog térni a katakombákba, de megmarad a világ végéig...

2011. máj. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

21:44

Úgy érzem, ez egy hosszú vita lesz :)


"Az eredeti kereszténységhez képest"

na én az ilyenektől akadok ki. Isten az aki egy, de vallás lehet bármennyi. Ez olyan, mint az igaz magyar, eredeti kereszténység.


"Az Új Világrend urai mindenkit szeretnének elcsábítani Krisztustól, mindenfajta propagandaeszközt bevetnek..."

szerintem ezen már túlvagyunk, már vagy 7-8 éve a köztudatban forog a téma. Aki nem hiszi el, hogy van új világrend terv és már eléggé előrehaladott fázisban van, az majd csodálkozni fog egyet. De ne mondd azt, hogy a világrend miatt lesz vége a kereszténységnek.


a h1n1 pedig már rég lefutott dolog, nem is tudom engem hányszor kiáltottak ki mindenfélének.

Ajánlom Icke és Alex Jones filmjét, ha még nem láttátok.


"Kedves Kérdező, válaszod szerint nem érted, amit írtam."

Én értem, te nem értesz. Ahogy látom azt mondod, hogy azért lesz vége a kereszténységnek, mert jön az új világrend. Én azt mondom, hogy minden korszaknak megvan a maga tanítója. Mivel átlépünk egy másikba előtérbe kerül egy új szellemi irányzat, rájönnek az emberek, hogy ők is tudnak teremteni az agyukkal, ők is kapcsolatba tudnak lépni a Fiúval, és ehhez nem kellenek papok, nem kellenek egyházak, mert ők csak ékek az ember és az Isten között. Én azt mondom azért lesz vége a kereszténységnek, mert az nem fejlődik, míg az emberiség egy része egyre fejlettebb, és egyre többet akar, személyes kapcsolatot akar Istennel, az égi erőkkel, fejleszteni akarja magát, nem pedig templomba járni, meg misézni és stb. Tehát az egyháznak előbb-utóbb vége lesz, mert spirituálisan fejlődünk.


Amúgy meg az új világrend nem fog létrejönni, mert már évek óta kitudódott. Erre ők azt lépték, hogy kamu dokumentumfilmeket hoztak létre, ahol 90% hazugság közé beloptak 10% igazságot. PL: Zeitgeist. Próbálnak itt is bajt okozni.

2011. máj. 11. 22:14
 8/42 anonim ***** válasza:

Szedresi Anna válasza:

Kedves Kérdező!

Egy vallás nem tud rissz-rossz pillanatok alatt eltünni. Ehhez évszázadok kellenek, igaz, nagyon felgyorsult a világ, de akkor sem tudom elképzelni azt, hogy egy vallás száz évnél rövidebb idő alatt eltünjön.

Az, hogy a kereszténység el fog-e tünni, nem tudom, de az biztos, hogy nagyon szorul vissza Európában. Lehet, hogy Európából el fog tünni, de Afrikában, Ázsia, és Latin-Amerikában meg fog maradni.

Kedves Utolsó!

Én az ilyen fanatikus alakoknak, mint te vagy köszönhetően fordítottam hátat a kereszténységnek, és a baháí hit felvételére készülök. Ez ellen senki nem tehet semmit, lehet engem fenyegetni pokollal, elkárhozással, stb. akkor sem tudtok semmit tenni az elhatározásom ellen.

Az általad belinkelt filmet bárki tudna csinálni, ennek semmi köze nincs Bahá Ulláh próféta tanításaihoz.

Bahá Ulláh próféta nem ilyen világrendet képzelt el, mint amiről ez a film szól. Ha mégis ezt tennék, akkor nagyon kiforgatnák Bahá Ulláh próféta tanításait, és szembemennének a baháí vallással.

A baháí-ok nem üldözik sem a kereszténységet, sem más vallásokat, mert a Legszentebb Könyv, a Kitáb-í-Aqdas szent törvénykönyvében Bahá Ulláh próféta többször is hangsúlyozza, és megparancsolja a hívőknek, hogy minden vallás követőivel érintkezenek, és tekintsék őket testvéreknek, és folytassanak velük párbeszédet.

Akik ezzel szembemennének, azok a baháí-ok hitüket tagadnák meg, és ezzel nemcsak Bahá Ulláh prófétát, hanem Istent tagadnák meg, amiért Isten megbüntetné őket még ebben a földi életben.

Őszintén bízom abban, hogy ez a vallás nem fog úgy eltorzulni, mint a kereszténység, nem fog vér tapadni a hívők kezéhez, stb. Elárulom, hogy egy baháí férfi, vagy nő ha jelentkezik is katonai szolgálatra, békeidőben nem teljesíthet fegyveres szolgálatot, és háborúban is csak önvédelemre használhat fegyvert, és nem öldökölhet vaktában, saját kedvére. A hitet nem szabad fegyveres harccal terjeszteni, és háborútis csak szigorúan honvédelmi okokból szabad folytatni, vagyis akkor, ha egy másik állam megtámadta az adott országot, és az ország elfoglalásával fenyeget. Vagyis az ellenséget vissza lehet verni, de további megtorló intézkedéseket nem szabad folytatni.

Az igaz, hogy a baháí-ok egyetlen jogrendszert, egy pénzt szeretnének. A jogrendszernek nem más lenne az alapja, mint a Kitáb-i-Aqdas, amelynél igazságosabb jogrendszert nem tudok elképzelni, pedig én történelem szakos bölcsészként láttam tanulmányaim során elég sokféle jogrendszert, de ilyen igazságos jogrendszert még soha nem láttam.

Nem fog eljönni semmiféle Antikrisztus, az biztos. Bahá uLláh próféta után ezer évig nem küld Isten újabb prófétát a Földre, aki mégis prófétának kiáltaná ki magát, azt Isten egy másik ember által nagyon meg fogja büntetni, vagyis leküld valakit, aki elbánik ezzel az emberrel. Ez benne van a Kitáb-i-Aqdas-ban, és ez szent isteni kinyilatkoztatás.

Az meg tök mindegy, hogy átmegyünk-e a Vízöntő korba, vagy sem, ez nem változtat azon, hogy most a bahá korszakot éljük, és a baháí vallás el fog terjedni spontán módon, nem kell terjeszteni, térítgetni, stb. mivel spontán módon el fog terjedni ez a vallás, mivel meg fogják érezni az emberek előbb-utóbb, hogy nekik ez a jó. A többi vallás nem fog eltünni, legalábbis egyelőre nem, de az elképzelhető, hogy az évezred végére nagyon vissza fognak szorulni.

A világvége, meg ilyenek, hülyeség, nagyon sokáig lesz még emberi élet a Földön.

Üdv: Anna

2011. máj. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

Kedves Anna! A világvége nem hülyeség, és sosem tudjuk mikor jön el! Lehet, hogy nagyon sokáig lesz még élet. De mi van, ha nem? Ahogy senki nem jósolhatja meg, hogy már holnap eljön a vég, úgy te sem állíthatod, hogy még 394734 évig áll fenn a világ. Ha mégis, akkor bocsi és jósold meg nekem a jövő heti lottószámokat is!


1."a vallás pszichológiai szükséglet" egy nagy tudású orosz politológustól származik, aki egy beszélgetésben az Oroszország hangja rádióban a vallás és a politika kapcsolatáról szólt, linkeljem ?"


Neked meg annyit, hogy kár lehurrognod a 47%-osat, kivételesen nem mondott hülyeséget. Ellenben te mondtál most egy kapitális baromságot. Ez a mondat nem onnan származik, ahonnan gondolod. Csiszolnod kell még a műveltségeden, mert meglehetősen hézagos. A fenti gondolat egy nagyon régi latin közmondásból ered: „Naturam furca expellas, tamen usque recurret”, azaz „Űzd ki bár a természetet vasvillával, mégis vissza fog térni."

Ezt a mondatot pont erre a vallásfilozófiai összefüggésre használták a Krisztus előtti századok Itáliájában.

A többi pontod sem helyénvaló, de nem veszem végig, jobb dolgom is van, mint kicsinyességeken kötekedni...ellentétben néhányakkal.

2011. máj. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

mai 20:43-as vagyok

"Ahogy látom azt mondod, hogy azért lesz vége a kereszténységnek, mert jön az új világrend."- félreértesz; a kettő közt nincs oksági kapcsolat (hanem ez emberekben kihűl a szeretet és ritkasággá válik a hit, ahogy Krisztus megmondta előre mint a végidők egyik jelét), másrészt ne lesz teljesen vége a kereszténységnek mert az kitart ugyan létszámban megfogyatkozva, az idők végéig, és ezt le is írtam.

Aki magyar keresztségséget hirdetnek, illúziót kergetnek... Amúgy ebből is láthatod, milyen vonzó Krisztus és a kereszténység, hogy HÁNYFÉLEKÉPPEN HAMISÍTJÁK ! A hamisítványokat meg kell tudni különböztetnei az eredetitől: gondolkodni kel tudni hozzá és nem sablonokat felmondani.

"Ajánlom Icke és Alex Jones filmjét, ha még nem láttátok. "- Az általam ajánlott film átvesz részeket tőlük, de azoknál egy fokkal jobb. Ilyen szintű sajnos a magyarul hozzáférhető, angolt meg oroszt nem merek ajánlani.

"Tehát az egyháznak előbb-utóbb vége lesz, mert spirituálisan fejlődünk." -ha a kat. egyházra gondolsz, annak már vége van, haldoklik, de a protestánsok sem állnak jobban...

Nem fejlődtök spiriruálisan, hanem visszafejlődtök. Ahogyan a felvilágosodás, is Nagy Elsötétülés volt. Orwell:1984, a fogalmak pont a fordítottját jelentik. Amikor szabadságról beszélnek, akkor fokozódik a rabszolgaság.

Ismerem a Zeitgeist problémáját, úgy beszélsz a vallásról mint aki elhitte az ő hazugságaikat...Az Új Világrend pedig alakul, mostanság majd mindennap hallok a rádióban egy-egy hírt, ami egy kis lépéssel előbbjutást jelent a sátáni biradalmuk teljes kiépítéséhez.

Anna, most a fő szó nem a te Bahá Ulláhd-ról szól hanem a kereszténységről, amit te elhagyni készülsz, a sátánimádók legnagyobb örömére.

A baháik ennek az egységes világrendnek a támogatói, tudom hogy nem gonozságból, hanem tudatlanságból teszik, ahogyan az ökumeniznus hívei is. Viszont nekem a kötelességem szólni, hogy hová vezet majd ez el.

Az Antikrisztus nem prófétának fogja magát nevezni, hanem

istennek, azért az különbség. Az antikrisztus birdalmának egyelőre az előkészületei folynak, szép lassan lesz EGYRE ROSSZABB, EGYRE ROSSZABB (azért írom vastagon, hogy jó jegyezd meg: egyre rosszabb lesz, minden szempontból) és majd csak a világháború végén gyorsul fel, és akkor jön az a bizonyos hét év, majd az armageddoni csata és az Utolsó Ítélet.

A bahái vallás szerint dicséretes dolog valakit vallásáért lehülyézni, idiótának, agyhalottnak nevezni ? Anna, hogy tanultad ?

2011. máj. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!