Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ellen White honnan szedte,...

Ellen White honnan szedte, hogy a zsidók nem ittak bort, hanem erjesztetlen szőlőlevet?

Figyelt kérdés
2017. okt. 25. 16:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
32%

19.Hsz!


Saját tapasztalatom,s nem átvett információ:


Egy évben műveltem egy fél fertály szőlőt,ami 90%-ban otelló,és 10 %-ban delovár szőlő volt.

Az az év igen száraz volt,és mire peregni kezdett a delovár szeme,mindegyik mézédes lett.Igen kevés termés volt.Vasárnap reggeltől alkonyatig leszüreteltük ketten,egy idős bácsival.Hazaérve azonnal elkezdtem a zúzást,préselést.A kipréselt mustot ülepítettem,s a tiszta mézédes mustot palackoztam,mosott 2 literes üdítős palackokba úgy,hogy csordultig öntöttem,és a kupak lezárásakor kinyomtam az összes levegőt.

Hajnal 4:30 körülre fejeztem be a munkát.

11 körül felkeltem,hogy elmossam az eszközöket,s akkor találtam meg,az odakészített natrium-benzoikumot,amit a tartósításra akartam felhasználni,de elfelejtettem az éjszaka bekeverni a mustba.Kockáztattam.Nem bontottam fel,a lezárt palackokat,hanem a száraz,hűvös lakáspincémben betároltam.Egyetlen palack must sem erjedt meg(6 hónap alatt,míg el nem fogyott),köszönhetően a magas cukortartalomnak,a viszonylag kevés víztartalomnak,és az oxigén hiánynak.

A mustot,csak vízzel hígítva lehetett inni,olyan édes volt.

2017. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Kánaáni mennyegzőt olvastad?
2017. okt. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
25%

Nyilván,a "megittasodtak"kifejezésre utalsz.


Vajon miért nem a másutt,az apostolok gúnyolására használt "édes bortól részegedtek meg"kifejezést használja a Biblia írója?

2017. okt. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
76%
Egyfelől mert más írta a két storyt, másfelől olvasd el a 11-es válaszomat, és akkor nem kell ismételnem magam.
2017. okt. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Noé, a földműves, szőlőt kezdett telepíteni. Amikor bort ivott, megrészegült és meztelenül feküdt sátrában. Hám, Kánaán atyja látta apja meztelenségét és elmondta két testvérének. Akkor Szem és Jáfet fogták a felöltőt, mindketten a vállukra terítették, háttal bementek és betakarták apjuk meztelenségét. Arcukat elfordították, így nem látták apjuk meztelenségét. Amikor Noé fölébredt részegségéből és megtudta, mit tett vele legkisebb fia, így szólt: "Legyen átok Kánaánon, legyen a legkisebb szolga testvérei között." Azután ezt mondta: "Áldott legyen az Úr, Szem Istene és Kánaán legyen a szolgája. Isten adjon tág teret Jáfetnek, lakjék Szem sátraiban, és Kánaán legyen a szolgája." ”
2017. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nekem ebből ú gy tűnik a homoszexualitás, a közeli hozzátartózóval való szexuális viszony, és a szülő kigúnyolása nem szép dolog. Noé talán azért átkozódott, amiért berúgott, vagy azért, amit a gyerek tett?
2017. okt. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Phoney ***** válasza:

Nagyjából a 19. század közepétől a kora 20. századig, amikor sok országban (többek közt az USÁ-ban és Magyarországon is) össznépi alkoholizmus tombolt, egészen elkeseredett lépéseket is tettek az alkohol ellen. Ezért voltak a száz évvel ezelőtti szesztilalmak is. (Tudom, kimaradt a törikönyvből, hogy ekkoriban úgy itták az emberek a töményet, mint a vizet: [link] )


Ekkor az egyházak egy része is az alkohol ellen fordult, és megjelentek az átértelmezett, „alkoholmentesített” bibliafordítások. Az első ilyen tudomásom szerint épp az USÁ-ban készült, és általánosan be akarták vezetni, nemcsak az adventisták. Lehet, hogy mai ésszel nem magától értetődő, de akkoriban Biblia még igencsak útjában volt az absztinencia népszerűsítésének.


Mellesleg ókori körülmények között olyan, hogy szőlőlé, csak szüret után 1 napig létezett. A mustsűrítményt tényleg sokfelé ismerték, de azt nem nevezték bornak.

2018. jan. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!