Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülekezetének tagjai!...

Hit Gyülekezetének tagjai! Mit gondoltok a melegekről?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki a Hit Gyülekezetének a tagja. És meleg vagyok. Szeretném neki elmondani, mert közel áll hozzám és egyre többen tudják (szóval amúgy is megtudná előbb-utóbb).


Ha nektek (HT tagok) egy közeli barátotok elmondaná, hogy meleg, hogyan reagálnátok rá?


2017. okt. 15. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Elnézést előre a válaszért, mert nem vagyok hitgyülis.


De bizton állíthatom, ha szeretnéd megtartani a köztetek lévő barátságot, akkor ne mond el neki.

Szerintük egy betegség, amit gyógyítani lehet. Persze ő lehet a kivétel, de a többségük hozzáállása olyan, mint írtam.

2017. okt. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Attól tartok, hogy ez nem nagyon opcionális, előbb-utóbb úgyis meg fogja tudni, maximum nem tőlem. És azért szerintem mégiscsak jobb, ha tőlem tudja meg...


Ami picit pluszban nehézzé teszi a helyzetet, hogy ő lány és meg fiú vagyok.

Azt gondolom, hogy eléggé jóban vagyunk és szerintem nem sok fiúval volt olyan jóban eddig, mint velem és mielőtt jóban lettünk a fiú-lány barátságról is érdekesen vélekedett.

És igazából attól tartok, hogy ő ezt picit másképp értékeli. Lehet, hogy ezen csak nevetne, ha így elmondanám neki, de...

Pontosan tudom, hogy az ő(k) elveiben egy kapcsolat más, mint nálam. Sokkal szolidabb és azt sem akarom, hogy félreértse a dolgokat.

Abszolút barátilag közeledek csak felé, de mivel sem hetero, sem HT-s nem vagyok, ezért talán félreérthető tudok lenni néha.

Nagyon kedves és nagyon aranyos lány, aki főleg az utóbbi időben viszonylag közel került hozzám és nagyon bírom őt. Éppen ezért nem akarom azt, hogy félreértsen és őszinte akarok lenni vele... És nem azt akarom, hogy mástól tudja meg, hogy meleg vagyok, DE azt sem akarom, hogy emiatt megromoljon a barátság...

2017. okt. 15. 17:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát... a Hitgyülisek keményebb fajtája azt gondolja hogy aki meleg az Isten szemében utálatos és elkárhozik, a light-osabbak pedig "csak" annyit, hogy ez egy betegség, amiből ki kell gyógyulni, merthogy Jézus által mindenből van "szabadulás" stb. (én is meleg vagyok amúgy)


Úgyhogy ez a barátod ha elkötelezett hitgyülis, akkor valószínűleg nem fog téged elfogadni, max azt mondja, hogy téged szeret, de a melegségedet nem fogadja el (mert hiszen a bűnt kell elítélni nem a bűnöst). Ha viszont nem fogad el és nem is próbál téged megérteni, akkor nem is tekinthető barátnak, mert az irántad való szeretete nem feltétel nélküli, hanem csak akkor szeret, ha bizonyos kritériumoknak megfelelsz.

2017. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a barátod tényleg, akkor megpróbál Istenhez vezetni és elmagyarázni, hogy ez bűn! A Bibliában az van, hogy "Szaporodjatok és sokasodjatok és töltsétek be a földet..."! Ez nálad természetes úton, hogy fog bekövetkezni?
2018. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kereszténység, az a bűn.
2019. okt. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hitgyülisek azt gondolják a melegségről, homoszexualitásról, hogy az a Biblia alapján bűn. A bűnösöknek viszont van kegyelem, van esély a megváltozásukra.


Röviden ennyi. Meséld el nyugodtan a keresztény, hitgyülis lánynak. Nem fog neki örülni, de legalább nem mástól tudja meg.

2019. okt. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!