Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények! Mit...

Kedves keresztények! Mit gondoltok a szomorú drámákról? Helyeslitek a drámák nézését?

Figyelt kérdés

Ilyemire gondolok, mint például ez (Ha maradnék):

https://www.youtube.com/watch?v=Bu9hjlb_4z8


Azért kérdezem mert sokak szerint a zene depressziót tud okozni.



2015. jún. 19. 00:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem ez független a kereszténységtől, akiket ismerek keresztényeket azoknak teljesen emgoszlik az ilyesmiről a véleménye, és nem vallási alapon
2015. jún. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Értem.


Zenének ezt mutatnám:

https://www.youtube.com/watch?v=9TjdUig8FLU


Furcsa volna számomra, ha valaki azt mondaná, hogy ne hallgassam a zenét, de a filmet nézhetem.

Bár szerintem minden tiltás rossz ilyen szempontból.

2015. jún. 19. 01:33
 3/12 A kérdező kommentje:

Van értelme egyáltalán az érzelmeknek?

Csak tönkre teszik az embert teljesen...


Persze lehet mondani, hogy legyél erős, nézd a pozitív dolgokat. Miközben ha az egész életed nem is hever romokban, az amit építettél külső vagy belső érték, mind elvész ha másban nem, az időben.


Nem lehetetlen jó pofát vágni hozzá az érzelmek eltörlése helyett. De úgy érzem, hogy ezért a veszteségért valakinek felelnie kell. Azért amit itt hagyott a lelkünkben.

2015. jún. 19. 01:59
 4/12 anonim ***** válasza:

szerintem ha valakinek ez ad és nem vesz el hallgassa, ha úgy érzi depresszióssá teszi, nyilván ne hallgassa


néha a szomorú dolgok is adnak valamit szépek és értéket képviselnek, nem mindig csak az a jó művészeti termék ami a hagyományos értelemben véve szórakoztató


pl a sör is keserű mégis mennyien szeretik

2015. jún. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
de úgy látom benned most valami mélyebb dolog van, talán ezért is vagy fent ilyenkor? (én tanulok, és néha pihenésképp felnézek, hátha írtak a kérdéseimre választ)
2015. jún. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"de úgy látom benned most valami mélyebb dolog van"

Ugyan már:)

Akkor elég jó emberismerő lehetsz. Elég mély volt. De benéztem az ezotéria részlegbe és most már jól elmúlt. Most már inkább az ideg tépi szét a fejemet.:D


Amúgy köszönöm a válaszod, teljesen egyetértek azzal, amit írtál.

Általában a szépet és művészit keresem mindenben. Nem bírom elviselni, ha szenved egy jó és ártatlan ember.

Bár valahogy ezek a sötét, depresszív, suicid dolgok nagyon vonzanak. Magaménak érzem, de másnak nem kívánom.


Hamár a sör szóba jött, én az Unicummal vagyok úgy, hogy az első csepp édes, aztán keserű.

Ezzel nem akartam mondani semmit, csak eszembe jutott.


Mindig jól szoktam aludni, csak felébredni gyűlölök. Az elmúlt napokban még nem vagyok ilyenkor fáradt.

Evés helyett is inkább csak iszom.

Elveszettnek érzem magamat, talán ezért is nőt hozzám a többi indokon kívül ez a név.

Az idő pedig semmit nem old meg. Reménytelennek nem mondanám magam, inkább kilátástalnnak.


Neked viszont jó tanulást kívánok és sikeres vizsgát!

Remélem választ kapsz a kérdéseidre, eléred amit szeretnél, boldog leszel, szeretetben gazdag életed lesz meg hasonló szépek!

Alvás viszont tanulás szempontjából is fontos ezért pihend ki magad! Ha majd mennél aludni, legyen kellemes éjszakád és szép álmokat!

2015. jún. 19. 03:05
 7/12 anonim ***** válasza:

nem akarok ilyesztegetni de szerintem keress meg egy pszichológust, mert így "első ránézésre" depresszió tüneteid vannak.


És ne félj h szégyen avgy ilyesmi, Magyarországon rengeteg ember küzd ezzel, és sokan eleve hajlamosnak születnek rá (komoly, van aki szív és érrendszer betegségekre van aki rákra van aki depresszióra hajlamosan születik)


pl én is halamos vagyok sajnos, voltam depressziós is, de meggyógyultam :)

2015. jún. 19. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Igen, helyeslem.

Amúgy ha szereted ezeket, akkor ajánlom:

- a Visszafordíthatatlan című filmet

- a Rekviem egy álomért című filmet, és a zenéjét.

2015. jún. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a visszafordíthatatlan szomorú drága? nem véltelen h mikor moziban volt kevesebb ember madt a film végiéig mint ahány elment
2015. jún. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!