Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyÜlisek! Nekünk keresztén...

Hit gyÜlisek! Nekünk keresztényeknek szabad UFC meccseketket nézni? Ugy értem bűn e ilyet nézni vagy nem? Van köztetek aki szintén szereti vagy akár profi bokszot?

Figyelt kérdés

2017. szept. 5. 18:49
1 2
 1/17 Blaster123 ***** válasza:
32%

Miért kell minden tevékenység előtt bűntudatot érezned?

Tegyük fel, hogy bűn, istened összeráncolja homlokát, ezért te a végtelenségig fogsz a pokolban szenvedni? Amiért sportot nézel?


Nézheted nyugodtan.

2017. szept. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

Nem vagyok Hitgyülis,csak keresztény,tehát követem Krisztust.


El tudod képzelni,hogy melléd ül Jézus nézni egy küzdelmet,és ujjongva tapsol,amikor kedvenc játékosa ellenfelét hordágyon viszik ki a "játéktérből"?

2017. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Kiss Éva Judit ***** válasza:
39%

Előttem szóló bizonyosan nem hisz Istenben. A kérdésed teljesen jogos, hiszen Isten gyűlöli az erőszakot.


Azt szokták mondani, ha van kérdés, hogy tegyem, vegyem, egyem stb. akkor az nem kérdés!


Jobb ha nem teszel olyasmit, ha féled Istent, amit ő gyűlöl

Példabeszédek 8:13; Zsoltárok 11:5 ......Gyűlöli lelke mindazt, aki az erőszakot szereti


Tehát Te döntesz, Isten pedig a cselekedeteid szerint ítél.

Tedd fel a kérdést magadnak: Vajon Jézus elmenne ilyen meccsre, nézne box mérkőzést?

É

itt nem válaszolok, mert abból viták lesznek. Ha szeretnél kérdezni privátban szívesen beszélgetek

2017. szept. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Blaster123 ***** válasza:
23%

"melléd ül Jézus nézni egy küzdelmet,és ujjongva tapsol,amikor kedvenc játékosa ellenfelét hordágyon viszik ki"

Nyilván ujjong ha nyer a kedvenc játékosa

lul

2017. szept. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Kiss Éva Judit ***** válasza:
26%
Jaj! ha van kérdés, akkor az azt jelenti NINCS kérdés. Bocsi, elírtam
2017. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

"Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de én nem adatom valakinek hatalma alá." (1Kor 6,12)

Sokkal jobb kérdés az, hogy benned milyen következményei vannak, ha ilyesmit nézel. Nem ismerem az UFC-t, csak belenéztem, és nem igazán szimpatikus.


Egyszer Derek Princetől megkérdezték a diákjai, hogy helyénvaló-e, ha eljárnak táncolni a fiatalokkal. Válaszul egy igét idézett nekik:


"És mindent, amit csak cselekesztek szóval vagy tettel, mindent az Úr Jézusnak nevében cselekedjetek, hálát adván az Istennek és Atyának Ő általa." (Kol 3,17)


A kérdésre alkalmazva azt mondta, ha képes vagy eljárni táncolni úgy, hogy Isten dicsőségére táncolsz, Jézus nevében, akkor helyénvaló eljárni táncolni. Ha azonban nem vagy képes rá, akkor nem. Ez vonatkozik a te kérdésedre is. Én nem hiszem, hogy egészséges dolog véres küzdelmeket nézni. Sokakkal ellentétben, nem hiszem, hogy Isten idegösszeomlást kap, ha az emberek barátságos mérkőzés keretében sebeket adnak és kapnak. Csak hát nehéz barátságosnak tekinteni. Azt mondják nálam tapasztaltabb emberek, hogy a hasonló küzdősportokat végzők, ha megtérnek, szabadulásra szorulnak. A keleti küzdősportok mind démonikusak, mivel elválaszthatatlanok a buddhizmustól, illetve a taoizmustól. De ha ettől eltekintünk, akkor is szabadulásra van szükségük az erőszakosságtól. Ez azokat illeti, akik művelik. De azt is tudhatjuk, hogy sok dolog már látás által is rombol, nem kell művelni. Úgy gondolom, ha valakit belülről ösztökél valami, hogy ilyesmit nézzen, az mindenképpen intő jel.


Vannak kevésbé véres önvédelmi sportok is, többek között a Krav Maga, ami nem keleti eredetű, és nincsenek vallási felhangjai. A cél sem az ellenfél elpüfölése, hanem a harcképtelenné tétele, méghozzá békeidőben lehetőleg úgy, hogy a másik fél ne nyomorodjon meg. Úgyhogy önvédelem, noha vannak terrorelhárításra kidolgozott technikái is, de azokat főleg katonák, és rendőrök tanulják. Sokaknak a Krav Maga is túl erőszakos volt, ezért finomítottak rajta, és Taktikai Közelharc néven tanítják. Ha Gyülis vagy, kérdezz utána a biztonsági szolgálatnál, ha érdekel, szerintem tudni fognak róla.


Még annyit mondanék, hogy a természetben is van egy csomó erőszak. A ragadozók elkapják a növényevő állatokat, és a lakomát nem mindig előzi meg a torok átharapása, hanem sokszor élve kezdik el enni az áldozatot. Ez így van az ember nélkül is, vagy amikor éppen veszi a kamera. Ám az ember nem szívesen nézi az ilyesmit. Ha az ember húst akar enni, és módjában áll, akkor hátramegy a baromfiudvarba, elkap egy-két szárnyas jószágot, levágja, megkopasztja, kibelezi és elfogyasztja. És mindeközben nem tépelődik azon, hogy még mennyi ideig élhetett volna szegény csirke, ha módjában állt volna. Mindemellett normális ember nem örül annak, hogy így működik a dolog, és nem élvezi, hogy megint levághat egy csirkét. Azért eszik az ember húst, mert szüksége van rá. Nem így lett volna, ha akkor Éva és Ádám nem döntenek rosszul, és Noé korának gonoszsága nem alakította volna át végérvényesen a teremtett világ mechanizmusát. Ám megtörtént a dolog, és ezidő szerint az embernek szüksége van húsra is, bár hogy miből mennyire, abban megoszlanak a vélemények.


Kicsit ilyen az önvédelem is. Bölcs dolog megtanulni, hogy hogyan védhetjük meg magunkat és családunkat, illetve a bajba jutottakat. De az ember nem élvezi, ha reccsen valakinek az álkapcsa, kiesik a foga, akkor sem, ha az agresszor járt pórul. Ha mégis élvezi, ott már más is van a háttérben, amivel foglalkozni kell, ha az illető keresztény. A Mennyben nem lesz önvédelem, ennek megfelelően küzdősportok sem lesznek.

2017. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
52%
Ez egy sport. Ha barki is tenyleg meg nezne egy mecsett tudna hogy a vegen a ket ellenfel meg oleli egymast, tisztelik egymast. Ez szorakoztatas es sok sportolo nem tud nelkule elni. Ha istent annyira zavarna, miert akarna hogy nehany sportolo bele olje minden idet es olyan munkat csinaljon vagy aldozatot hozzon amilyet mas ember nem tudna
2017. szept. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Pietrosol ***** válasza:
26%

Sziasztok!


#7!


Ezek szerint az első világháborúban a karácsonyi fegyverszünet egy napja annulálja az az előtti és utáni borzalmakat?


Ne viccelj már! Rongyosra verik egymás fejét.

2017. szept. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 imakommandós ***** válasza:
63%

Bevallom én néztem ilyeneket, de semmi épitő n8ncs ezekben mert nem az új természetet táplálja. Az UFC az ennek a kornak a szórakozása.

Sokan a mai emberek között nem azért nem akarnak hinni Jézus Krisztusban mert az életük lenne veszélyben, hanem mert az élvezeteik.

Minden földi cselekedetünk arra kell fölkészitsen minket, hogy megállhassunk amikor Isten megitél minket. Isten jótetszését egyedül a bennünk élő krisztusi természet munkálása váltja ki.


Van kedves ismerősöm aki nehéz súlyban 8-szoros országos bokszbajnok volt, az éjszakai világban nem kellett fizetnie belépőt a szórakozóhelyeken, mindig kezdeményező volt a verekedésekben, stb., és mintha elvágtak volna nála valamit amikor megtért. Szemétnek itélte az addigi pálayfutását.

Isten mindenkit csendes vizekhez akar terelni. Nem arra hívott minket, hogy püföljük egymást, hanem jócselekedeteket készitett nekünk, hogy azokban járjunk.

Nem kell megállni a bűnösök útján, és élvezettel nézni, hogy a templomnak rendelt testet hogyan rombolják.

Isten épit, alkot, teremt, a romlott természet meg ennek az ellenkezőjében gyönyörködik.

Lehet a sportot úgy is űzni, hogy az épitő legyen, hasznára legyen a léleknek és a testnek is anélkül, hogy másoknak ártanánk.


Befejezésül olvassunk zsoltárt! xd


Zsolt 24:3 Kicsoda megy fel az Úr hegyére? És kicsoda áll meg az ő szent helyén?

Zsolt 24:4 Az ártatlan kezű és tiszta szívű, aki nem adja lelkét hiábavalóságra, és nem esküszik meg csalárdságra.

Zsolt 24:5 Áldást nyer az Úrtól, és igazságot az üdvösség Istenétől.

2017. szept. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de igy még több kérdés vetődött fel bennem.Pl:a hitgyüli is működtet elég sok sportszakosztályt,pl bokszot és birkozást is,tehát aki emlitette,vmelyik zsoltárt hogy erőszak stb Isten szemében bűn.akkor itt mégiscsak erőt kell kifejteni ahhoz,hogy vki nyerjen,egyik.másik,hogy volt olyan testvér aki tanitott küzdősportot mert vmilyen harcművészetben fekete öves volt.apropó harcművészet!!! már a nevében is harc-"művészet",én ezt látom benne,nem pedig a félholtraverést,noha őszintén bevallhatjuk hogy a ketrecharcok -ufc-ben sokszor előfordulhat hogy vér is folyik,de még ott is leléptetéssel jár,ha vki nemiszervre rug,vagy tarkóra ut(ilyet a biró rögtön közbeavatkozik hogy ilyen helyre tilos ütni,,egy szó mint száz,a birónak abban az esetben,hoa vmelyik fél már képtelen védekezni,rögtön a biró beszünteti az ellenállást.éshát van olyan is h önvédelmi sport tehát ebben benne van hogy önvédelem,eszerint egyrészt mint sportot műveli az illető,másrészt hasznlni tudását csak puszta önvédelemre szabad.az igaz hogy nem épitő,dehát lelkünket is lehet és kell is ápolni,hobbikkal,de Isten egyrészt azt nézi a cselekedeteinkkel együtt hogy a szivünkben milyenek a motivumaink,és nekem nincs lelkiismeret-furdalásom azért mert a kedvencem-akit nem teszek Isten elé,tehát nem bálványom-győz,az ellenfele aki vesztett rajta meg vannak monoklik.és ahogy irta is vki összeölelkeznek és minden happy a végén.ja és mi van aki filmeket néz akcio thriller,horror,az épít??sok hulla zombik stb.....
2017. szept. 6. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!