Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az apokrif iratokat mire fel...

Az apokrif iratokat mire fel írták?

Figyelt kérdés

Valakik sokat unatkoztak, vagy fantáziáltak, vagy pont hogy van valóságalapjuk, és ezért ellenzik annyira, illetve tagadják? Pl. Énok (Enoch) könyvei.

Ha kiderülne hogy komolyak az azokban leírtak, gondolom az évezredes vallás összeomolhatna, és a pápa az "utcára kerülne"?


2017. okt. 9. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Így ahogy mondod .
2017. okt. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Nézd meg a katolikus egyház tömérdek írásait, vagy E.G.White írásait, vagy a pápák írásait, ezer és ezer írás, teológiai mű, és a 99%-a teljes félreértés, hülyeség. Ezek is apokrifek, csak nem annyira régi, hogy a Biblia összeállításánál szerepelt volna. Ők sem unatkoztak, csak hülyeségeket írtak.
2017. okt. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%

"Ha kiderülne hogy komolyak az azokban leírtak, gondolom az évezredes vallás összeomolhatna"


Ez így van, de nem fog kiderülni. Viszont az kiderült, hogy az apokrifek hamisak. Tény, hogy hívőként (nem vagyok egyháztag) anno én is benyaltam őket, amíg nem kaptam mindenre teljesen tökéletes választ a Bibliából. Ekkor tűnt fel, hogy ezek nem ihletettek.

2017. okt. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
@2! E. G. White az apokrifekből kölcsönözte a látomásait:)) Adventista voltam anno. Nem véletlen tiltották az apokrifeket. Hamar kiderülne a turpisság:)
2017. okt. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Az eredeti Biblia könyvei pedig hosszú ideje változatlanul kitartanak, mintegy őrizve Isten hatalma által. Az igaz hívők legnagyobb örömére és az Isten-gyűlölők agyvérzésére:)) Lsd. ezt a kérdést pl.
2017. okt. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom, hogy miért omlana össze az Egyház és kerülne utcára a pápa, ha Énoch könyve sugalmazott írás lenne. Semmi olyan nincs benne, ami ezt indokolná. Sőt olykor a korai egyházatyák is merítettek belőle ihletet.


Gondolom csak a korabeli apokrifekre vonatkozott a kérdésed, nem a sok száz évvel későbbiekre.

Az a helyzet, hogy akkoriban jelentős részük élt a köztudatban, sőt még az apostolok is ismerték ezeket. Mármint az ószövetségieket, ami példádban is szerepel. De az újszövetségi apokrifek közt is számos van, amit használtak a legelső századokban, erre példa Barnabás levele.


Ezekben nincs olyan, ami lényegesen változtatna bármin, egyszerűen nem tartották őket sugalmazott írásnak, így kimaradtak a kánonból.

2017. okt. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Azt tudni kell hogy a Bilbiát Jézus feltételezett élete és halála után 300 évvel állították össze. Akkor döntötték el melyik a hivatalos csapás, és mi az ami nem szerepelhet benne. Ebből kiindulva az is nyilvánvaló hogy a Bibliának sincs több valóságalapja, csak az akkori egyházi hatalom megerősítését ezek az írások szolgálták.
2017. okt. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

"Ebből kiindulva az is nyilvánvaló hogy a Bibliának sincs több valóságalapja"

Ez nem perdöntő bizonyíték, kérdezz csak meg egy ügyvédet;) Ettől még lehet tökéletes összeválogatás, és lehet Isten terve. Isten ihlette a könyveket és az összeállítást is, és máig nem engedte a nyomás ellenére sem a hamis apokrifeket. Azért tévelyegtek, mert nem ismeritek az Írásokat és Istennek hatalmát

2017. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"Valakik sokat unatkoztak, vagy fantáziáltak, vagy pont hogy van valóságalapjuk"

Persze, hogy van valóságalapjuk, minden jól koreografált ámításnak van, különben nem lehetne megtéveszteni senkit.

2017. okt. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
4%

#8

He, nem is tudtam hogy isten is ott volt a niceai zsinaton. Pedig nem is szerepelt a vendéglistán :DDD

2017. okt. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!