Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Irgalmatlanságnak számít ha...

Irgalmatlanságnak számít ha valakit aki ártott nekünk veszteség ér vagy gondjai vannak és nem érdeklődünk iránta?

Figyelt kérdés
Olyan személyről van szó akivel azelőtt jóban voltunk.Nem arra gondolok ha sebesülten látnám nem segitenék,nem hivnék segitséget.Lelki segitséget nem nyujtanék neki, nem szeretnék keveredni a lelkével,mert az nem lenne jó hatással rám.Azok a dolog amiket, tett benne vannak, valószinűleg a személyiségében gyökereznek és azt szinte lehetetlen megváltoztatni.

2017. okt. 23. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én meg online nem tudok ítélkezni. Azt írtad barátod volt és valamit csinált, hogy megsértett.

Innentől kezdve meg honnan tudjuk, hogy mit tett?

Sok ember manapság olyanokért áldozatnak írják le magukat, amik röhejesek. Pl a barátom fingott mellettem, biztos utál. Igen, ilyen alacsony szinten is lehet sok ember...


Szóval én nem tudom megmondani, hogy tartsd fent a haragot, vagy bocsáss meg, mivel nem tudom mit tett.

2017. okt. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem ilyen parlagi dologról volt szó...Folyamatosan cinikus volt,befelelgetett,megpróbált lekicsinytei és mindezt burkoltan tette.Rám pakolta a lelki szemetét,ő nem volt képes meghallgatni,minden beszélgetés az ő problémájánál kötött ki.Figyelmetlen volt,nem adott meg egy alaptiszteletet.Hazudott is.Nem haragszom rá,de kihúltek az érzéseim vele szemben.Közömbös állásponton vagyok.
2017. okt. 23. 12:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán ez segít kicsit:


Az irgalmasság testi cselekedetei:

1. az éhezőknek ételt adni,

2. a szomjazóknak italt adni,

3. a szegényeket ruházni,

4. az utasoknak szállást adni,

5. a betegeket és

6. a börtönben levőket látogatni,

7. a halottakat eltemetni.


Az irgalmasság lelki cselekedetei:

1. a bűnösöket meginteni,

2. a tudatlanokat tanítani,

3. a kételkedőknek jó tanácsot adni,

4. a szomorúakat vigasztalni,

5. a bántalmakat békével tűrni,

6. az ellenünk vétkezőknek megbocsátani,

7. az élőkért és holtakért imádkozni.


Nézd meg, hogy mely cselekedetben ismersz magadra, hogy te ezt megtetted, megtennéd, vagy pont ellenkezőleg, te erre nem lennél képes.

2017. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Úgy általában csak annak szabad segíteni, aki kéri(nem biztos, hogy szavakkal, jelekkel, vagy olyan kicsi, hogy nem tudja ezt stb). Tehát itt is: ha kéri a segítséget - minden további nélkül segíts. Ez az irgalom. Nem tekint a tárgyára, csak segít, ahogy, amennyire képes,nem keres múltbéli okokat és jövőbéli okozatokat, nem akar elismerést, viszonzást - csak segít.
2017. okt. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve.

Kérdezd meg és ha igényli/elfogadja, akkor segíts.

A rátukmált/erőszakolt "segítség" károsabb a mostani kapcsolatotokra, mint annak elmulasztása.

.

Kavarod egy kicsit.

Segitségnyujtásról van szó, vagy pedig megváltoztatásáról?

.

"Lelki segitséget nem nyujtanék neki", "a személyiségében gyökereznek és azt szinte lehetetlen megváltoztatni."

Így viszont csak az anyagi segítség jöhet(ne) szóba.

Ha az sem, milyen irgalomra gondolsz?

2017. okt. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5.válaszoló: arra gondoltam,hogy irgalmatlanság-e ha önmagamtól nem ajánlok neki segitséget, nem keresem a társaságát.Egyezek azzal a rátukmált, erőltetett segitség rosszabb mintha nem tennék semmit.Persze,ha kérné segitenék neki,de ez nem jelentené a kapcsolat helyreállitását,mint ahogy a megbocsátás sem jelenti azt.
2017. okt. 23. 13:40
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem irgalmatlanság, de nem is kell örülni ha baj éri.


Lehetetlenség Isten szemében pedig nem létezik.

Még a legmegáltalkodottabb gyilkos is változhat. Erre nem egy élő példa van.


Személyesen neked kell felmérni, mivel tudnál neki segíteni.

Hallgatással, vagy együttérzéssel.

Jézus sem felelt mindig mindenre, tudni kell mikor hallgassunk, és mikor beszéljünk

2017. okt. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Leírásod alapján úgy látom őszinték az érzéseid.Saját tapasztalatból kiindulva azt mondom hallgass rájuk,és ne legyél szeretet k..va.A szeretet nem arról szól,hogy bűntudatból kiindulva mindenkinek segíteni kell.Mindegy,hogy jóban voltál-e az illetővel,vagy nem.Az az ember,aki folyamatosan árt neked nem fog megváltozni,úgy ahogy írod.Amíg eteted a benne levő szörnyet,addig mindketten rosszul jártok.Az ő útja az,hogy addig koppanjon,amíg fel nem ébred.Mert előbb-utóbb a viselkedése miatt a szomszéd se fogja keresni,meg a Kis Pista sem,meg a Marika néni sem.
2017. okt. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezt még eddig nem hallottam:" addig koppanjon,amíg fel nem ébred."Megjegyzem,és valóban igaz,addig jönnek a megtapasztalások ameddig nem okulunk belőlük.
2017. okt. 23. 16:46
 10/13 követ62 ***** válasza:
48%

Embernek ez lehetetlen de Istennél minden lehetséges.

Imádkoznod kell érte és rábiznod az Úrra.

Nézd meg A viskó című filmet, vagy ha tudod olvasd el könyvben.

Nagy százalékban Biblikus és jól bemutatja Isten jellemét és, hogy hogyan is kéne egy kereszténynek másokhoz viszonyulni.

2017. okt. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!