Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történik, ha valaki a...

Mi történik, ha valaki a pokolban mindent megbán, amit kell, mindent jóvá akar tenni és meg akar térni?

Figyelt kérdés
Kikerülhet a pokolból?

2017. szept. 29. 11:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
27%

#7

Miért ne kérdezhetnéd:


"Ha valaki az Emberfia ellen beszél, bocsánatot nyer, de ha a Lélek ellen beszél, nem nyer bocsánatot sem ezen, sem a másvilágon."


Ez az ige megadja a lehetőségét a bőnök bocsánatára már halálunk után.


"Az a szolga, aki ismeri ura akaratát, de nem áll készen, hogy akarata szerint járjon el, sok verést kap. Aki azonban nem ismeri s így tesz olyat, amiért büntetést érdemel, csak kevés verést kap."


Itt is a túlvilágon elszenvedett büntetésről olvashatunk. Úgy értelmezem, hogy a sok verés a poklot jelenti, a kevés verés pedig az ideig tartó szenvedést.


"Mondom neked, ki nem jössz onnan, míg az utolsó fillért meg nem fizeted."

Szerintem itt sem valódi börtönről beszél Jézus. Mivel meg van a lehetőség a kijutásra, ezért pokolról sem lehet szó.


Pálnak van egy írása, melyben a halottakért való megkeresztelkedésről beszél (1Kor 15,29-30). Itt is az jön elő, hogy az üdvözültekért és kárhozottakért felesleges bármilyen ima vagy cselekedet, hiszen "sorsuk megpecsételődött", tehát kell lennie olyan elhunytaknak, akikért lehet imát mondani.


Szintén Pál beszél tűz általi megtisztulásról is:

"De akinek műve elhamvad, az kárt vall. Maga ugyan megmenekül, de csak mintegy tűz által."


Ezeken felül lehetne idézni még többet is, ha óhajtod megteszem. De szerintem ennyiből is látszik, hogy van bibliai alapja annak amit írtam.

2017. szept. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
22%

#10

"Erre kiváncsi vagyok én is?"


Fogalmam sincs, hogy kíváncsi vagy-e rá vagy sem, ezt neked kell eldöntened. Ha kíváncsi vagy, olvasd fentebbi írásom, ha nem vagy kíváncsi, akkor ne olvasd.

2017. szept. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Alex Fly ***** válasza:
28%
A pokol az egyetlen hely, ahol nincs Isten jelenléte. Nincs, aki megbocsáthatna...
2017. szept. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
88%

@11 köszönöm, de a szövegkörnyezetbe visszahelyezve teljesen más értelmet nyernek, mint így kiszedve. Pl.:

1 Kor

15,29 Különben mit cselekesznek azok, a kik a halottakért keresztelkednek meg, a halottak teljességgel nem támadnak fel? Miért is keresztelkednek meg a halottakért?


Ha megnézed a szövegkörnyezetet, akkor pont az derül ki, hogy nem a halottakért keresztelkedünk meg, hanem az élő Jézusért. Stb...


""Ha valaki az Emberfia ellen beszél, bocsánatot nyer, de ha a Lélek ellen beszél, nem nyer bocsánatot sem ezen, sem a másvilágon."


Ez az ige megadja a lehetőségét a bőnök bocsánatára már halálunk után. "

Ez egy példabeszéd. Sehol nincs az apostoli levelekben leírva, hogy halálunk után még van lehetőség. "Egyszer meghalunk, utána ítélet" ez a konkrétum. Ráadásul ez nem bizonyítja, hogy más bűnök megbocsájtást nyernének a másvilágon.

Ma ezt úgy mondjuk, hogy aki nem hisz Jézusban nem nyer bocsánatot sem ezen, sem a másvilágon, azaz SOHA.

Másvilágon már nem lenne szívbéli a megtérés, Isten pedig nem alkalmaz megfélemlítést, kényszert.


1 Kor 3,15 Ha valakinek a munkája megég, kárt vall. Ő maga azonban megmenekül, de úgy, mintha tűzön keresztül.


Nem azt mondja, h tűz által. Hibás katolikus fordítást használtál


"Ezeken felül lehetne idézni még többet is, ha óhajtod megteszem. De szerintem ennyiből is látszik, hogy van bibliai alapja annak amit írtam."

Nem kell, az eddigieket is köszi. Bocs, elvileg nem akartam vitatkozni, de ez lett belőle:(

2017. szept. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
34%
Nincs ezzel gond. Máshogy értelmezzük a különböző igéket. Ha mindenki egyformán értelmezné, akkor a 10000 felekezett helyett 1 lenne csak.
2017. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Komment a második válaszhoz:sosem késő!De ha késő is lenne:jobb későn mint soha!
2017. szept. 29. 12:24
 17/30 anonim ***** válasza:
59%

`Oszt akkor most egészen a halálom pillanatáig,rabolhatok, gyilkolhatok, paráználkodhatok,káromkodhatok, űzhetem kedvtelésemet,arcul üthetem felebarátaimat,-???

Mert halálom után a pokolban ugy is megbocsátást nyerek nem?

Az Antikrisztusát!!!

2017. szept. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
18%

#17

Javaslom szedj gyógyszert a betegségedre, mielőtt túlságosan elhatalmasodik feletted.

2017. szept. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
36%

"#17

Javaslom szedj gyógyszert a betegségedre, mielőtt túlságosan elhatalmasodik feletted."

Pedig jogos, gondold csak át!

2017. szept. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
12%

Mi a jogos, hogy olyanokat állít, hogy szerinte a legmegátalkodottabb emberek a pokolban megbocsájtást nyerhetnek?


Szerintem elég abszurd a feltételezése és közel sem jogos.

2017. szept. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!