Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi ez a nagy ellenszenv a...

Mi ez a nagy ellenszenv a katolikusokkal szemben?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon sokszor látom azt, hogy gyakran a protestánsok, de inkább a neoprotestánsok oltogatják a katolikusokat, a katolikus egyházat, láttam már, hogy konkrétan az antikrisztus egyházának nevezték a Katolikus Egyházat. Mi ez az ellenszenv, és mért nem jártok magatok utána annak, mit miért csinálnak úgy a katolikusok, ahogy. Miért téves, berögzött állításokra hallgattok ahelyett, hogy pl. megkérdeznétek egy katolikusról? Arra gondoltam, talán itt megbeszélhetnénk a félreértéseket. Mi az ellenszenvetek oka?


Kérlek titeket, kultúráltan vitázzunk, ne személyesedjünk, sose a vitapartnered személyét támadd, csupán az állítását cáfold. És ne menjünk át veszekedésbe, normális hangnemben társalogjunk.



2017. okt. 9. 18:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
40%
Én írnék, de azt mondják katolikuséknál a baptistákra, hogy szekta vagyunk és egyedül a katolikus egyház üdvözít, így nem tudnék objektívan véleményt írni.
2017. okt. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
71%
Úgy tudom, a katolikus egyház nem mond ilyet.
2017. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
53%

Ott lehet egy nagy probléma, hogy az egyházi hagyományokat, emberi kitalációkat egy szintre emelik a katolikus egyházban a Szentlélek ihlette Írásokkal, vagyis a Bibliával.

Ez lehetővé teszi, hogy amit néhány tekintélyes ember kitalál, azt attól kezdve egyetemes igazságnak tüntessék fel.

Az ilyen emberi okoskodásokból kialakult káoszt aztán még több különféle szabállyal meg további tradíciókkal próbálják megfékezni.

Az én meglátásom: TÖRÖLD A MEMÓRIÁT, TÖRÖLD A SOK HAGYOMÁNYT ÉS SZABÁLYT, KEZDD NYITOTT SZÍVVEL ÉS ELMÉVEL OLVASNI A BIBLIÁT, ÉS TEDD GYAKORLATBA AZ OLVASOTTAKAT.

2017. okt. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
25%
Na ez lehet. De van katolikus, aki ír ide és ezt írta. Meg a despositum oldalon is olvastam. Gondolom ők ezt csak hallották valahol, nem?
2017. okt. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
66%

Igazság szerint mond hasonlót, mármint az üdvösségre vonatkozóan, de a kulcsszó a "hasonlót" (az ördög a részletekben bújuk meg). Ugyan is, az #1 hozzászólásban írt, elterjedt mendemonda csúnya és alattomos kifordítása annak, amit az Egyház vall e kérdésben.


"AZ EGYHÁZON KÍVÜL NINCS ÜDVÖSSÉG"


Ez első egyházatyák által hangoztatot kijelentés. A katekizmus szerint: "Pozitívan fogalmazva azt jelenti, hogy minden üdvösség Krisztustól, a Főtől jön az Egyház által, ami az ő teste"


Viszont szándékosan elfelejtik hozzátenni az alábbi, szintén a katekizmusban szereplő mondatot:


836 "Isten népének e katolikus egységébe (...) minden ember meg van híva, és különféle módon hozzátartoznak vagy hozzá vannak rendelve mind a katolikus hívők, mind a többi Krisztusban hívő, mind pedig általában az emberek, akiket Isten kegyelme meghívott az üdvösségre."


Tehát a Katolikus Egyház úgy vallja, hogy ebbe az egységbe minden Krisztusban hívő beletartozik, sőt ennél is tovább megy!


Tipikusan az az eset, amikor mondják, hogy a Biblia kijelenti nincs Isten, de elfelejtik idézni teljességében a zsoltárban szereplő mondatot:


"Az esztelen ezt mondja szívében: „Nincs Isten!”"

2017. okt. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
23%
Akkor ezt a kedvea hívek miért nem tudják?
2017. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
71%

Miért ne tudnák? Katolikus vagyok, hívő vagyok, én is tudtam. Természetesen nem várható el minden katolikustól, hogy messzemenő részletekig ismerjék a katekizmust. De kétlem, hogy a baptisták, evangélikusok, reformátusok többsége minden részeletet fel tudna idézni saját "katekizmusukból" vagy hívják bárhogy nálatok/náluk.


Annak ellenére, hogy igyekeztem korrekt választ adni, jó le lettem pontozva, köszönöm utólag is. Ez is lényegében mutatja azt a ellenszenvet, amit sokan a katolikusok iránt táplálnak.

2017. okt. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

#1, mi nem mondunk ilyet. Soha nem hallottam még, egyetlen katolikust sem így nyilatkozni. Persze, lehet, hogy egyes katolikusok ilyet állítanak, de ez nem az egyház tanítás, mi nagyon sokan törekszünk az ökumenére.


#3, ezt kifejtenéd részletesen, konkrét példákkal? :)

2017. okt. 9. 20:30
 9/36 anonim ***** válasza:
22%

Csak hogy alá is támasszam: [link]


Plusz jelezném, hogy a depositum oldal alkotója fogyatékosnak nevezi a protestáns hitet, csak mert nem máriázunk agyba főbe, hanem egyedül Istent ismerjük el MINDENHATÓNAK. Tényleg fogalmad sincs kérdező, hogy mi a gond a katolikus felfogással?

2017. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
82%

#9

Előfordul, hogy a katolikusok is tévesen ítélnek meg más gyülekezeteket, vagy rosszul tudnak valamit róluk, mint te a korábbi kérdésedben a katolikus üdvösségtannal kapcsolatban.


Szóval lehet hogy rosszul tudja a linkelt oldal, és elfogadjátok a keresztény egyházak keresztségét (tehát nem kereszteltek újra), elfogadjátok a Níceai Hitvallást, mint minden keresztény egyház.

2017. okt. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!