Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent jehova tanúinál...

Mit jelent jehova tanúinál az, hogy a hű rabszolgát kinevezi mindenek fölé?

Figyelt kérdés
2017. okt. 4. 22:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%

Jézus tudta, hogy az utolsó napokban, nehéz idők lesznek,

ezért arról biztosította a követőit, hogy meg fogják kapni a kellő bátorítást, hogy mindvégig ki tudjanak tartani

Jézus Krisztus, amikor az apostolainak arra a kérdésére válaszolt, hogy mikor lesz a jelenléte, és mikor lesz vége a fennálló világrendszernek, egy példázatban, vagyis egy szemléltetésben beszélt egy ’hű és értelmes rabszolgáról’.

Jézus biztosította a tanítványait, hogy mivel ő az uruk, ki fogja jelölni azokat, akik majd folyamatosan szellemi eledelről gondoskodnak a követőinek a vég idején

Az, hogy a megfelelő időben megkapjuk a szellemi eledelt, azt bizonyítja, hogy Jézus a gyülekezet fejeként betartja az ígéretét, és táplál minket.


A kereszténység sok szövegmagyarázója szerint Jézus szavai azokra utalnak, akik felelős tisztségeket töltenek be az állítólagos keresztények között. De Jézus, a szemléltetésben szereplő ’úr’, nem mondta, hogy számos rabszolga lesz szétszórtan a kereszténység felekezeteiben. Ehelyett világosan kijelentette, hogy csak egy „sáfár”, vagyis „rabszolga” lesz, akit mindene fölé kinevez.

Jehova úgy beszélt a népéről, az ókori Izrael nemzetéről, mintha az egyetlen szolga lenne. „Ti vagytok az én tanúim – ez Jehova kijelentése –, igen, szolgám, akit kiválasztottam”

A nemzet minden tagja részét képezte ennek a szolga osztálynak.

Azonban fontos megjegyezni, hogy csak a papok és a nem papi léviták voltak megbízva azzal, hogy tanítsák a nemzetet


Ugyan így Isten nemzete egy népet alkotnak minden nemzetből, de a kinevezett osztályt nevezte ki, hogy szellemiekben rendszerese adják ki a tanultakat, és nem csak Ők, de a tagok is betartsák Istenszavát


Mindene, vagy is az egész földön gondoskodniuk kell Jézus juhairól régeikről és újakról egyaránt.

2017. okt. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Akkor ők már ki vannak nevezve erre a feladatra?
2017. okt. 5. 05:58
 3/28 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Igen. Hiszen mi már a vég idején élünk. Az jó kérdés lenne ezután, honnan tudjuk ezt.

Ha szertnéd kibontom Neked a dánieli próféciát és másikat is, h ezt is pontosan értsd a Bibliából. Várom leveledet

Koncsekeva@gmail.com

2017. okt. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
57%
A Tanúk nemigazàn tudjàk megmagyaràzni, h ki kente fel a Vezető Testület tagjait. Ha megkérdezed, h ki és hol, akkor valami süket magyaràzattak àllnak elő és bemàsilbak kemény egy darab Igehelyet a Bibliàból. Ha pedig nem értesz egyet a magyràzattal, akkor te màr üldözöd őket. Így megy ez nàluk. Kell nekik az ellenségkép, h tudjanak létezni. Természetesen most én leszek az a vàlaszom utàn....tudod mert őket is Jézusért üldözik 😂😂. De legyen a hitük szerint
2017. okt. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom kinek kell akkor higgyek, mert az Őrtorony 2013/7 számában ezt írja:

Foglaljuk össze, hogy mit tanultunk ebből a cikkből. Először megvizsgáltuk, hogy a nagy nyomorúság nem 1914-ben kezdődött, hanem akkor kezdődik majd, amikor az Egyesült Nemzetek Szervezete megtámadja Nagy Babilont. Aztán elemeztük, hogy Jézus nem 1914-ben kezdte el juhnak vagy kecskének ítélni az embereket, hanem a nagy nyomorúság alatt teszi majd. Végül kitértünk rá, hogy Jézus nem 1919-ben jött el, hogy kinevezze a hű rabszolgát mindene fölé, hanem a nagy nyomorúság alatt fogja ezt megtenni.


Nem értem, hogy miért mondanak mást a tanúk. Zavarban vagyok.

2017. okt. 5. 07:30
 6/28 anonim ***** válasza:

Ne legyél zavarba, időről-időre változik a tanításuk, hol apróbb dolgokban, hol egészen lényeges dolgokban is. Attől függ, hogy éppen milyen lábbal kel fel a "hű rabszolga".


Logikát meg ne keress benne, mert nincs.

2017. okt. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Azért is vagyok zavarban, mert ők azt tanulják, hogy már ki lett nevezve, és köztudott, hogy egységes a tanítás náluk. De ha egyszer le lett írva, hogy ez nem így van, akkor vajon miért tanítják ezt nekik?? Pedig ez a szám online elérhető, én is ott olvastam.
2017. okt. 5. 08:26
 8/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Isten szavának higgy.

Jézus mikor visszatért megszemlélni az embereket, akkor látta szorgoskodni azokat, akik tették a dolgukat. Ezért nevezte ki Őket, mert Ők igyekeztek elkülönülni a világtól, attól amiben más vallások meg belefolytak.


Onnantól támogatja Őket Jézus, és az egész Földön levőket táplálniuk kell, hogy "jóllakottak" legyenek.


A felkentek végső elpecsételését, ne keverd össze a szellemiek kiosztásával való megbízással.

A felkent keresztények először meghívást kapnak. De mindvégig, ki kell tartaniuk, ami azt jelenti, hogy amíg ez a világrendszer tart vagy a halálukig, vagy a nagy nyomorúság befejező szakaszáig.

2017. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Az ismeret pedig fokozatosan tárul fel, nem egyből.


az apostolok is amit leírtak, nem értették, mert nem az Ő idejükben jött el, vagy nem azonnal következtek be, de ahogy az idő halad, és az események zajlanak, világossá válik minden amit tudni kell.


S továbbra is a Bibliának higgy, mert abban minden benne van amit tudni kell.

2017. okt. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Coccomaci, azt szeretném megkérdezni, hogy ha az Őrtorony újságban is Jézus szavával érvelnek és te is, akkor most kinek higgyek? Neked, illetve egy másik hölgy is írta ugyanezt, vagy pedig az Őrtorony újságnak?
2017. okt. 5. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!