Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én most ezt nem értem. Hogy...

Én most ezt nem értem. Hogy lehet?

Figyelt kérdés

A kérdésem elsősorban Jehova Tanúihoz szól, mert én tényleg nem értem:

Jèzus betegeket gyógyított- ti nem

Jézus démonokat űzött ki- ti nem

Jézus ihletetten beszélt-ti nem

Jézus halottakat tàmasztott- ti nem

Jézus együtt evett bünösökkel és nem rekesztette ki őket- ti nem

Ideje nagy részét ez tette ki. Ti most akkor tulajdonképpen miben utànozzàtok Jézust???Ezt most tényleg nem értem



2017. szept. 24. 11:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
6%

Jézus azért gyógyított betegeket, támasztotta fel a halottakat, és zavarta el a démonokat, mert ez is egy azonosító jele volt annak, hogy Ő a szövetség követe.


Ezzel bemutatta, hogy mit fog tenni az egész lakott földön a királyságában mindenütt.

Jézus idejének nagy részét, a királysága jó hírének az elvitelével töltötte, mert ezért küldetett elsősorban.

S ezt ki is jelentette, szót sem ejtett arról, hogy a gyógyítás vagy a halottak feltámasztása miatt jött, azt majd a királyságában fogja maradéktalanul, az arra érdemeseknek megtenni.


Hogy még is néha néha tett ilyeneket, az nem azt jelentette, hogy az a fő célja a jövetelének abban az időben, és a követői sem támasztottak fel minden halottat, vagy gyógyítottak meg minden embert. Ahogy írtam is.

Ezek után szövetséget kötött egy királyságra, a leendő társörököseivel.


Az utolsó apostol halálával, megszüntette ezeket a természet feletti ajándékokat, és az első gyülekezet megalapítása után, leíratta az apostolaival, hogy mi kell, hogy jellemezze a követőinek a minden napi életét, és a gyülekezet életét.


A gyülekezet tisztán tartása érdekében, azokat akik megszegték a keresztényekre jellemző tiszta imádatot, azokat el kellett távolítani a gyülekezetből, hogy Isten ne vonja meg az áldását, a szellemét egy két személy miatt az egész gyülekezettől.


Ahogy írja is, hogy Isten szelleme megmaradjon a gyülekezetben.

Jézus követőinek azonosító jele az egész lakott földön egységesen a szeretetnek kell, hogy legyen, mert a gyógyításokat, halottak feltámasztását, stb Jézus fogja elvégezni, a gonosz emberektől megtisztított Földön, és nem most.


Jézus követői szeretetének egyik módja, hogy Jézushoz, és az első követőihez hasonlóan, a királyságnak a jó hírét kell elvinniük, ami egyedüli megoldása az emberek problémájának.

Nem tartják meg maguknak ezt a jó hírt, és Jézus utasítása alapján a már képzettek is tanítsák azokat, akik szeretnének Isten királyságában örökké élni.


"bűnösökkel együtt evett"


Mit gondolsz, kik voltak azok a bűnösök, akikkel együtt evett?

Olyanok voltak, akiket maguk a vallás vezetők tartottak annak, de valójában, szerettek volna helyesen élni.


Vajon a gyülekezetek megalakulásakor, megtűrték azokat az embereket, akik már testvérként tettek helytelenségeket? hiszen maga János is azt írja, hogy aki testvér létére parázna, vagy egyéb helytelenséget elkövető, azzal ne is egyenek, és ne is köszöntsék, mert akkor bűnrészessé válnak azok is, akik társalognak ilyenekkel.


A halottak feltámasztása, és a betegek gyógyításának ideje, az ezer éves millenium alatt Jézus és a társörökösök dolga lesz. És akik a Földön túlélik a nagy nyomorúságot, ebben az áldásban fognak részesülni.


Ha most lenne a gyógyítás, akkor már Isten királyságának kellene uralkodnia, és az emberek nem betegednének meg újra, és nem halnának meg.

2017. szept. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm vàlaszod de a kérdésem még mindig àll. Miben utànozzàtok Őt?
2017. szept. 24. 12:59
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Na, ez egy nagyon jo kérdés, respect a kérdezőnek.


Coccomaci, ugye tudod, hogy a történelmi egyházak ma is gyógyítanak, még ha nem is feltétlenültermészetfeletti módon, de kórházakat tartanak fenn. Ezzel szemben ti azt tartjatok segítségnek, hogy naphosszatt kint álltok az őrtornyos standjaitok mellett, és mègis ti hiszitek magatokat az egyetlen igaz úton járóknak, és ócsároljázok a többi egyházat. :/

2017. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Bocsànat nem vettem észre a kérdésemre a vàlaszodat, mert felületesen olvastam el. Szóval akkor abban utànozzàtok Őt, hogy elmondjàtok, hogy lesz egy új vilàg, ahol nem lesz bűn, betegség stb..ha jól értem


Akkor a következő a kérdésem:

Ha ebben utànozzàtok a Mestert,akkor màs gyülekezet mit csinàlnak evangélium hirdetés címén. Ők is hirdetik, hogy Jézus megvàltott minket és eljön egy új kor, új vilàg nem lesz bűn, betegség stb....

Szóval, akkor most tényleg nem értem....

2017. szept. 24. 13:15
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem gyógyitott, támasztott fel embereket se semmi mást nem csinált jézus. Fogadd el, hogy csak egy ember volt aki vakitotta a népet nem pedig szeneket nyitott meg. Az egyik evangélium üti a másikat. Hazugság az egész. De ha igaz is lenne, elég érdekesnek tartom, hogy az ószövetségben gyilkolta még az izraelitákat is, az újszövetségben pedig csupa jókat cselekedett. Hazugság az egész.
2017. szept. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
18%

Tudod, sokszor nem válaszolok tovább, olyan alkalmakkor, mint pl. ez is.

Nem látom értelmét, fárasztó, és elkedvetlenítő.


Sehol nem olvastuk, hogy Jézus, vagy akár melyik követője megemlítette volna, hogy az anyagi forrásokat, idejüket elsősorban, kórházak fenntartására, vagy ételosztásra szántak volna, a testvéreken kívül állókkal szemben. Jó lehet a buzdítás arról szól, hogy tegyünk jót mindenkivel.

Ám az idő rövidsége miatt, elveszne a lényeg amire az egész munkát építette Jézus és az apostolai.


Azért adózunk, és fizetünk biztosítási díjakat, hogy ezeket, az ezzel foglalkozók végezzék el, a munka idejükben, és a szabad időben pedig aki keresztény, az a jó hír hirdetésével, és egyéb teokratikus, és családi kötelezettségekkel, feladatokkal foglalja el.


Könnyű hibát keresni és találni, hiszen Jézusban is aki aztán semmilyen hibája nem volt, alaposan kikezdték.


Egyáltalán nem ócsárolunk senkit. Azzal, hogy a Biblia tanítása fényében, rávilágítunk némely hiányosságra, az nem mások lenézése, vagy kritizálásáért van.

Hiszen akik ezt teszik, azokban is, ahogy az Írás mondja:

Megvan az Isten iránti készség, csak nem a pontos ismeret szerint.

(Róma 10:2) 2 Mert tanúskodom mellettük, hogy van bennük buzgalom Isten iránt, de nem pontos ismeret szerint;


Jézus azért nevezte ki a visszajövetelekor a hű és bölcs szolgát, hogy azokat felhasználva, egységesen, együtt működve Jézus kinevezett felvigyázóival, végezzék el azokat a feladatokat amiket hátra hagyott.

Isten népe Jézus vezetése alatt, egységes családként él, és nincsenek vallásköziségek, és tanítások sokfélesége.


Az aki szeretne részt venni Isten munkatársaként az utolsó napok feladataiban, az nem külön munkálkodik, hanem együtt dolgozik a többiekkel, és Isten elrendezése szerint képezi alapját a népének.


Ha az első keresztények is elkezdtek volna a Jeruzsálemi vénektől és a kiadott útmutatásoktól külön ténykedni, akkor előbb utóbb, nem hogy növekedett volna a keresztények száma és a gyülekezet, hanem káosz és meghasonlások támadtak volna, amik a későbbiekben a vallások szét darabolása lett valóban is.

2017. szept. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves coccomaci!


Én most nem értelmm miért tartod a kérdésem provokàciónak. Vàlaszt nem kaptam, így érdemben még mindig nem értem, h mi a különbség akkor a ti és màs gyülekezetek evangélium hirdetésével kapcsolatban. Ugyanazt hirdetik. Ők is utànozzàk Jézust. Új vilàgról beszélnek, ahol nem lesz bűn, betegség stb. Hirdetik Jézus eljövendő kiràlysàgàt. Nem értem akkor.....de lehet csak én nem értem....

2017. szept. 24. 16:25
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem tartom provokációnak a kérdésedet.


Mindössze némelyek hozzá állása a válaszaimhoz, elkeserítő.:(


Lehet hogy nem érted, hiszen elmondtam, hogy nincs vallásköziség, Isten nem támogat senkit aki magán akcióban vagy más vallásokkal karöltve próbálja utánozni Jézust, miközben mélyen a világban belekeverednek olyasmibe, amitől máris nem keresztény életet él.

2017. szept. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

De nem nagyon értem, hogy én példàul mibe keveredtem bele a vilàgba, ahogy írod. Testvéreimmel szeretetben élek. Nem ünnepelünk vilàgi ünnepeket, nem vagyunk paràznàk stb stb stb..

Amikor az utcâkak jàrjuk ....Jézus parancsa szerint....az embereknek az örök élet reménységéről beszélünk, hogy lesz egy új vilàg, ahol Jézus lesz az uralkodó. Bűnökből való megtérést hirdetjük stb stb..

Én akkor most nem értem, hogy én és sok tàrsam milyen vilài dologba kerültünk bele ìgy ismeretlenül is.

Még ezt az egyet kifejtenéd nekem??

A rossz indulatú hozzàszolàsokkal meg ne törödj én sem teszem

2017. szept. 24. 20:13
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem, h miért vagyok vàdolva vilàgi bűnökkel. Most azért kicsit elszomorodtam. De mindegy. Tovàbbra is teszem a dolgom, amivel megbízattam. Nem haragszom ràd, Isten àldjon és minden jót neked.
2017. szept. 25. 09:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!