Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » E film által vázolt bibliai...

 1/8 anonim ***** válasza:
most komolyan azt várod ogy valaki energiát és időt nem sajnálva végignéz neked egy filmet részletekben youtube-on csak hogy válaszolhasson? :D
2010. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mondtam én ilyet? Akit érdekel, az majd megnézi, aki nem, az nem. nem fogom a számítógép előtt non-stop kattingatni, hogy mikor lesz már válasz... Ha holnap, ha azután, vagy azután stb. Nem köteleztem én senkit semmire.
2010. máj. 30. 12:50
 3/8 anonim ***** válasza:
2010. máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a filmben nem arrol van szo hogy igy fog e eljonni a vilagvege hanem hogy ilyen lesz a vilagvege tehat nem 100% ban lesz ilyen hanem csak bemutatjak hogy lesz mert ha elolvasod nem igazan erted. :) imadkozom erted hogy megertsd es hogy az Ur eritse meg a szivedet :)
2010. jún. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tamás321 ***** válasza:
Nézd, a világvégével kapcsolatosan nagyon szeretnek fantáziálni. Csak kicsit néztem bele ezekbe a filmekbe, de olyanok, mint a tv filmek, amik hasonló elképzelés szerint emberi fantáziálgatások filmjeit készítik sorozatban. Amit én tudok ezzel kapcsolatban, az egyik az, hogy biztos, hogy atombomba által nem lesz vég, mert Dániel próféciája szerint a világhatalmaknak véget vet egy kéz érintése nélkül leszakadó kő, ami ráesik a világtörténelmet ábrázoló szoborkolosszusra és darabokra töri azt. Majd a kő tölti be az összes eddigi emberi birodalom helyét. Tehát tény, hogy nem az ember keze által lesz vége a világnak, vagyis nem önmagát pusztítja el az emberiség. Viszont ez is közrejátszik, mert a sok kapzsiság miatt a föld és a légkör annyira tönkre ment már, hogy majdnem elpusztítja magát az emberiség. Csakhogy, mielőtt ez bekövetkezne, akkor jön az isteni közbeavatkozás. Na most katasztrófák, földrengések, háborúk éhezés és járványok megsokasodása mindenfelé előjel lesz. De ez is leginkább az embernek köszönhető. A nagy globalizációs törekvések kezdenek elkészülni, hogy totális kontroll alatt tartsák az egész bolygót, amelyik csak az új világrendnek szolgálhat. Erre való törekvései vannak a zsidóknak, a katolikusoknak és Amerikának. Az országokat eladósítják. Elmemanipulációkat, elmetechnológiákat és hamis apostolokat mind felhasznál a láthatatlan háttérhatalom, hogy lebutítsa, lealjasítsa és leszegényítse a nemzeteket, kiszolgáltatván a titokzatos nagy Babilonnak (háttérhatalomnak). Ezek a dolgok pedig most jelenleg az orrunk előtt folynak, de a legnagyobb titkosítással. Nagy veszély lesz az is, mikor az állam egyesülni fog az egyházzal, mert ez még inkább létre tudja hozni a totális kontrollt. A hamis apostolok vagy egyházvezetők is, mint pl. ezen filmek készítői egyrész azt akarják, hogy te a háttérhatalmat szolgáld, másrészt, hogy velük együtt ne tudj megmenekülni, mert lebutítanak, hogy a valódi igazságot ne fogadhasd el. A Bibliára is hivatkoznak, de azt nagyon zagyván adják elő, egyszerűen nem engedik látni az egyszerű összefüggéseket.
2010. jún. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én kb. 1 hete nézhettem meg, szóval nem teljesen friss az élmény(amúgy véletlenűl találtam meg, nem is tudom kik készítették) Mondjuk, ez csak az én véleményem, de nem gondolom, hogy pont így fog történni, pl: az elragatatásos résznél a szivárvány zsupsz felvisz mindenkit, a földön meg maradnak a halottak meg a démonok, (ha jól emlékszem a bibliában nem is ez van írva)

Az előző hozzászólóval többé-kevésbbé egyetértek. Sok történés szerintem, nem lesz "megmagyarázhatatlan" mivel akkor rögtön egyértelmű lenne miről van szó, a biblia meg azt írja a legtöbben csak a végefelé jönnek rá mi a helyzet, de ha a dolgok ilyen egyértelmüen történének azért az eléggé feltünne. (Gondolok itt arra, hogy mondjuk, pl szárazság, éhség, földrengés, vízhiány, egyből nem az jutt az emberek eszébe "It a vég" hanem globális felmelegedés amit mi csináltunk.) Ráadásúl a film szószerint vett olyan dolgokat amik valószínűleg jelképesek vagy nem úgy értendők, más részeket amiket meg, gondolom nem tudtak értelmezni, meg kihagytak, vagyis még teljesnek sem lehet nevezni. Amúgy nekem nagy bajom nincs a filmmel, meglehet nézni, de ez is csak egy értelmezési lehetőség és egyáltalán nem biztos hogy pont így lesz. Sőt, én valószínűnek tartom, hogy több ponton is téved. A lényeg szerintem az hogy ne ragadjon meg bennünk egy konkrét kép, mert a zsidókkal is például az volt a baj, hogy várták a messiást és amikor eljött, nem illett bele az ő elképzeléseikbe, ezért nem ismerték fel.

2010. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"De ha a dolgok ilyen egyértelmüen történének azért az eléggé feltünne" - úgyértem, olyan egyértelmüen, mint a filmben pl megjelenik egy pasi, aki Jézusnak hívja magát.
2010. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Lehet későn teszem:), de hozzátenném, hogy a bibliai apokalipszis egy félre fordítás eredménye. Az a jó fordításban a félrefordított szó jelentése kinyiliatkoztatás, illetve feltárulás stb., de semmi képen sem a világvégét jelenti. Le lehet ellenőrizni a webes fordítókon, bár kicsit trükközni kell a szavakkal meg ilyesmi, de ha beírod, hogy apokalipszis, feltárul, kinyilatkoztat akkor 3 egymáshoz nagyon hasonló szavat fog kidobni. Természetesen magyar->görög fordítás.
2010. júl. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!