Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a deizmusról...

Mi a véleményetek a deizmusról? Vannak közületek deisták?

Figyelt kérdés
A deizmus lényege az, hogy Isten teremtette a világot, viszont miután megteremtette, már nem volt többé beleszólása. A deizmus különválasztja Istent és a világot. Én nem tartom magam 100%-ban deistának, de valamennyire mégis, mert hiszek abban, hogy minket valami természetfeletti teremtett, de abban is, hogy ez a valami már nincs velünk. Az indok egyszerű: Jézus óta nem történt olyan jelenség, ami Isten létezését bizonyítaná. Ha valaminek volt is köze a teremtésünkhöz, úgy gondolom ez a valami már nem létezik / nem foglalkozik velünk.

2017. okt. 25. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Ez nem igaz, Isten nem hagyott magunkra!!!


János 3,16

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


2, Jézus elküldte a Szent Szellemet/ Szent Lelket, és most is történnek csodák, csak észre kell vennin

2017. okt. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

*venni.


Ha Isten magunkra hagyott volna, már valószínűleg nem léteznek!


Isten akkor miért iratta le a Bibliát?

2017. okt. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 imakommandós ***** válasza:
55%

Most is Isten természetfeletti ereje tartja a világmindenséget, hogy ne hulljon alá a semmibe, csak gondolkodni kene.

A tudomány mivel nem talál rá magyarázatot, csak sötét anyagnak és sötét energiának hívja.

2017. okt. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

''Ha valaminek volt is köze a teremtésünkhöz, úgy gondolom ez a valami már nem létezik / nem foglalkozik velünk.''


Ez a valami? Isten nem valami hanem Valaki!!


''úgy gondolom ez a valami már nem létezik / nem foglalkozik velünk.''


Jelenések 22,13


Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.

2017. okt. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Skipper6:

Látom, hogy mélyen vallásos vagy és ez egy szép dolog, irigyellek is érte, de attól, hogy bibliai idézetekkel bombázol, még nem lesznek meggyőzőbbek az állításaid.

2017. okt. 25. 22:22
 6/13 anonim ***** válasza:

De mit szeretnél?


Elmagyaráztam mindent, és Igével alá is támasztottam, a kérdéseidre válaszoltam. ;)

2017. okt. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

''Látom, hogy mélyen vallásos vagy és ez egy szép dolog, irigyellek is érte, de attól, hogy bibliai idézetekkel bombázol, még nem lesznek meggyőzőbbek az állításaid.''


Akkor te nem hiszed amiket írtam, vagyis nem fogadod el?

2017. okt. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint, ha elfogadjuk Jézus létét, a hozzá köthető csodákat, akkor az már nem is igazi deizmus, hiszen mutatja, hogy Isten nem hagyta magára az emberiséget, a teremtett világot.


Egyébként elég sok ateista igazából deista, ahogy a vallásosak közt is vannak olyanok, akik közelebb állnak a deizmushoz.


Bár én nem értek egyet a deizmussal, de nem ítélek el senkit, ha ezt vallja.

2017. okt. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8.Hsz!


Helytálló a hozzáállásod!


Isten csodáit,saját életemben igen sokszor,és minden kétséget kizáróan tapasztaltam.


Ő megmutatja magát mindenkinek,aki valóban vágyik látni Őt.


Aki hitetlenül gondolkodik,ne várja megnyilatkozását!

2017. okt. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Skipper6:

Mivel részben deistának vallom magam, így nem, nem hiszem amiket írtál de elfogadom a véleményedet.


8.:

Ezért mondtam, hogy nem vagyok 100%-ban deista, mert ők csak a teremtésben hisznek én viszont azt gondolom Isten nem a teremtés után, hanem sokkal később "hagyott el" minket.

2017. okt. 26. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!