Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatjuk, mi vehető a...

Honnan tudhatjuk, mi vehető a Bibliából szó szerint, ha nem is Isten írta, csak emberek, Isteni sugallatra?

Figyelt kérdés
Hiszen azért elég sok hibát tartalmaz, ami nyilván elnézhető, mivel az írók is emberek, hibázhatnak (például Jézust egyszer hatkor, máskor kilenckor feszítik meg, a rovaroknak négy lába van, a denevér madár, a nyúl kérődző,stb). Viszont ebből kiindulva honnan tudjuk hogy nem fordul elő néha lényegi részekben is hiba?
2017. okt. 10. 15:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%

"Honnan tudhatjuk, mi vehető a Bibliából szó szerint, ha nem is Isten írta, csak emberek, Isteni sugallatra?"

Onnan, hogy az ember (jobb esetben) tud szöveget értelmezni többek között a kontextus figyelembevételével.


"Hiszen azért elég sok hibát tartalmaz"

:) Ha te mondod.

2017. okt. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Egyet tudhatunk: amit a tudomány már meghaladott, az nem szó szerinti.

A többi?

Na, az jó kérdés.

2017. okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

"Onnan, hogy az ember (jobb esetben) tud szöveget értelmezni többek között a kontextus figyelembevételével."

Ez esetben rögtön rúgtál egy öngólt, ugyanis a válaszod alapján a kérdésemben felvetett problémát nem sikerült értelmezned... Olvasd újra, kérlek!


":) Ha te mondod."

Hoztam pár példát is!

2017. okt. 10. 16:22
 4/26 anonim ***** válasza:

"Hoztam pár példát is!"

Ó, bocsi, de nem úgy szólt a kérdés, hogy "kedves hívők, hogyan magyarázzátok ezeket a hibákat a Bibliában?". :(

2017. okt. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"Ó, bocsi, de nem úgy szólt a kérdés, hogy "kedves hívők, hogyan magyarázzátok ezeket a hibákat a Bibliában?". :("

Nem is, mivel alapfeltevésként ebből indultam ki, hogy a hibák közismerten léteznek.

Ha a te válaszod viszont abból ered hogy hibás az alapfeltevésem, és a Biblia a négy lábú rovaraival együtt úgy hibátlan, ahogy van, akkor viszont ezt megfelelően alá is kéne támasztani, mert egyelőre a Biológia és a józan ész is ez ellen szól.

2017. okt. 10. 16:46
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok szakértő, de szerintem semmit nem kell szó szerint értelmezni a Bibliában. Nem az a lényeg, hogy hány lába van a rovaroknak, hanem a tanítások.
2017. okt. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
50%
Átrakattam a helyes kategóriába. Szívesen. De ha már ez az egyszerű művelet sem megy, hogy kiválaszd a megfelelő kategóriát, akkor hogyan akarsz ennél komolyabb dolgokat megérteni?
2017. okt. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

"Nem vagyok szakértő, de szerintem semmit nem kell szó szerint értelmezni a Bibliában. Nem az a lényeg, hogy hány lába van a rovaroknak, hanem a tanítások."

Na de ez a lényeg! Ha látjuk hogy az írók néha bizony hibáztak, és valótlan információk kerültek a Bibliába, honnan tudhatjuk hogy a tanításokat hiba nélkül írták le?

2017. okt. 10. 17:35
 9/26 anonim válasza:
18%
Nem tudom mennyire igaz, de ha valaki látta a Blöff című film elejét, ott rámutatnak egy hatalmas tévedésre, miszerint Mária szűz volt. A filmben azt állították, hogy az eredeti nyelvezete szerint a szó nem szüzet jelentett, csak a fordítók elcseszték és azért belőle szűz, amire ugye felfigyelt mindenki és elég különleges dolog a szűz fogantatás.
2017. okt. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
36%
Ez tényleg így volt: ugyanaz a szó van a szűzre és a fiatalasszonyra abban a nyelvben.
2017. okt. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!