Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az embernek jogában áll-e ezt...

Az embernek jogában áll-e ezt kérni Istentől?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy valaki nem hisz, illetve nem hiszi Isten létezését. De kijelenti azt hogy ha Isten megmutatja magát neki akkor hinni fog benne. Ő nem kéri ezt, mert azt mondja nem neki van szüksége rá, viszont ha megtörténne mégiscsak ez a csoda, akkor teljesen elismerné létezését És átadná neki életét. Szerintetek ez egy őrző kérés, egyáltalán jogában áll egy embernek ilyet kérni? Isten megteheti?

2017. szept. 19. 21:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Nem tudom... a hívők valahogy fel vannak mentve a gondolkodás alól.

HA Ádámék LÁTHATTÁK az istent - AKKOR mi MIÉRT nem láthatjuk?

2017. szept. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Nyugodj már meg :D

Ádámék addig láthatták Istent, amíg bűnbe nem estek. Miután bűnbe estek, Isten elrejtette magát, mivel a bűnös ember számára Isten közvetlen jelenléte veszélyforrás. Sőt valójában már ennek előtte maga az ember rejtőzött el Isten színe elől, mivel ezt a változást azonnal érzékelte a bűnbeesés után.

De ezek mind az első 3-4 fejezetében vannak leírva a Bibliának, és egyáltalán nem tartoznak a nehezen érthető dolgok közé a Szentírásban, szóval nem tudom, hogy mit vitatkozunk róla, mikor ennyire alapvetően nem ismered a szöveget...

2017. szept. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"mivel a bűnös ember számára Isten közvetlen jelenléte veszélyforrás"

Hiába mondom, hogy ez NEM IGAZ?

Ez csak a pogány vallásokban van így, ahol az isten NEM végtelen, és eredeti formájában csakugyan veszélyes.

De a szeretet VÉGTELEN istene NEM ILYEN!


Ezen kívül egy ember akkor bűnös, ha SZÁNDÉKOSAN követett el BŰNCSELEKMÉNYT. A szabálysértés még NEM bűncselekmény!

Szóval az emberek nagy része NEM bűnös!

Nem is ártatlan, de nem követett el AKKORA bűnt, hogy az istennek el kelljen rejtőznie előle.

2017. szept. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
OK. Mivel most lett világos számomra, hogy mi ketten nem ugyanabban az Istenben hiszünk, így nincs is további hozzáfűznivalóm.
2017. szept. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

23.Hsz!


Minden híreszteléssel ellentétben,az érveket nem pótolja a hangerő!



Majd minden sorodban kiabálsz.Javaslom,a Valeriána rendszeres fogyasztását,s amellett a Biblia tanulmányozását,a világ megismerését.

2017. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Fordítok:

nem tudtok mit válaszolni, de ezt nem akarjátok beismerni.

Persze, hívők... mit vártam.

Érveket?

2017. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

26.Hsz!


Írj ki egy kérdést,és talán válaszolunk rá,ha nem végig kiabálva írod ki,és valóban kérdés,és nem erőszakos rágalom.

2017. szept. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nem én tértem el a kérdéstől, arról meg nem tehetek, hogy itt máshogy nem lehet kiemelni.

Kiabálás akkor lenne, ha az egész mondat nagybetűs lenne.


Azért örülnék, ha lenne normális válasz... de nincs. Ez tényleg csak pogány babonából lett átemelve: pl. Zeusz, teljes díszben ugye maga a napkorong, ami nyilván porrá éget közelről.

De a keresztének végtelen hatalmú istene úgy jelenik meg, ahogy csak akar.

2017. szept. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!