Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találkoztáatok már olyan...

Találkoztáatok már olyan emberrel aki valamit örökre megváltoztatott bennetek majd eltűnt? Hogyan értelmeztétek ezt?

Figyelt kérdés
Valakivel,aki váratlanul jelent meg az életetkben-egy tanitó,barát.lelkivezető,szerzetes,szerzetesnő vagy bárki.Megtanultátok tőle amit kellett(de erre csak később jötetek rá)új világnézetet adott és utána eltávolodott vagy kilépett az életetekből.A feladata csak ennyi volt.

2017. szept. 17. 16:26
 1/5 anonim válasza:
Én nagyon szeretnék egy ilyen emberrel találkozni, de eddig sajnos még nem jött össze.
2017. szept. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondatokkal, félmondatokkal találkoztam, amik nem tudatosan de meghatározták a későbbi döntéseimet, és lényegében mindegy volt kiktől jöttek ezek, nekem annyira a személyük nem volt fontos.

Ha te egy emberrel találkoztál aki életed egy szakaszára nagy hatással volt, ott már valószínű, hogy nem csak egyirányú folyamat lehetett ez, és ha nem is vetted észre, de te is hatással voltál rá. Ilyen esetekben, ha ki is léptek egymás életéből, mindig megmarad a kapcsolat köztetek.

Úgy értelmeztem, hogy mégiscsak létezhet valami kijelölt irány az embereknek, amit valahonnan, valakik talán segíteni próbálnak.

2017. szept. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mióta tettem egy fogadalmat, h mindenkit (igen, mindenkit) úgy kezelek, mint a Teremtő hozzám személyesen küldött angyalát, azóta -mivel ráhelyeztem a figyelmem a kommunikáció mélységeire is- rendszeresen ilyen emberekbe botlok. Azóta kevésbé kiszámítható a pályám, kevésbé egyenes, de sokkal gyorsabb a fejlődésem.
2017. szept. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es válaszoló:igy igaz,találkoztam olyan személlyel aki hatással volt életem egy szakaszára és igaz,hogy kölcsönösen is hatást gyakoroltunk egymásra.Volt köztünk egy lelki kapocs.E-mailezés által nyujtott nekem lelkitanácsadást,majd később személyesen is megismerkedtünk,és néhány napot együtt töltöttünk.Ez az öt nap lelkileg nagyon tartalmas beszélgetésekkel,imákkal telt el.Nagyon egy hullámhosszon voltunk.Soha nem értett meg úgy senki mint ő.Ez a személy akkor lépett be az életembe amikor nagyon sok gonddal küzdöttem.A találkozás után egy jóideig e-maileztünk,de utána ő eltávolodott-nem értetem,ma sem értem miért.Időnként azért kaptam tőle lelki irásokat,imákat,és valahogy a távolból is megérezte mikor mire van szükségem,anélkül hogy beszéltünk,irtunk volna egymásnak.Ugyanigy én is megéreztem ezt vele kapcsolatban.Valamiylen kapocs volt közöttünk, és mindig amikor küldött valamit vagy ha nagy ritkán irt a későbbiekben az a közelség ami közöttünk volt visszajött.Habár nagyon ritkultak ezek a dolgok.Néhány évvel később küldött egy e-mailt egy lekigyakorlatról-akkor szintén rossz időszakban voltam.Elmentem erre a lelkigyakorlatra,ahol megint nagyon jó lelkibeszélgetéseink voltak,sok saját megtapaszalásáról is beszélt és adott a továbbiakra egy meghatározó útmutatást aminke egy részét csak most értem meg és most jött el az idő,hogy használjam ezeket a dolgokat.De ez a második találkozó már nem olyan jellegű és mélységű volt mint az első,talán nem is kellett volna forszirozni.De nem bánom,hogy elmentem akkor,mert ha fáj is a veszeteség, amit tőle kaptam akkor is az sokat jelent.De ezt később átértékelve éreztem igy.Először mikor ez a kapcsolat ritkult,ő távolodott,háborogtam,haragudtam rá,ugy éreztem jobb lett volna ha meg sem ismerem őt.De ez mára már átalakult.Egy kis fájdalom van bennem ha viszagondolok erre az egészre.Ő az első találkozásunkkor mikor elbúcsúztunk azt mondta mindig összeköttetésben maradunk imában.Nagyon meghatorozó és jelentős személy volt az életemben.Ha valamikor lányom születne az ő nevét adnám neki.
2017. szept. 17. 18:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, 3× biztosan voltam ilyen helyzetben. Az 1. a munka, a feladat szeretetét, fontosságát tanította meg. A 2. az emberi kapcsolatok sokszínűségét, mély érzésének a fontosságát tanította meg. A 3. azt tanította, hogy lehet(ne) máshogyan is élni, és ki kell állni önmagunkért.

Már egyik sincs velem: vagy én, vagy a helyzet akarta így.


Mindhárom helyzet a tanultakon kívül azt is jelezte, hogy az emberi kapcsolatok olyanok, mint a tehervonat, ami megáll az egyes állomásokon, de oda többé nem tér vissza...

2017. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!