Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Budapesten szoktam látni...

Nagymarosi Lajos kérdése:

Budapesten szoktam látni olyan embereket ált. Ketten vannak, akik megállnak valami forgalmas helyen, pl. Nyugati aluljáró, és egy egy állvány van előttük és azokon néhány kiadványok vannak. Ők valamilyen vallást népszerűsíthetnek?

Figyelt kérdés
2017. okt. 8. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jehova Tanúi
2017. okt. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Ahogy az 1 hsz írta. De annyit tennék még a kérdésedhez, hogy nem a népszerűsités a cél. Inább az ottlétünk a Zsidókhoz írott levél 13:21,21 leírtakat juttathatja eszünkbe.


Az ott állás célja, ezt tudatni az emberekkel: Ézsaiás 43:10,12

„Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem.

„Én szóltam, megmentésről gondoskodtam, és hallattam azt, amikor nem volt idegen isten köztetek. Így hát ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, és én Isten vagyok."

Jehován kívül nincsen másik megmentő, erről tanított Krisztus is 3.5 évig, ameddig a földön élt. Ezt mondta a munkásságáról:

János 8:26-28

"Annyi bizonyos, hogy aki küldött engem, igaz, és én azokat beszélem a világban, amiket tőle hallottam.” Nem fogták fel, hogy az Atyáról beszél nekik. Jézus azért ezt mondta: „Mikor már felemeltétek az Emberfiát, akkor tudni fogjátok, hogy én vagyok az, és hogy semmit sem teszek a magam kezdeményezéséből, hanem ahogy az Atya tanított, úgy mondom ezeket."

A tanítványainak pedig ezt a parancsot adta Jézus, szavai a Máté 28:18–20-ban vannak feljegyezve, és így szólnak: „Nekem adatott minden hatalom az égben és a földön. Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Ebből a célból álltak ott Jézus mai tanítványai.

2017. okt. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt azért tudni kell, hogy Jézus zsinagógákban tanított, tehát nem csak egy helyben állt és dumcsizott a társaival. Mikor híre ment, hogy Isten maga van itt, akkor pedig sokan érte küldtek, gyógyítást kérve. Jézus és az apostolok soha sem mentek házról házra, hanem mindig egy házban szálltak meg és ott tanítottak, majd pedig ha abban a városban gyülekezet alakult imádni Jézust, akkor az emberek oda mentek.

Az nem evangelizálás, hogy az őrtorony folyóiratot tartalmazó állvány mögött két ember álldogál.

2017. okt. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 KZitus ***** válasza:

" Jézus és az apostolok soha sem mentek házról házra, hanem mindig egy házban szálltak meg és ott tanítottak,..."


Ez a megállapítás csak félig igaz a Biblia szerint. Bárhova elment Krisztus, ahol embereket találhatott, olyanokat, akiket érdekelt az, amiről beszélni akart. Ahol halló fülekre akadt, ott ottmaradt egy ideig. Mi ia ezt tesszük ma. Csak azért, addig járunk minden hova, ameddig nem találunk olyan embereket, akiket érdekel Isten Királysága. Ha valakit nem érdekel, tovább megyünk. Ezt tette Krisztus és a tanítványai is.

így:

Lukács 8:1

Röviddel ezután elkezdett városról városra és faluról falura járni, prédikálva és hirdetve az Isten királyságának jó hírét. És vele volt a tizenkettő,

Máté 9:35

És Jézus körútra indult minden városba és faluba, tanított a zsinagógáikban, prédikálta a királyság jó hírét, és gyógyított mindenféle betegséget meg mindenféle fogyatékosságot.

Lukács 4:43

De ő így szólt hozzájuk: „Más városoknak is hirdetnem kell az Isten királyságának jó hírét, mert ezért küldettem el.”

2017. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tehát bement a zsinagógákba és ott tanitott. Áruld már el, hogy az újságos paraván mögött te hogy tudod azt hinni, hogy bementél egy zsinagógába és tanítasz? Kicsit fogalomzavarban szenvedsz. Ti semmit sem csináltok és nem is Jézust hirdetitek, ha mégis valakihez mentek, hanem egy kitalált, nőnemű szót és az őrtorony, nem ihletett szervezet saját Biblia magyarázatát.
2017. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!