Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Fórumozok, Tanácsokat,...

Kedves Fórumozok, Tanácsokat, ötleteket szeretnék kapni. Nem tudom, h mi tévő legyek, szinte már kezdek beledilizni ebbe a lelkiismereti problémába. Többi lent?

Figyelt kérdés

A szüleimmel együtt teljesen tanácstalanok vagyunk. Szüleim màr 40 éve egy bizonyoa felekezet tagjai, így nem kérdés, hogy engem is bele neveltek. Most jutottunk el arra a pontra, hogy ki merjük jelenteni, hogy a gyülekezetünk nem az isteni útvonalon jàr. Mindig reménykedtünk abban, h a tévtanítàsok, torz ferdítések korrigàlàara kerülnek, debez mind a mai napig nem történt meg sőt rosszabb lett. Nem tudjunk eldönteni szüleimmel, hogy maradjunk vagy menjünk? Hogy mi az Isten akarata. De egyszerűen nem bírjuk tovàbb. A gyülekezeti tagok teljes megfélemlítés alatt élnek. Mentàlis, érzelmi képességeik szét rombolva. Rengetegen azesnek màr gyógyszereket, nyugtatókat, h megfeleljenek a fentről jövő nyomàsnak és elvàràsnak. A tagok sokasàga retteneteaenn pletykàs. Szeretet sehol...Elképesztő torz értelmezésük van a kegyelemről. Mindig meg akarnak felelni Istennek. Rengeteg a hamis prófécia. Nem bírjuk màr ezt így tovàbb. Szóval a kérdésem a következő:

Mi az a pont, amikor biblikus elhagyni egy felekezetet?

Valóban értelmes vàlaszokat szeetnék kapni. A felekezet nevét nem akarom leírni



2017. okt. 6. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, az elég hozzá.
2017. okt. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nemrég hozta meg a távozás nehéz döntését egy ismerősöm, kb ugyanilyen okok miatt. Azóta felszabadult, igaz párszor hívták és próbáltak hatni rá, de elhárította.

Beszéld meg ezt Istennel mindenképpen döntés előtt.

2017. okt. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mentàlis, érzelmi képességeik szét rombolva. Rengetegen azesnek màr gyógyszereket, nyugtatókat, h megfeleljenek a fentről jövő nyomàsnak és elvàràsnak. "


Miért jó ez? Miért állnak be emberek ilyen szektákba?

2017. okt. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam ebben a cipőben. Ahogy felismertem, hogy az egyháznak tévtanítása van, azonnal lemondtam minden tisztségemről, majd hivatalos emailben közöltem a gyülekezet lelkészével, hogy kilépek. És ennyi volt.
2017. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy mikor biblikus elhagyni egy felekezetet, de azt tudom, ha a próféciák nem teljesednek, akkor az bizony a hamis prófétára utal. Így ez a felekezet nem Istentől való, hanem a sátántól, ahogy mind, amit hamis próféták vezetnek, vagy vezettek.


Tehát nem az a kérdés, hogy mikor lesz rá erre megfelelő alkalom, hanem az, hogy miért nem hagytátok már ott tegnap?


Egyébként az Istennek való megfelelés nagyon helyes volna, de torz istenképpel válhat helytelenné. Remélhetően így értetted.

2017. okt. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Szabaduljatok meg ettől! Luklat beszélnek a hasatokba a hamis próféták és beteggé tesznek. Hinni kell tiszta szívvel és tenni a jót. Ez most megakadályoz titeket, hogy éljetek, Istent szeretve haladjatok az szellemi utatokon!!

Nézd meg Böjte Csabát - ahogy él, ahogy beszél, amit tesz egységben van! Ezer gyereket mentettek ki a nyomorból, züllésből a segítőivel!


Jakab 2.fejezet

14Testvéreim, mit használ, ha valaki azt mondja, hogy van hite, de cselekedetei nincsenek? Vajon üdvözítheti-e őt egyedül a hit?

4Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán a hit által


Elmegy az életetek és nem teszitek amiért Isten kegyelméből a világra jöttetek! Nem azért jöttünk, hogy szájtépők prófétálását hallgassuk, hanem hogy magunk fedezzük fel Istent, sz Utat, az Igazságot az Életet és hogy megtaláljuk hogy közeledhetünk Hozzá! a cselekedeteink által.

2017. okt. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5,


Nem úgy értettem, ahhogy te írod. Istennek nem tudsz megfelelni. Semmi olyasmit nem tudunk tenni, h kivívjuk az elfogadàsàt. Hit àltal kell elfogadni h igaz vagy az Isten előtt, cselekedetektől függetlenül. A hited viszont cdelekesetekre fog ösztönözni, de nem azért, h Isten előtt kedvessé vàljàl. Egyébkènt bâtor dolog lesàtànozni gyülekezeteket. Én ilyeneket nem szeretek mondani. Legyél óvatos a szavaiddal.

2017. okt. 6. 13:13
 8/9 imakommandós ***** válasza:

"Mi az a pont, amikor biblikus elhagyni egy felekezetet?"


Két dolog jutott ezzel kapcsolatban eszembe.

1.

Egyértelműen biblikus akkor ha üdvösségi kérdésekben vannak tévtanitások, mint pl. ez: "Elképesztő torz értelmezésük van a kegyelemről."

Ez nagyon súlyos üdvösségi kérdés, annyira, hogy még a lelki egészséget is rombolhatja, ezért szedhetnek sokan gyógyszereket.


2.

Isten a hívő érettségét is számba veszi.

Egy Krisztusban csecsemőt persze, hogy ide-oda hányhat mindenféle tévtanitás szele, de azt írtad, hogy a szüleid 40 éve abba a gyülekezetbe járnak.

Ez már komoly felelőség, hogy meg tudják különböztetni a tévelygés szellemét az igazság Szellemétől és letérni arról az ösvényről. (Ef. 4:14)

2017. okt. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Én ilyeneket nem szeretek mondani. Legyél óvatos a szavaiddal."


Pedig magad mondtad kedves kérdező:

"Rengeteg a hamis prófécia."


Olvasd csak el, hogy mit ír a Biblia a hamis prófétákról!


Én még csak azt sem tudom, hogy kikről van szó. Mindössze amennyit tőled megtudtam, hogy rengeteg a hamis prófécia, a tagok mentális betegségekben szenvednek a szekta miatt, stb... ezeket mind-mind te írtad.


Istennek megfelelni annyit jelent, hogy megtartjuk parancsait, Krisztusi módon élünk.


Istennek természetesen nem tudunk tökéletlen, emberi voltunkból megfelelni, de törekednünk kell rá.

2017. okt. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!