Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » HITTAN - Bibliakör katolikus...

HITTAN - Bibliakör katolikus felnőttek számára Budapesten?

Figyelt kérdés

Észak-Budáról minél jobban megközelíthetőt tudsz ajánlani?

Jöhet privátban.

Ne végig előadás legyen, hanem olyan, hogy mindenki hozzászól.

Köszönöm.



2017. szept. 13. 09:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

Ezek a gyülekezetek bármilyen vallású,vagy vallástalan számára nyitottak.9:30-tól 10:30-ig van bibliakör.


Ha a bibliakör vezetője(vagy bárki más) elkezdene prédikálni ez idő alatt,fel kell állni,és közölni,hogy te nem prédikációt hallgatni jöttél.(Sajnos van ilyen!)


A címek:


Bp. Csepel 1212 Budapest Petőfi Sándor u. 81.

Bp. Józsefváros 1083 Budapest Práter u. 12.

Bp. Kőbánya 1108 Budapest Újhegyi stny. 1-3.

(Széchenyi Ált. Isk.)

Bp. Óbuda 1034 Budapest Beszterce u. 27.

Bp. Őrjárat utca 1158 Budapest Őrjárat u. 10/e.

Bp. Pesterzsébet 1205 Budapest Kossuth L. u. 128.

Bp. Pestlőrinc „A” 1182 Budapest Petőfi Sándor u. 22.

Bp. Pestlőrinc „B” 1181 Budapest Reviczky Gyula u. 46.

Bp. Rákoscsaba 1171 Budapest Borsfa u. 55.

Bp. Sashalom 1163 Budapest Kócs u. 24.

Bp. Terézváros 1062 Budapest Székely Bertalan u. 13.

Bp. Újbuda 1118 Budapest Szüret u. 19.

Bp. Újpest 1048

1042

2143 Budapest

Budapest

Kistarcsa Kordován tér 10.

Görgey Artúr u. 10.

Szent László u. 59.

Bp. Zugló 1147 Budapest Kerékgyártó u. 28/a.

2017. szept. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi,de azt elfelejtettem leírni,hogy a fenti címeken minden szombaton 9:30-tól 10:30-ig van bibliakör.
2017. szept. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Ez mind adventista gyülekezet, ne próbáld félrevezetni a jóhiszeműen kérdezőt.


A hamispróféta E. White tanítása "fényében" tanulmányozzák a Bibliát, minden keresztény ember számára kerülendő, ahogy a JT bibliakutatói is. Egy kategória a kettő.


Szerintem érdeklődj a helyi plébiániánál, biztos tudnak segíteni. Én is a helyi gyülekezetbe járok felnőtt hittanra, pont olyan, amilyet te is keresel. Kár, hogy vidéken vagyunk.

2017. szept. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
18%

Mi volt ebben félrevezető:


"Ezek a gyülekezetek bármilyen vallású,vagy vallástalan számára nyitottak.9:30-tól 10:30-ig van bibliakör. "


Mivel a kérdező beszélgetős bibliakört keres,valószínűleg értelmes ember,akit nem lehet félrevezetni.


Én,sok különböző egyház tanítását végighallgattam,de egyetlen tévtanítással sem tudtak félrevezetni.


Talán a katolikusokat félteni kell,nehogy valaki felnyissa a szemüket?

2017. szept. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom akkor hasonló lelkesedéssel ajánlod a királyság termeket és az ottani bibliatanulmányozást is. Bár egy ilyen alkalmat se linkeltél, így egy picit képmutató az írásod (valamiért mind adventista közösség).


Ha a kedves kérdező már megismerte Isten szavát és felnőtt hitében, akkor gondolom eleve messziről kerüli ezeket.


Ha csak most ismerkedne Isten szavával, akkor igen, könnyen félrevezethető az ember. Ezt nem bántásból vagy sértősből írom, egyszerűen ilyen az ember.

A Szentírást pedig nem kiragadott mondatok alapján kell értelmezni, hanem egészében. Mivel még nincs róla kellő ismerete, nem biztos, hogy észreveszi a csalárdságot.


Egyébként nekem alapvetően nincs gondom más keresztény felekezetek meghallgatásával, legyen az ortodox vagy evangélikus, de még olykor Német Sanyi vidámvasárnapjába is belehallgatok. Neki is vannak jó meglátásai. Viszont Russel és E. White hamispróféták szavait hirdetőket érdemes minden kereszténynek kerülnie. Ha pedig a bibliasuli oldal jó mintája ennek, akkor egészen biztos vagyok igazamban.

2017. szept. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Ez,részedről,a kérdező tudatlanná minősítése:


"Ha csak most ismerkedne Isten szavával, akkor igen, könnyen félrevezethető az ember. Ezt nem bántásból vagy sértősből írom, egyszerűen ilyen az ember."



Ez a kijelentésed pedig tudatlanságod kifejeződése:


"Ha a kedves kérdező már megismerte Isten szavát és felnőtt hitében, akkor gondolom eleve messziről kerüli ezeket."

Ha valaki felnőtt hitében,nincs az a hamis tan,ami megingatná.Az ismeretlen tanoktól az olyan tudatlanok rettegnek,mint te.


Milyen kritériumok alapján mered kijelenteni,hogy EG White hamis próféta?

2017. szept. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Valóban, ahogy a kiírásban is látható: katolikus hittanra - Bibliakörre vonatkozik a kérdés. Nem szeretnék áttérni másra.

Köszönöm #3 Hozzászóló, nem tudtam volna rögtön, hogy ez a lista adventista. Az adventisták valóban nem keresztények (álkeresztények).

2017. szept. 13. 20:46
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem ismerem a fizikát, akkor más elhitetheti velem, hogy a fény csak egy látható energiahullám. Pedig kettős természete van. Ha egy fizikus vagyok, akkor magyarázhatja bárki nekem, tudni fogom, hogy be akar csapni.


A Biblia maga írja, hogy óvakodjunk a a hamis prófétáktól, én ezt értelmezem tanításukra is.


"Milyen kritériumok alapján mered kijelenteni,hogy EG White hamis próféta?"

Az összes végső időkre vonatkozó próféciája, látomása nyomány. A többi tévtanítását már hozzá sem kell néznem, ezek is elegendőek.

De ha érdekel, van egy nagyon jó összefoglaló is hozzá, mely részletesen átnézi különböző írásait.


#7

Nincs mit. Előszeretettel rejtik el felekezetük nevét és hirdetik oldalaikon is a "semleges" bibliatanulmányozást.

2017. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

"Talán a katolikusokat félteni kell,nehogy valaki felnyissa a szemüket?"


Csak mondjuk az a különbség, hogy az adventisták nem használják a teljes Szentírást és abban a nem teljesben is vannak téves fordítások.

Mielőtt jön a felháborodás: igen, nekünk katolikusoknak 45 könyvből áll az Ószövetség.

2017. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Nem félsz elbitorolni Isten ítéleti jogát?

2017. szept. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!