Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én most ezt nem értem. Hogy...

Én most ezt nem értem. Hogy lehet?

Figyelt kérdés

A kérdésem elsősorban Jehova Tanúihoz szól, mert én tényleg nem értem:

Jèzus betegeket gyógyított- ti nem

Jézus démonokat űzött ki- ti nem

Jézus ihletetten beszélt-ti nem

Jézus halottakat tàmasztott- ti nem

Jézus együtt evett bünösökkel és nem rekesztette ki őket- ti nem

Ideje nagy részét ez tette ki. Ti most akkor tulajdonképpen miben utànozzàtok Jézust???Ezt most tényleg nem értem



2017. szept. 24. 11:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nézd kedves Kérdező.


Azt Te is leszűrheted a Bibliából, hogy Isten egy népként egy vezetést felhasználva, rendezetten végezteti el a munkát.

Isten népe, soha nem volt több felekezetben levők tagjai.

Ez sem nem rendezett, sem nem egységes. Istennek vannak elrendezései, ahogy olvashatod is. Régen a Főpap vezette a népet, akik ennek az egy személynek a vezetése alatt állt. aki ez ellen lázadt, azokat Isten halálra ítélte, mert Isten nevezte ki, és aki ellene volt, Isten elrendezését bírálta, ennél fogva Isten úgy vette, hogy ellene lázadnak.


Jézus elmondta, milyen jellemzői lesznek a gyülekezeti elrendezésnek, függetlenül, hogy milyen országban élnek.


Jézus felhatalmazta és kinevezte a hű és értelmes szolga osztályt, hogy megfelelő szellemi eledelben részesítsék Jézus követőit. Így rendezetten minden népből, nyelvből, egy vezetés alatt vannak Jézus királyságának leendő várományosai. Ugyan azt tanulják, és tanítják.

Minden gyülekezetben az elrendezés szerint, ahogy az első században is voltak, vannak vének, felvigyázók, akik szintén alá vannak rendelve a körzet utazó felvigyázóinak, mint ahogy Pál is és Timótheusz is ilyen utazó felvigyázó volt, és rendszeresen látogatta a gyülekezeteket, és segítette a tanácsaival az ott szolgáló véneket, illetve buzdította a keresztényeket.

az utazó felvigyázó is, mint Pál a vezető testületnek, más néven a Jeruzsálemben levő apostoloknak és véneknek a tanácsai szerint kellett végezni a feladatát.


Ez ma sincs másként.


Te ide tartozol? vagy magán akcióban tevékenykedsz?

Mert nem mindegy.

2017. szept. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező. Felesleges a szomorúság, nem vádoltalak, és nem is vádollak semmivel.

Tedd azt amit jónak látsz, mindenkinek a szabad akarata döntést hozni, hogyan áll Isten dolgaihoz.

A leírás szerint, vagy a saját elgondolása szerint.


Isten azért íratta le a szavait, hogy legyen egy etalon ahhoz, hogy mit kell tennie a népének. Van aki teszi, van aki nem, vagy másként akar ténykedni, mint ahogy Isten kéri.


egyéni jogod ezt eldönteni. Én magam is további áldásokban gazdag életet kívánok, s reménykedem, hogy az írásokból felismered az igazságot, és örök élet lesz a jutalmad.

2017. szept. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Kedves Coccomaci ,


Köszönöm válaszod. Most már nagyjâból értem a gondolatmenetedet. A gondolatmeneted gyakorlatilag mindent megkérdőjelez az életemben, amit Isten adott az életemben. Gondolatmeneted, amit az Ígére alapozol, megkérdőjelezi az Istennel való személyes kapcsolatomat, üdvösségemet, mindent, wmit Isten tett eddig az életemben.

Én az Istenfélelmem miatt nem szoktam ilyeneket írni senkinek, mert Isten a szívek vizsgálója és nem emberek és egyházak. Azért szavaidhoz bátorság kell én nem vagyok ilyen bátor. Illetve kemény szívű voltam én is, de találkoztam Jézussal és a kemény páncélomat megtörte. Azótw tudok szeretni és nem vádolni. Azt is értem, hmi az én nagy bűnöm. Hogy nem tartozom közétek. De hát mit csináljak, ha a Isten máshova hívott el?? Nem mehetek ellene az akaratának.Te a gyül3kezetedben találtad meg az örök élet reménységég én ezért nem vádollak....hát ki vagyok én?? Ki vagyok , hogy rád agassak mindenféle bűnt? Hisz nem is ismerlek. Részemről ennyi. Szeretlek kedves felebárátom.

#Megismeritek az Igazságot és az Igazság szabadokká tesz benneteket#

2017. szept. 25. 09:56
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,ezt azzal magyarázzák,hogy letagadják. Tehát az Őrtorony azt írja nekik,hogy senki kerek e világon nem evangélizál,csak ők. Ami igen érdekes,mert pl amikor mi voltunk kint és a gyülekezetünk pásztora épp evangélizált valakinek,akkor egy arra kószáló tanú szólt bele. Innen is látszik,hogy nem mindent tudatlanságból csinálnak,hanem egyenesen hazudnak,mikor azt mondják,hogy senki nem hirdeti a jó hírt,mikor maguk is összefutnak más gyülekezetekkel,akik az utcán prédikálnak,sőt,még bele is próbálnak kotnyeleskedni.
2017. szept. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Mackó barátunk meg röviden arra akart utalni,hogy mivel nem velük hirdetsz,nem vagy hiteles.
2017. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
46%

Vidiripi


"...királyságában fogja maradéktalanul, az arra érdemeseknek megtenni."


A királyságba csak az arra érdemesek kerülhetnek be ,mások nem örökölhetik ez meg van írva! Szóval miről is beszélsz?


"Ezek után szövetséget kötött egy királyságra, a leendő társörököseivel."


Mindenkivel aki hisz ő benne!


"Jézus követőinek azonosító jele az egész lakott földön egységesen a szeretetnek kell, hogy legyen..."


Te tényleg Jehova tanúja vagy, Csak mert az Őrtorony egészen mást írt az Őrtorony újságban!


Őrtorony 2013 július 15. "Ezek a hűséges keresztények hamarosan arról váltak ismertté, hogy házról házra prédikálnak. Az igaz keresztények ma is erről ismertek."

A János 13:35 figyelmen kívül hagyták!


"Jézus követői szeretetének egyik módja, hogy Jézushoz, és az első követőihez hasonlóan, a királyságnak a jó hírét kell elvinniük, ami egyedüli megoldása az emberek problémájának."


S mi a királyságnak a jó híre?


"A halottak feltámasztása, és a betegek gyógyításának ideje, az ezer éves millenium alatt Jézus és a társörökösök dolga lesz."


Ezt melyik ige támasztja alá a Bibliából?


"Nem látom értelmét, fárasztó, és elkedvetlenítő."


A hívő élet nem csak játék és mese!


"Sehol nem olvastuk, hogy Jézus, vagy akár melyik követője megemlítette volna, hogy az anyagi forrásokat, idejüket elsősorban, kórházak fenntartására, vagy ételosztásra szántak volna, a testvéreken kívül állókkal szemben. Jó lehet a buzdítás arról szól, hogy tegyünk jót mindenkivel."


Anyagi források:

[link]

Ennyire szervezetten tukmálni a tagokra az adományozást mint ahogyan azt az Őrtorony teszi egyetlen más kereszténynek mondott egyháznál sem megtalálni. Sehol máshol nincs ilyen hogy az adományozás módjai azok tanulmányozás keretében folynak.

Az való igaz hogy nem a kórházak működtetése a legfőbb feladata egy kereszténynek.


"Egyáltalán nem ócsárolunk senkit. Azzal, hogy a Biblia tanítása fényében, rávilágítunk némely hiányosságra, az nem mások lenézése, vagy kritizálásáért van."


Ha én ugyan ezt teszem akkor az Őrtorony szervezettel szemben. Nem Jehova tanúival szemben mert nem ők határozzák meg a tanításokat. Szóval ha ugyan ezt teszem akkor engem miért sértegetnek ezért néha a tanúk. Pedig én csak következetes és kitartó vagyok. És felhívom a figyelmet a problémákra a szervezettel kapcsolatban.


"Jézus azért nevezte ki a visszajövetelekor a hű és bölcs szolgát, hogy azokat felhasználva, egységesen, együtt működve Jézus kinevezett felvigyázóival, végezzék el azokat a feladatokat amiket hátra hagyott."


"Jézus 1918-ban eljött és megvizsgálta a felkenteket..."

Olvasható az egyik Őrtorony kiadványban. Oké! De ezt honnét tudják? Melyik Bibliai ige támasztja alá?

Vagy azt honnét lehet tudni hogy Jézus 1914-ben megszemlélte a jelképes templomot és ez 3,5 évig tartott neki? Sőt olyan is volt hogy a 7 igazgatóból 4 fellázadt Rutherford ellen. Ezt is abban az Őrtoronyban olvastam. Kíváncsi lennék miért lázadtak fel ennyire hirtelen és több mint a fele az igazgató tanácsból.

Jézus milyen feladatokat hagyott hátra és miért nem olvashatunk erről a Bibliában? Vagy ez esetleg egy apokrifban van benne?


"Isten népe Jézus vezetése alatt, egységes családként él, és nincsenek vallásköziségek, és tanítások sokfélesége."


Vallásköziség az valóban nincs. De hogy a tanítások sokfélesége ne lenne az nem igaz. Csak épp az előző verzió az már hamisságnak számít és ha valaki továbbra is azt vallja azokat kiközösítik. Amúgy van olyan tanítás ami már a 8. verziónál tart. Érdekelne hogy eljut valaha az Őrtorony a végső igazságra vagy mindig csak a viszonylagos igazságot képesek szellemi eledelként felszolgálni a tagoknak?

Csak mert Jézus nem beszélt arról hogy a HBR romlott szellemi táplálékot is felszolgál amely állandó kiigazításra szorul. Hogyan lesznek így megelégítve azok akik vágynak az igazságra?


"Az aki szeretne részt venni Isten munkatársaként az utolsó napok feladataiban, az nem külön munkálkodik, hanem együtt dolgozik a többiekkel, és Isten elrendezése szerint képezi alapját a népének."


Mit ír az ige?

Márk 9:38 János azt mondta neki: Mester, láttunk valakit, aki a te nevedben ördögöket űz, de nem követ minket, és mi megtiltottuk neki, mivelhogy nem tartozik közénk. 39 Jézus pedig azt mondta: Ne tiltsátok el őt, mert senki sincs, aki csodát tesz az én nevemben, ugyanakkor gonoszul szólna felőlem. 40 Mert aki nincs ellenünk, az velünk van. 41 Mert aki inni ad nektek egy pohár vizet az én nevemben, mivelhogy a Krisztuséi vagytok, bizony mondom nektek, nem marad jutalom nélkül.

- Akkor ezt vajon hogyan kell érteni vagy kire vonatkozik?


"Ha az első keresztények is elkezdtek volna a Jeruzsálemi vénektől és a kiadott útmutatásoktól külön ténykedni, akkor előbb utóbb, nem hogy növekedett volna a keresztények száma és a gyülekezet, hanem káosz és meghasonlások támadtak volna, amik a későbbiekben a vallások szét darabolása lett valóban is."


S ezt a megosztottságot az Őrtorony csak növelte. Kereszt vagy kínoszlop? Mi a jelentősége?

Ki nem érdemelt kedvesség vagy kegyelem? Melyik az elterjedtebb?

Az hogy Jeruzsálemi Vezető testület olyan nincs a Bibliában mint ahogyan a háromság sincs benne.

Érdekes módon pont egy olyan apostol írta meg a gyülekezetek hosszabb működését szabályozó írásokat aki nem volt ott az utolsó vacsorán sőt még csak nem is volt Jézus közvetlen tanítványa. Hogyan lehetséges az hogy még is egy ilyen emberre bízta Isten azt hogy megírja ezeket? S leveleinek több mint a fele az Újszövetség írásainak. Pál apostolról van szó aki szó szerint mindent bevetett hogy elpusztítsa a keresztényeket!

Az első századi gyülekezeteket tudod ki egységesíttette? A szegletkő akinek a neve Jézus Krisztus ő volt az aki a saját vérén vásárolta meg azokat az embereket akiket az Atya neki adott. S Jézus Krisztus mellett tanúskodtak az apostolok és azok tanítványai a föld legtávolabbi részéig!

Kinek a nevéért kellett Pál apostolnak szenvednie? Az igei választ itt olvashatod!

ApCsel 9:13 Anániás pedig így válaszolt: Uram, sokaktól hallottam e férfi felől, hogy mennyi rosszat tett a te szentjeid ellen Jeruzsálemben, 14 és itt is felhatalmazása van a főpapoktól, hogy mindazokat megkötözze, akik a te nevedet segítségül hívják. 15 De az Úr azt mondta neki: Menj el, mert ő nekem választott eszközöm, hogy hordozza az én nevemet a pogányok, a királyok és Izráel fiai előtt. 16 Mert én megmutatom neki, mennyit kell az én nevemért szenvednie. 17 Elment azért Anániás, bement a házba, rátette kezét, és azt mondta: Atyámfia, Saul, az Úr küldött engem, az a Jézus, aki megjelent neked az úton, ahogy jöttél, hogy újra láss, és beteljesedj Szentlélekkel.

De amennyiben egyetértesz elemezzük tovább a dolgokat és vonjunk le következtetéseket amelyek vagy megállnak az ige mérlegén vagy nem.

2017. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Én probáltam coccomacival értelmesen beszélni,de az lett a vége, hogy az én gyülekezetemben mindenféle világi bűnökbe merült velem együtt. Nem is említettem a gyülekezetem nevét, illetve engem sem ismer, de bűnökkel vagyunk vâdolva. De, hogy milyen és melyik bűnnel, arra nem sikerült választ kapnom. A gyūlekezetünkben szeretetben élünk és Isten kegyelméből megteremjük a Szellem gyümölcsét. De, akkor ezek szerint nincs köztünk az Isten. Hát énem tudom. Le vagyok döbbenve ezeken a vádlásokon. No mindegy, szép napot mindnyájunknak és az Úr Isten legyen közöttünk, aki megígérte, hogyha ketten összejövünk az Ő nevében, akkor Ő ott lesz. A szív szeretet nélkül egy tömegpusztító fegyver.
2017. szept. 25. 20:02
 18/19 anonim ***** válasza:
Semmi baj kérdező,a Biblia írja,hogy mikor a Sátán vádol Isten előtt vélt,valós,múltbéli bűnökkel,Jézus közbenjár értünk. Itt is megmutatkozik a szellemi háttér,amikor a tanúk csakis mások bűneivel vannak elfoglalva és ,ahelyett,hogy imádkoznának értük,ahogy Jézus teszi,felhozzák a bűneiket és vádolnak,ahogy a Sátán teszi.
2017. okt. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúi felhívják a figyelmet arra, hogy különbség van aközött, amit a Biblia mond, és aközött, amit sok vallásos csoport tanít. De a céljuk nem az, hogy megreformáljanak más vallási szervezeteket. Inkább az, hogy segítsenek az őszinte egyéneknek, hogy pontos ismeretet szerezzenek Istenről és a Szaváról, a Bibliáról. Továbbá egy egységes, egész világra kiterjedő testvériséget alkotnak. Ha bibliai tanításokról van szó, Jehova Tanúi mindenhol az egész világon megfogadják Pál apostol tanácsát, hogy ’egyetértésben beszéljenek’. Nincs közöttük megosztottság. Ehelyett őszintén törekednek arra, hogy ’egységesek legyenek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban’ (1Korintusz 1:10).
2017. nov. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!