Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet élni egyházhoz tartozás...

Dongaben kérdése:

Lehet élni egyházhoz tartozás nélkül olyan életet, ami Jézusnak tetsző?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az Ő tanításai szerint sokan élnek, de nem tartoznak egyik egyházhoz sem! (És nem is akarnak!) ANNYI felekezet indult ebből, hogy számolni is sok! De, mennyi követte az eredeti tanítást? Az egyházakat EMBEREK hozták létre a saját kedvükre! Nem én vagyok az első, aki kételkedik a helyességében....
2017. okt. 15. 19:58
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
54%
Dongaben látom benned az ébredő erőt...
2017. okt. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Fő kérdésre válasz: igen. Miért ne lehetne?

De tartsuk észben:

Krisztusnak csak egy szellemi egyháza van, ahová minden igaz hívő tartozik.

2017. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
49%
Lehet élni egyházhoz tartozással olyan életet, ami Jézusnak tetsző?
2017. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
90%
Az Újszövetség alapján nem lehet. Szükséges a közösség.
2017. okt. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

# 1!

Igen...DE ez pozitív!

# 2

Ha, csak 1... Akkor miért van számtalan?

# 3

Persze, hogy lehet, de éppen ezt látni leginkább...:(

2017. okt. 15. 20:24
 6/35 anonim ***** válasza:
Egyháztagság nélkül is lehet közösségbe járni.
2017. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
59%

a "jézusnak tetsző élet" része alapvetően a közésség is, ő mondta hogy ahl akár csak 2-3 ember összegyűlik az ő nevében ő is ott lesz köztük, ebből látszik a közösség rendkívül fontos, még ha csak 2-3 emberről is van szó, még mást is lehetne idézni


itt lehetne mondani hogy voltak remeték is akik alapvetően magányban éltek mégha nem is 100%-ig, de gondolom te nem azért kérdezted ezt mert te annyira radikális vagy hogy egy hegyre vagy a sivatagba vonulj


ám ha úgy látod hogy körülötted az összes templomba csupa gazember jár akik csak a szerencsének és a korrupciónak köszönhetik hogy nincsenek börtönben ám legyen tényleg ne járj ilyen emberek közé


viszont érdemes azért elgondolkodni azon, hogy talán nem úgy van h te egyes egyedül a világban tudod mi az igazság, és az a sok sok felekezet amik amúgy a legfontosabb dolgokban egyet értenek mind tévednek, pont azért van ennyi sok felekezet mert a szólásszabadságnak ami egyébként egy csodás dolgo van egy árnyoldala is, mégpedig hogy mindenki azt állíthatja "én jobban tudom" jobban tudhatod be kell e oltani a gyereket vagy be kell e adni neki az antibiotikumot és ennek a következménye hogy meghal a gyerek, ehhez hasonlóan jön valaki azt mondja "én jobban tudom" erről meggyőz még 10 ember mert elég karizmatikus és puff máris kész egy új felekezet


Az egyházat pedig nem emberek hozták létre hanem Jézus, az egyház igazából a keresztény emberek közösségét jelenti, ugyan azzal a szóval amivel a bibliában az egyházat nevezik szokás "gyülekezetnek" is fordítani és a görög politikai életben a "népgyűlést" is így nevezték, értelmező fordításban "egy adott cél érdekében összegyűlt emberek közössége"


a katolicizmus és az ortodoxia is vissza tudja magát vezetni Jézusig, a reformátusok, evangélikusok pedig szintén azt állítják hogy ők továbbra is ennek a Jézus álltal alapított egyháznak a tagjai de valami tönkrement idő közben ezért szükség volt egy helyreállításra tehát reformációra

2017. okt. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

"Ha, csak 1... Akkor miért van számtalan?"

Azt mondtam egy szellemi egyház.

2017. okt. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
36%

Nem.

(Héberek 10:24, 25) 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.

2017. okt. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
68%
Nem gondolom, mivel Szent Pál is úgy beszél az Egyházról, mint Krisztus Titokzatos Testéről. A kereszténység alapítása óta közösségi vallás. A Szentírásból is igazolható, hogy egyházközösségek jöttek létre az apostolok missziós munkája nyomán. Igen, ezeket emberek hozták létre: azok az apostolok, akik szemtől szembe látták Krisztust és tőle kapták a küldetésüket. Jézus is közösséget hozott létre és az Utolsó Vacsorát is közösségben ülte meg, amikor kimondta a kenyérre és a borra, hogy az ő teste és vére. Ezt megtehette volna csak magában is, nem? De megosztotta tanítványaival. Ezért nem túl krisztusi csak úgy magadtól így élni és közben azt hirdetni, hogy biztosan neked van igazad. Már csak gyakorlati szempontból sem: honnan tudod, hogy nem értelmezel valamit rosszul a Szentírásból? Rendelkezel a megfelelő tudással? Tudsz ógörögül? Ismered a szöveg keletkezését?
2017. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!