Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit gyülekezetének vannak...

A hit gyülekezetének vannak kongresszusaik?

Figyelt kérdés
és ők is 1 millió/nap összegért bérlik a saját kongresszusi termüket, mint a tanúk? vagy ott a kötelező tizedből ezt tudják fedezni?
2015. máj. 20. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van hasonlò rendezvény,de a hgy-nek van a célnak megfelelő sajãt épūlete
2015. máj. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
a tanúknak is van, tanúk építették, tanúk pénzén, de leszámlázzák a napi 1 milliót, és be is jelentik, hogy ennyi a költség, megszámolják, mennyi az addig összegyült adomány, és bejelentik, hogy minusz 410 000 az állás. foglaljatok helyet. merthogy ezt állva kell végighalgatni. szóval ilyen van a hitgyülekezetes kongresszusokon? vagy ezt a kötelező tizedekből fizetik? egyáltalán: van-e kötelező tized? én ezt is csak hallottam valakitöl.
2015. máj. 20. 14:21
 3/13 anonim ***** válasza:

Nincs kötelező tized. Ha valahol van, az nem tized, hanem tagdíj. Mivel a Hit Gyülekezetében nem vezetnek nyilvántartást a befolyt adományok és a tizedek forrásáról, évtizedekig is lehet valaki tag úgy, hogy bárki is megtudná, hogy ő személyesen egyáltalán nem fizet tizedet, vagy a látszat kedvéért üres borítékot dob a kosárba. Nem is tudom elképzelni, hogy akik kötelező tizedről hablatyolnak, miféle működési mechanizmussal képzelik el a kötelező tizedet, vagy adományokat.


Persze, minden ember magából indul ki. Aki életében még soha nem adott önként semmit senkinek, csak bizonyos külső ráhatásra, az azt gondolja, hogy az a sok ember nyilván mind zombi, akik egy központi akaratot hajtanak végre a tulajdon szándékaik ellenére. Nem hiszik el, hogy az emberek önként támogatnak egy olyan ügyet, ami a meggyőződésük szerint jó és helyénvaló. De ez van: a Hit Gyülekezete önfenntartó, mégpedig a tagsága tartja el, és nem az utcán, az önkormányzatoknál és az államnál kalapolnak. Költségek pedig vannak saját tulajdon esetében is, arról nem is beszélve, hogy a Hit Gyülekezetének egyre több saját tulajdona van, amit a hívők önkéntes adományából vásárolt és tart fenn. Az energia, a víz, az internet vagy bármi más, ami kívülről jön, ugyanúgy pénzbe kerül, mint bárki másnak.

2015. máj. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

ez tiszta sor, nyílván így van. csak hát napi 1 000 000 ft? nem sok az egy kicsit? mindenkinek vinnie kell egy 2000 wattos rezsót, és egész nap kávét főznek rajtuk? mondjuk akkor 10 óra alatt összejön, ha 1000 emberrel számolsz. a lényeg:kevesebb kávét kéne inni! :-)

köszönöm az infót, ezek szerint nincs tized, viszont van tagdíj. azt lehet tudni, hogy ez mekkora? egyforma mindenkinél?

2015. máj. 20. 15:40
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem egészen értem, hogy mi köze ebből a szempontból egymáshoz a két felekezetnek, de a Hgy-s konferenciákon nincs tételes elszámolás, hogy mennyi vizet meg wc papírt használtak el a látogatók. Nincs belépődíj, de van elég khmm... határozott hangú felszólítás önkéntes adakozásra. Viszont ez, mint előttem írták, semmilyen módon nincs adminisztrálva, nagyjából úgy kell elképzelni, mint a templomi perselyezést, így tényleg soha senki nem tudja meg, ha valaki nem ad semmit.
2015. máj. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
khm! köszi:-)
2015. máj. 20. 17:33
 7/13 A kérdező kommentje:
azt még elmondod, mennyi a tagdíj?
2015. máj. 20. 17:35
 8/13 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondtam, amit leszűrtél belőle. Azt mondtam, hogy ha igaz lenne a kötelező tized, akkor az valójában tagdíj lenne, nem pedig tized. Bocs, ha nem volt egyértelmű! Nem igaz a kötelező tized. A tized igaz, de az nem kötelező. Én is minden hónapban fizetek tizedet, de önként döntöttem úgy, hogy fizetni akarom. Évekig nem fizettem, és soha senki nem kérdezte, hogy fizetem-e. Senki nem is járt a nyakamra, hogy fizessem. Én jutottam el odáig, hogy fizetni akarom, és azóta fizetem is. De ahogy azelőtt senki sem kérdezte, hogy fizetem-e, azóta sem köszöni meg senki, mert ahogy azelőtt nem tudták, hogy nem fizettem, most sem tudják, hogy már fizetem. A tized pedig a nettó munkabér tíz százaléka, bár erről megoszlanak a vélemények, van, aki szerint a bruttó az alap. Mindenki a saját meggyőződését követi.


Nem tudom, hogy a gyülekezeti konferenciának mekkora a rezsije, de biztos, hogy nem kevés. Azt azonban nem gondolom, hogy egymillió forint egy csupasz rendezvény. Arról azonban ne feledkezz meg, hogy a Hit Gyülekezete hétvégi istentiszteleteit leadja az ATV. Fogalmam sincs, hogy ennek milyen járulékos költségei vannak. Azt sem tudom, hogy hány kamera van, és azt sem, hogy bérli-e a Gyülekezet, vagy saját tulajdon, ahogy azt sem tudom, hogy a kamera mögött gyülekezeti tagok vannak, akik ügyszeretetből csinálják, vagy külsős profi szakemberek, akik megkérik az árát a szaktudásnak. Amikor még Budapesten laktam, külön buszok hozták a látogatókat Kőbánya-Kispest állomás textilgyár mögötti részéről, hogy ne kelljen annyit gyalogolni. Azután külön buszok vitték a gyerekeket egy másik kerületbe, ahol vigyáztak rájuk, és értelmes programokkal kötötték le őket, amíg a szülők az istentiszteleten voltak. Ma már nem viszik el a gyerekeket, ugyanis további épületeket emeltek a Gyülekezet területén belül, és most már itt vigyáznak a gyerekekre és foglalják el őket. Olyan emberek is vannak, akik teljes idejükben a Gyülekezet ügyeit intézik, nem hiszem, hogy józan elvárás lenne, ha ezt ingyen várnák el tőlük, ugyanis az idejüket és az energiájukat is a Gyülekezetnek adják. Mikor tudnának a maguk érdekében is tenni valamit? Éppen ezért úgy látom, hogy jóval összetettebb a kép annál, minthogy a mi szintünkön ez megítélhető lenne.

2015. máj. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm az őszinte válaszod.
2015. máj. 20. 18:43
 10/13 anonim ***** válasza:

# Asperrimus


"De ez van: a Hit Gyülekezete önfenntartó, mégpedig a tagsága tartja el, és nem az utcán, az önkormányzatoknál és az államnál kalapolnak."


Ez így nem igaz. A HGY az iskoláira ugyanúgy megkapja az állami normatívát, mint bármelyik másik bejegyzett egyház a saját iskoláira.


"a Hit Gyülekezete hétvégi istentiszteleteit leadja az ATV. Fogalmam sincs, hogy ennek milyen járulékos költségei vannak. Azt sem tudom, hogy hány kamera van, és azt sem, hogy bérli-e a Gyülekezet, vagy saját tulajdon"


Németh Sándor magáncége az ATV tulajdonosa. Nehezen hiszem el, hogy te ezt eddig nem tudtad.

2015. máj. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!