Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus bort ivott vagy erjedetl...

Jézus bort ivott vagy erjedetlen szőlőlevet?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 07:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Ez E. G. White anyó sületlensége.
2014. szept. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Valami volt benne, hiszen járt a vízen.
2014. szept. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Akkoriban még a borivás teljesen normális dolog volt, mivelhogy a vizet nem tudták annyira szűrni, mint manapság. A borban meg már valamivel tisztább volt, ezért ittak gyakrabban. Csak ma fújják fel ezt az egészet, hogy "alkoholizmus", stb, pedig egyáltalán nem.
2014. szept. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 megfelelő ***** válasza:
72%
A zsidóknál szokás volt a borivás, 3x-osára higítva, mert nem a legjobb volt a víz. Friss szőlőlé pedig aligha volt egész évben.
2014. szept. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Bort, mivel az év abban a részében nem volt már szőlőlé, bor lett belőle.
2014. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 yuda ***** válasza:
58%

Nos, megnéztem eredeti szövegben és nem must, nem erjesztett szőlőlé, hanem valóban a bor szó szerepel. Ezután jöhetnek az evangélikusok, hogy ők márpedig azért sem isznak bort, vagy azért sem esznek húst. Ezzel gyakorlatilag Jézusnál és a tanítványoknál különbbé teszik magukat, mintha Jézusék alábbvalók lennének, bezzeg az evangélikusok visszatértek az eredethez. :D

Milyen érdekes, hogy sem Jézus, sem az apostolok nem építettek erre doktrínát. :D

Bort ittak és ették a húst, amennyi belefért.

Semmi bajuk nem lett tőle.

Fura mód még a szombat sem lett kiemelve a pogány hátterű hívőknek, de tegyenek amit akarnak. Ha ez nekik jó?!...csak ne kezdjenek ezekből teológiát gyártani, és főleg ne tanítsanak erről.

2014. szept. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Kedves yuda, az evangélikusok isznak bort és vasárnap van náluk is Istentisztelet. Akik a bort tagadják azok az adventisták, mint Péter és ők azok, akik foggal-körömmel ragaszkodnak a szombathoz.
2014. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én is egyedül az adventista tanításban találkoztam ezzel. Persze ez nem azt jelenti, hogy máshol ne ezt tanítanák, de nem találkoztam vele.


Sajnos adventista ide nem válaszolt, pedig szívesen beszélgettem volna erről Vele.

2014. szept. 15. 04:25
 9/14 yuda ***** válasza:
39%
Oké-mea culba! Bocs az evangélikusoktól, nem tudom hol járt az eszem, adventistákkal van probléma valóban. Rájuk gondoltam, csak a tollamból máshogy folyt ki a tinta. :)
2014. szept. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
:) No problem!
2014. szept. 15. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!